ANO, v Českých Budějovicích bylo hůř

Babišovo hnutí ve vedení jihočeské metropole totálně selhalo. Až do loňských komunálních voleb mělo primátora Jiřího Svobodu. Výsledkem jsou prakticky nulové významnější investice a drahá elektřina.

Ze strany bývalého vedení českobudějovické radnice, kterému dominovalo hnutí ANO, to byl amatérismus nejhrubšího zrna. Nelze divit tomu, že si Martin Kuba nebral v článku zveřejněném na webu jcted.cz servítky.

Je to typická ukázka toho, jak minulé vedení naprosto ignorovalo zájmy Českých Budějovic a racionální úvahy o tom, jak se má město chovat. Loni v srpnu nakoupilo energie v situaci, kdy byly ceny extrémně nahoře. Každému v této republice muselo být jasné, že s tím buď vláda něco udělá anebo ten systém nevydrží. Každému starostovi malé obce, který mi zavolal, jsem poradil, ať teď nedělá nic, vydrží, protože to byla nejhorší doba. Ale České Budějovice v té době nakoupily energie za naprosto nesmyslnou cenu,“ zmínil jihočeský hejtman, který je zároveň i budějovickým radním.

To je opravdu těžko pochopitelná hloupost, která České Budějovice silně poškodila. Následující dva roky budou mít elektřinu za nesmyslně vysokou cenu. Jediným štěstím je, že voliči poslali v v podzimních komunálních volbách babišovce do opozice.

Těch důvodů, proč se bývalé osazenstvo radnice muselo poroučet, je samozřejmě víc. Primátor Svoboda z hnutí ANO zastával svůj post osm let, a za tu dobu se toho v Budějcích moc neudělalo. Akorát se řečnilo o stavbě nové sportovní haly, kterou by si volejbalisté Jihostroje, mnohonásobní mistři republiky a účastníci evropských pohárů bezesporu zasloužili. Stejně tak na úrovni planých slov zatím zůstala i dlouhodobě ohlašovaná a plánovaná rekonstrukce kulturního domu Slávie. Za osm let Svobodova primátorování se toho moc nezměnilo, nevyrostla žádná významná stavba. Co tam dotyčný dělal celou tu dobu?

Abych nebyl na anoisty jenom ošklivý, tak Petr Vokřál v barvách babišovců si coby brněnský primátor vedl výtečně. Avšak asi není náhodou, že už s nimi toho nechce mít moc společného.

https://www.jcted.cz/70911-hejtman-martin-kuba-nakup-elektriny-pro-ceske-budejovice-za-nesmyslne-vysokou-cenu-je-velky-preslap/?vlivem=1

Subscribe
Upozornit na
guest

1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
1 měsíc před

Asi je to o lidech. V Ostravě je primátor Tomáš Macura (za ANO) a dělá pro město hodně. Je to navíc slušný člověk (nevím, jak se do ANO vůbec dostal). Ostrava bude mít špičkovou hudební síň.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial