
Ticho
Celý svůj život jsem prožil mezi mudrci a nenašel jsem pro člověka nic lepšího, než je mlčení. Sa´dí
Stromy bez listí,
dusivá střecha světa,
oba tolik nejistí,
zahrada, co už nerozkvétá.
Odletěli bardi, za světlem,
do dálav kypících životem,
tak žije v tichu naprostém,
velitel s hlasitým šepotem.
Výlučnost, život i vražda,
a minuta drahá je každá,
v oparu nesladké neznalosti
kdy zrovinka život tě nepohostí.
Dívá se zasněně do dáli,
vzpomíná, mozaiky života,
ticho, už nic tolik nepálí,
klenba milosrdně přikrývá.
![]()

Jak jsem psal na iDNES. Právě teď počtvrté 🙂 Hezký den
:-))), díky Honzíku
Hovoriť striebro, mlčať zlato. Len zase ako kedy. Ale mám také tričko s nápisom: Mlčať striebro-počúvať zlato.
Přesně, Janka, záleží na situaci, ale rozpoznej to vždy správně, ovládni se 🙂
„Musel jsem se na čas vzdálit od svých přátel, protože mne považovali za lepšího, než ve skutečnosti jsem“.
Abych se zlepšil 🙂
….neni nutne, jste dobry!
🙂