K povolební aktivitě zvoleného prezidenta

Nebýt toho, že se na internetu množí otázka, jestli Petr Pavel „nepřepálil start“, nikdy by mě nenapadlo, že dělá něco nepatřičného. Tedy ne že bych si teď myslel, že dělá, ale mnozí naznačují, že snad ano.

Vidím to docela jinak. Abych použil sportovní terminologii, start skutečného zápasu začne až 9. března. V současné době jsme ve fázi, kdy P. Pavel úspěšně prošel kvalifikací do hlavního turnaje a nyní zahájil přípravu. Intenzivní trénink, sérii přátelských utkání. Nic víc. V této jeho aktivitě nic špatného nespatřuji a už vůbec ne překračování pravomocí, které ještě nemá.

Naopak. Zvolený prezident na mě působí dojmem, že se poctivě chystá na blížící se novou roli. Což mu slouží ke cti.

Že získal prostory v Hrzánském paláci? Co je na tom k nepochopení? Vždyť je to budoucí hlava státu! To má vést informativní rozhovory s osobnostmi českého politického a veřejného života ve svém domě v Černoušku?

Ano, jsem „podjatý“. P. Pavlovi jsem dal hlas v obou kolech volby prezidenta. Jako jeho volič jsem zatím  jeho činností v rámci „přípravné fáze“ mile překvapen a potěšen. Tak svědomitý přístup jsem ani nečekal.

Po deseti letech bychom si měli zvyknout na poněkud jiný styl práce „hradního pána“. Čím rychleji se budeme adaptovat, tím lépe.

Subscribe
Upozornit na
guest

12 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Ladislav Nádvorník
1 měsíc před

Naprostý souhlas. Jsem rád, že nejsem sám.

Vladimír T. Gottwald
1 měsíc před

Jo, Lubomíre, naprosto souhlasím. Ani podle mého názoru v tom Petr Pavel nic nepřepálil.
🙂
A jestli někdo něco přepaluje, jsou to urputní adoranti, kteří na síti pořádají jeho nanebevzetí, asi netušíce, že jediná služba, již tím Petru Pavlovi mohou prokázat, je službou medvědí.
Já očekávám, že stejně jako se všemi předchozími prezidenty Česka budu i s Pavlem v něčem souhlasit a v něčem nesouhlasit. A budu držet palce jemu, ale především nám, aby toho kladného bylo mnohem víc. – But that’s another story, jak říká kolega Rudyard.
😉

Last edited 1 měsíc před by Vladimír T. Gottwald
Vladimír T. Gottwald
1 měsíc před

Rádo se stalo, i mně je milejší, když mohu souhlasit.
😉

Tomáš Vodvářka
Admin
1 měsíc před

Líbí se mi zvláště vyjádření expresidenta Klause, že by měl mít nový president „více pokory“.
Je neuvěřitelné, jak tento mimoň má potřebu se neustále vymezovat vůči jiným. Nikoho už jeho slova nezajímají, jeho čas pominul, prošustroval počáteční přízeň. Osobně bych přešel na druhou stranu ulice, pokud bych jej zahlédl.
Ano, přichází nový styl, nebude určitě vulgární, nebude pletichářský, nebude dle vyjádření některých komentátorů „politicky zralý“ (myšleno, že pan Pavel nemá „politické zkušenosti“).
O to více naděje….

Radomira Kielbergerova
1 měsíc před

Já jsem nadšená. Jdem nadšená Tomáši z toho, jak se PP umí zhostit role hned. A lidi na sítích mu dávají srdce a palce…protoze se na to 20 let načekali. Ano…pouzívá nově nabytou pravomoc akčně k vytváření pořádku ve věcech, v nichž se 2 nabobové tvářili, že na jejich moc se nesmí nikým sáhnout. Nechává si prohlédnout sídlo, má podezření, nechává dělat audit. Abychom se pravdu dozvěděli vsichni. Je nám zkratka jasné, že obchodní vize Babiše, co umí lidi a všehno zametat, měla svůj zemanoklausovský základ..zřejmě. Pan prezident…kolik lidí tohle slovo zas najednou rádo používá, je nadějíi na jisté zadostiučinění.… Číst vice »

Filip Vracovský
1 měsíc před

Nejlegračnější, když Tomáš zmiňuje VK a jeho glosu o pokoře… To jsem si na to musel rozsvítit jestli dobře vidím, když jsem to četl. Takový samolibý ješita…. Dnes už naštěstí není nebezpečný. Pod rozvratem naší společnosti je však navždycky podepsán.

Radomira Kielbergerova
1 měsíc před

Jsem ráda, co Klaus vidí. Že jistá opravdová pokora a opravdové charisma se nezapomíná. Tedy ani plivání na Havla se jaksi nezdařilo, ti co mají zkušenost s Havlem a po kreditu úřadu a kreditu země v zahraničí se jim léta stýská, si prostě volili Pavla, nikoli produkt klausovské politikyBabiše:.úspěch = prachy= vy…at s morálkou. A k zomu dodatek: jak já a nejen já a jako politoložka Dvořáková považuje R.Jocha, klausova bývalého poradce za otevřeného náboz.fundamentalistu a rasistu, jeden bod jako plus mu připisuju. To když po Vondroušově pistolce napsal- Ať jsem měl 100 důvodů s Václavem Havlem nesouhlasit, vím, že… Číst vice »

Filip Vracovský
1 měsíc před

P0řesně tak, VK by mohl Babiše klidně adoptovat…. Tomuto výhonku z kterého vyklíčila naše zhoubná fazole nejen nakypřil půdu, ale i to semínko zasadil….

Radomira Kielbergerova
1 měsíc před

Babiše ráda fakt nemám. Ale múj postup v nelásce je tento. Ostatně to píšete. Klaus v své frustraci, že mu nikdy nebudou tleskat v kongresu postojačky, natož si tam dát jeho bystu, potřeboval flusancemi na vyšší hodnoty zápis u národa, kterému apel na morál ztěžoval život. Výsměch hodnotám se nadřadil nad cokoliv. Klidně obdiv gaunerům, protože vztyčeným prstem ukázali pravdoláskařům, jaká bezvýznamná Nic jsou. Na těchto základech se okotil v peří hýčkán podnikatel Babiš a Zeman pochopil, že v své nedostatečnosti bude lepší hrát parťáka těm, co Havla zadupali. Nebýt Klause…nebyl by Babiš. Nebýt Zemana…nebyl by Babiš v posílení už… Číst vice »

Pavel Dvořák
Pavel Dvořák
1 měsíc před

Václava Klause jsem měl možnost od počátku sledovat dost zblízka. Můj bývalý spolužák a kolega Jiří Ř. mu pomáhal v kampani. Jeho žena byla spolužačkou paní Lívie a obě rodiny se navštěvovaly. Jiří mi toho dost navyprávěl a tak jsem jej varoval. Už jsem to několikrát uváděl, jak se to Jiřímu nakonec vymstilo – nevysvětlitelná autohavárie, kterou nepřežil.
A po Václavu nám přeje jen něco zůstane: jeho nezapomenutelných 70 slavných výroků. A jak nahradil Stalinův pomník.

letna.jpg
Radomira Kielbergerova
1 měsíc před
Reply to  Pavel Dvořák

Vidíte…tak tohle už ani nevzpomenu…ano. václav klaus dodnes myslí jinak. Můj bývalý přítel kdysi dávno dělal na zamini a nikdy nezapomenu na setkání kdesi v metru s osobním asistentem Livky:))) ovšem mam za to dodnes, ta ženská je přece jen nějaký slušný charakter…a jistá oběť fešáka, že by z něj vykvetl i dandy Oscar Wilde🤣

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial