Roger Waters vrací úder

Je jen málo smutnějších věcí, než stárnoucí člověk, který cítí, že už se mu nedostává tolik pozornosti jako dřív, a proto se na sebe zoufale snaží upozornit za každou cenu.

The Dark Side of the Moon je jedna z nejpovedenějších desek Pink Floyd. Roger Waters, který byl u jejího vzniku, nyní natočil celé album znovu, ale tentokrát sólově, bez přispění ostatních členů (tehdejší) kapely. Dokonce se vyjádřil, že to „pomůže pochopit skutečný smysl alba.“

Když byl dotazován, co ho přimělo natočit celé album znovu, řekl v rozhovoru pro The Telegraph: „I wrote The Dark Side of the Moon. Let’s get rid of all this `we` crap.“ Vadí mu, že kredit za vznik alba je připisován celé skupině, protože jeho optikou je jeho tvůrcem on sám. Navíc ještě řekl: „The rest of Floyd can’t write. They’ve nothing to say. They are not artists. (…) They have no ideas, not a single one between them.“ Waters je tedy podle svých slov jediným umělcem mezi členy Pink Floyd.

Watersovy výroky komentovala manželka Davida Gilmourea na twitteru:

„Bohužel, Rogere Watersi, jsi antisemita do morku kostí. Taky obhajuješ Putina a jsi ulhaný zlodějský pokrytecký daním-se-vyhýbající na playback zpívající misogynní závistí se užírající egomaniak. Stačilo těch nesmyslů.“

Gilmoure sdílel její příspěvek se souhlasným komentářem. Pro fanoušky Pink Floydů je to hořká chvíle. U takových případů platí, že člověk, který je tak nešťastný z izolace a osamělosti, za kterou si ve většině případů může sám, obvykle musí stupňovat svou rétoriku, provokovat stále nepochopitelnějšími slovy a činy, aby to ještě na někoho zabíralo, aby s ním byl ještě někdo ochotný udělat rozhovor, aby na něj ještě alespoň někdo reagoval.

Roger Waters se nejspíš nevidí tak, jak ho vidí zbytek svobodného světa. Žádný jeho antisemitský či protiukrajinský výrok už nás nepřekvapí, takže mu nezbylo nic jiného, než se postavit proti svým někdejším přátelům. Jeho nové album už nejspíš nebude mít příliš velký úspěch. Ale třeba alespoň zase na chvíli oddálil tu obrovskou prázdnotu, která na něj bude nutně zírat pokaždé, když se na sebe podívá ze zrcadla.

Tuto chvíli bohužel nelze odkládat donekonečna.

Subscribe
Upozornit na
guest

23 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Petr
Petr
1 měsíc před

S trochou nadsázky bych si troufl konstatovat, že ono staronové (remake?) album je určeno převážně k exportu do Ruska

Jana Melišová
1 měsíc před

The Dark Side of the Moon a The Wall… to už zjreme nebude.Ale napriek všetkému tá krásna muzika, na ktorej som vyrastala zostáva na platniach a iných nosičoch. Ktovie, možno to je srdce muzikanta, ktoré už prosto vyhorelo a je tam len túžba po obdive a po tom, čo už je preč a ako píšete Vy i Váš otec, k tomu nie je čo dodať.

Last edited 1 měsíc před by Jana Melišová
Lubomír Stejskal
Lubomír Stejskal
1 měsíc před

Blahopřání Madame Kielbergerové k nové funkci korektorky Blogosféry. Soudě podle toho, jak s novou korektorkou souzní administrátorka blogu, zejména ve snaze co nejlépe se pobavit na cizí účet, zdá se, že některé z nás čeká v diskusích BS ještě hodně zábavy. Vzhůru k vyšším metám!

Lubomír Stejskal
Lubomír Stejskal
1 měsíc před

Ani já jsem Vás za alkoholičku neoznačil, ten termín ve vztahu k Vaší osobě jste do diskuse přinesla Vy. O co z mé strany jde jsem se snažil vysvětlit na jiném místě a dozvěděl jsem se, že si moc dovoluju. Víc k tomu raději dodávat nebudu.

Radomira Kielbergerova
1 měsíc před

Matka, která má malé dítě? Co si máme myslet? A pije? A pije ješté víc než jindy? To znamená že pije víc než pije jindy? Jsem šokován. Šokovalo mě to hned….přátelé, já když mám na starost vnučku, mám láhev pečlivě schovanou, pečlivě zavřenu…netknu se jí, neb bych neměl čistou hlavu.. Za mne jde buď jedno, nebo druhé… obojí je vyloučeno; kolik životů již bylo alkoholem zasaženo…to byl pořádný příspěvek, který jsem otci této matky musel o alkoholu napsat… …domluvil Ladislav a pak se zamyslel…To by mne zajímalo, proč má někdo pocit, že melu o alkoholu v jeho roli ohrožení čisté… Číst vice »

Lubomír Stejskal
Lubomír Stejskal
1 měsíc před

Chudák Ladislav… Až zase budete chtít někomu rozdávat rozumy o tom či onom, včetně pravopisných záležitostí, přečtěte si po sobě příslušný diskusní příspěvek a upravte ho tak, aby byl alespoň v hrubém rámci v souladu s tím, jak má textové sdělení v jazyce českém vypadat. Už jen to Vaše nesmyslné nadužívání trojtečky je děsivé.—Jinak Vám blahopřeji k další funkci: tiskové mluvčí administrátorky BS.

Radomira Kielbergerova
1 měsíc před

Já mluvím za sebe…Lubomíre…pouze za sebe. A copak ten „jazyk český“? 🤣 Inverzí na nás zaútočiti znamená jen jedno. V souladu s pravidly moderního a současného jazyka inverzi, pokud není použita jako prostředek básně nebo jako prvek humoru (to si prosimás najděte, co to je), používají akorát pozéři nebo dědečci, co si pamatují Masaryka. Jestli chcete působit svižně, což novinářům sluší, musíte se hlavně lidsky změnit. Moderně uvažovat. Přeloženo pro Vás, Ladislave:)) změniti lidsky a moderně uvažovati.

Radomira Kielbergerova
1 měsíc před

Ve Vašem nejnovějším textu jsem našla 5 absentujícich čárek a jednu hrubku. Dejte se místo žvanění do práce. Na 5 místech je díky těmto chybám váš text pro pochopení méně přehledným. Dá se vyložit jinak. To je realita.

Lubomír Stejskal
Lubomír Stejskal
1 měsíc před

Nikdy jsem nechtěl tento druh Pandořiny skříňky otevřít, neb dokonalých je nás méně než málo, ale když už jsme se dostali až sem, nemohu než doporučit – jak říká svatý Ambrož -, abyste si nejprve zametla lejna před vlastním prahem. Což znamená, že si nejprve vyřešíte všechny ty šílenosti, které nacházíme ve Vašich diskusních příspěvcích, a teprve potom budete řešit mrvu v oku svého bližního.

Radomira Kielbergerova
1 měsíc před

Proč si ty chyby neopravíte? Stále je tam máte…Proč dokola používáte vazby slov, když je neumíte správně v logice linky souvětí napsat? Na slovíčko: já to věru nejsem, kdo tu vrtá do každého a vysvětluje, jak co v písmu vyznívá. ;))
A co tu vůbec děláte? K blogu Adély zase nic? Chcete sem nakopírovat Vaše vstupy k Adéle, co jí za marginálie stylu, slohu, obsahu, vyčítáte, kdy vás popravdě obsah nikdy extra nezajímal? A nezajímá?
Budete tu za kašpara, dáno do souvislosti s tím, s čím jste dnes k Adéle opět vstoupil.:) hezký den 🙂

Jara Rankova
Jara Rankova
1 měsíc před

Omlouvam se pani Adelce, ale nemohla jsem to pokrytectvi archaickeho Biblofila uz vydrzet, proc nezustane u „opisovni“ Bible, panove Orlik a Barton to urcite uvitaji.

Tomáš Vodvářka
Admin
1 měsíc před

Adélko, Tvoje první věta je stěžejní. Ono se to tu a tam přihodí. Místo zklidnění a vychutnávání svého díla, které Pink Floyd po sobě nechali (a jsem si jist, že třeba za sto let bude jejich hudba brána jako třeba dnes posloucháme Dvořáka či Prokofjeva), tak se snaží stále křičet do světa, že je ještě tady. Medicínsky to jde doložit určitými testy, někdy je to i vážný stav. A je jedno, jakými prostředky to dávají najevo. Ideálně něčím šokují a provedou cosi, co nikdo nečeká U nás se to tak trochu děje Jaromíru Nohavicovi, hodně pak Jiřímu Paroubkovi a snad… Číst vice »

Sona Bulbeck
1 měsíc před

Milujem Pink Floyd..mam Dark side of the moon original vinyl…nic move nebudem kupovat ani pocuvat…Howgh💪

Radomira Kielbergerova
1 měsíc před

Ještě jsem to všechno slovně překontrolovala, slohově dobré, srozumitelné, slova věcně i rovinou jazyka nevulgární a správná, úhozy do klávesnice vypadají jako pod schváleným úhlem, norma splněna a u těch ostřejších slov manželky, co jste citovala, se budeme modlit, zda projdou. Doufám, že sotva Vás jeden pochválí, se zas štěstím nezmažete jako klokan, tváří v tvář svému nebohému dítěti:))

Radomira Kielbergerova
1 měsíc před

Antisemitismus mě napadnul…OMG..řikám.Jo✊👊, tohle je cesta!!. To bude vysoce hodnocené… Ale šokovalo mě…doslova mě šokovalo, a zapomeňte na to že jste to tak nemyslela…hořká chvíle???. Tady byste měla vycházet z logiky. Chvíle je dlouhá nebo krátká. Ale hořká? Tomu nemůže žádný čtenář rozumět. Nesrozumitelné. Snažím se Vám to, vážená Adélo, poctivě vysvětlit. Tak abych se tu teď neocitla ve snu🤨…:)))

Radomira Kielbergerova
1 měsíc před

👍 ;))

Jara Rankova
Jara Rankova
1 měsíc před

Nejhorsi, co se muze cloveku stat, je potkat religiozniho fanatika.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial