Před vstupem do volební místnosti jsem se poklonil vlajce

Máme se ženou milou povinnost. Několikrát týdně vyzvedávat vnučku (4) ze školky. A máme také výhodu. Školka se nachází naproti škole; v jedné ze tříd byla naše volební místnost.

Vyšli jsme před dům a po pár krocích potkali jednu z učitelek MŠ.

„Dnes jdeme pro malou přes volební místnost,“ hlásil jsem.

Usmála se. „Já půjdu také, ale nejdřív musím jet nakoupit.“ A pokračovala na nedaleké parkoviště.

Na dlouhé chodbě školy visely po obou stranách vlajky zemí světa. Ne snad v souvislosti s volbami, ale jako učební pomůcka. Zpomalil jsem – a hledal tu „svoji“.

Po chvíli jsem ji spatřil. Bílý podklad, dva modré vodorovné pruhy, mezi nimi šesticípá hvězda. Vlajka Státu Izrael.

Zastavil jsem se a tomuto symbolu se poklonil. Co jsem tím chtěl vyjádřit? Svoji oddanost izraelskému státu a také – u příležitosti Dne památky obětí holocaustu – úctu těm, kdo byli nejprve nuceni nosit žlutou Davidovu hvězdu s nápisem „Jude“, aby je pak německý nacionálně socialistický režim nemilosrdně povraždil.

Teprve pak jsem vstoupil do třídy a do volební urny vhodil lístek se jménem Petr Pavel.

Ze školy vedla cesta do školky, ale to už je naše pravidelná rutina. Vnučka po vyzvednutí přiběhla a objala mě. Kolik dětí tenkrát, když Evropě vládlo hnědé Zlo, takto objalo své rodiče, prarodiče na pozadí kouřících komínů, aby je pak nikdy neviděly.

Ne, něco takového se nesmí opakovat.

PS: Večer přišla z Izraele zpráva, že v severní jeruzalémské čtvrti Neve Jaakov postřílel arabský terorista nejméně sedm věřících vycházejících po skončení bohoslužby ze synagogy Ateret Avraham. Zavraždil je proto, že byli Židé. Ve městě Džanínu, patřícím do Palestinské autonomní správy, stejně jako v Pásmu Gazy, které je pod vládou teroristického hnutí Hamas, byl reakcí jásot a ohňostroje, případně ocenění vraha, který byl naštěstí zlikvidován. (Zdroj: Web novin The Jerusalem Post/27. 1. 2023).

Antisemitské zrůdy se nezastaví před ničím. Boj proti nim zůstává úkolem číslo jedna.

Subscribe
Upozornit na
guest

22 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jara Rankova
Jara Rankova
2 měsíců před

Nejlepe Vas na iDnes pochopil Karel Trcalek! Prilis patosu mnohdy skodi.

Last edited 2 měsíců před by Jara Rankova
Radka Kielbergerová
2 měsíců před

:)))) opravdu za tohle děkuju: citace slov pana Stejskala:) …patrně ani nechtěla vcítit do mých skutečných pocitů. Co může vědět o mých vnitřních prožitcích týkajících se holocaustu, jak se vůbec opovažuje něco takového byť i jen naznačovat, když mě osobně vůbec nezná – zná mé texty (otázka je, jak je interpretuje), ale nezná mé nitro, můj osobní duchovní život. Ano, neunesla svůj vlastní omyl, svoji vlastní představu o tom, jaký jsem – a okamžitě s tím běžela „na pavlač“. PANE STEJSKALE…Když jste tohle napsal a když my vám tu dokola říkáme, jak je vám kdesi pocit lidí nešťastných – pro… Číst vice »

Lubomír Stejskal
Lubomír Stejskal
2 měsíců před

 VYJÁDŘENÍ AUTORA ČLÁNKU ANEB PAN FLAŠKA SI ZASLOUŽÍ FÉROVĚJŠÍ VYSVĚTLENÍ.— T. Flaška v diskusi pod mým článkem „Před vstupem do volební místnosti jsem se poklonil vlajce“ (27. 1. 2023) výstižně podotkl: „Tedy teď fakt nechápu, co má tato diskuse společného s tématem článku.“ Vysvětlení se ujal nejprve F. Vracovský, nedlouho po něm R. Kielbergerová. Oba patří v jistých tématech k mým názorovým oponentům, z čehož se posléze vytvořil jakýsi stereotyp toho, jaký vlastně jsem a pozvolna se blížíme k bodu, kdy bude platit: cokoli Stejskal napíše je hodno odsouzení, a to na základě cejchu, který jsme mu pomyslně vypálili; k… Číst vice »

Filip Vracovský
2 měsíců před

Pane Stejskale, budu stručný za víc Vaše rozbory nestojí…. Cituji Vás : Nefér podpásovka od pana Filipa. Já jsem ji nevyzval, aby sjednala pořádek DLE MÝCH NOT, to je nepravda – chtěl jsem jen, aby sjednala pořádek (mám-li se držet termínu pana Filipa) v souladu s obecnými pravidly kultivované diskuse a také takříkajíc s duchem Blogosféry. Konec citátu. Zakladatel Blogosféry je nábožensky velmi tolerantní člověk. Svoboda vyznání ale platí pro všechny , njen pro Vás a vaše výklady Bible…. O skutečnosti, že na základě těchto starověkých výkladů, kterých se držíte pak hodnotíte lgbt komunitu, trans lidi apod. zcela ignorujíc vědu… Číst vice »

Adéla Vodvářková
Admin
2 měsíců před

Pane Stejskale, pokud ta věc s tím Izraelem je tak vážná, že tomu opravdu věříte (přičemž oba víme, že ve skutečnosti nevěříte, že jste příslušník cizí národnosti), tak si to nechejte potvrdit psychiatry. Dostanete štempl, že trpíte nějakou bludnou poruchou. Takovým pacientům se doporučuje nevyvracet jim jejich bludy, ale v ideálním případě následuje terapie a vhodná léčba. Naproti tomu pohlavní dysforie je jedním z častých projevů transsexuality, která byla vědecky popsána, a je součástí současného vědeckého konsensu, že jde o něco výrazně jiného, než o bludnou představu. Já vím, že vy zrovna tento vědecký obor neuznáváte, ale když už jste… Číst vice »

Tomáš Flaška
2 měsíců před

Tedy teď fakt nechápu, co má tato diskuse společného s tématem článku. Pokud něco proti někomu mám, nebylo by lepší o tom napsat Blog a tam ať se každý vydiskutuje jak je libo?

Filip Vracovský
2 měsíců před

Dobrý den pokusím se Vám to tedy vysvětlit jednoduše…. Radku ( a nejen jí) občas zaráží jak dokáže pan Stejskal na jedné straně vzletně apelovat na kdeco, klade morální důraz… a na straně druhé tím samým způsobem pozurážet a dehonestovat kdeco. Očividně ji tedy tento článek přišel svým způsobem prázdný ( byť je na sakra vážné téma) protoože se forma v jeho případě často podle ní nekryje s obsahem. Takže to klasicky neunesla jak je občas jejím zvykem. To , že to neunesla opět neunesl ani pan Stejskal a tradičně se buď staví nemoudrým, nebo je extrémně nevnímavým. Což jsem… Číst vice »

Radomira Kielbergerova
2 měsíců před

Nic ve zlém, ale to byste Blogosféru nesměl brát jen jako další úložný prostor Vašich písmen, kdy Vám z 99 procent ani nestojí za to pod vlastními články lidem, co Vás tu čtou, nějakou reakcí odpovídat, Tomáši. Pardon…Pak byste byl v obraze víc. Že kupřikladu éru, kdy pan Stejskal místo v diskuzi odopovídal chrlením článků, máme z 50 procent překonanou. K článku diskuze je. Velice… Nelíbí se mi póza, kdy se jako zvykem vezme holokaust a jaksi nejde zůstat pietně u něj, ale poslouží pro věčné téma boje s islámem, to se z něj těží. A to poklonění vlajce? Ne… Číst vice »

Radomira Kielbergerova
2 měsíců před

Já si, pane Stejskale, též nemyslela, že se tu setkám s hloupými názory až běda, na které se stran jisté humanity 21.století nedá vposled reagovat jinak, než že je nejepší lidi jiného tèla a pocitu nechat v systému celoživotní frustrace, aby si disyta užili opovržení, homosexuálům nedovolit ani polibek, nešťastníkům co nosí prsa a penis vyjednat rovnou trest smrti…a katolíkům říct, že jsou to nadutí laxní ubožáci, co neznají Bibli. Jednoduch z iDnesu to řekne jako primitiv a vy jazykem fűrerovývch poskoků c řeči velkého Goetha…Tím jest dána vážnost, jsme divní, že to nevnímáme. Ale stalo se…a na mě je… Číst vice »

Radomira Kielbergerova
2 měsíců před

Máte zkrátka názory, jaké Vám na mysl ani nepřidou čí vlastné jsou…. Já to nebudu pitvat, když tomu. co velice natvrdo píšu…nerozumíte. A nechtějte to radši vysvětlit.

Radomira Kielbergerova
2 měsíců před

A pak jste pokrčil levé koleno a posunul nohu ke kroku a u toho ohnul ruku v lokti…pište si, co chcete. Ale smutné je, že vam holokaust sloužil, co vás znam, a nikdy jinak, pane Stejskale…jen jako opěrka pro věčné výkřiky o boji. Proč to pietní bez zaváhání věřim Tomášovi…protože prostě on a jeho práce v posílení vědomí, že se tyto věci v malém dějí po světě…je to Havlúv strach o svét. Hluboce niterný. Dosah mementa… Vy jste jako kempingové zařízení pro ohřev instantní polévky bez luxusní poctivosti …v záměru sdělení jistě.

Adéla Vodvářková
Admin
2 měsíců před

Radko, nepsala jste před chvílí, že by bylo lepší články pana Stejskala už nečíst? 😀

Radomira Kielbergerova
2 měsíců před

Ano, napsala. Že mě tohle u pana Stejskala irituje léta, je pravda. Pokusím se dodržet😁

Lubomír Stejskal
Lubomír Stejskal
2 měsíců před

Nejde přece o to, že je čte, ale co my pod nimi čteme od ní. Urážení lidí, kteří jsou jiné „názorové krevní skupiny“ zde v diskusích v jistém ohledu docela bují. To jsme chtěli?

Adéla Vodvářková
Admin
2 měsíců před

Pořád se kvůli tomu obracíte na mě?

Lubomír Stejskal
Lubomír Stejskal
2 měsíců před

Kvůli čemu, prosím?

Filip Vracovský
2 měsíců před

Vy to zabalen ve své vzletné fráza tak nevnímáte, ale pro řadu z nás máte taky lascivně vulgární názory ve spoustě věcí. Z toho pak pramení mnohá zdejší nedorozumění….

Filip Vracovský
2 měsíců před

Nemyslím si, že se něco rozevírá… Napsal jsem to tak strušně proto, že širší rozbory očividně za svou hradbou způsobu diskuze a argumentace nepobíráte, nerozumíte jim… ( Nic ve zlém) Názorově na jiných planetách jsme celou dobu. A máme na to všichni nárok… To je na tom to pěkné.

Jara Rankova
Jara Rankova
2 měsíců před

Skoda, ze ta slova mate, urcite na tema teto diskuse, nebo i Karla Trcalka napisete blog.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial