Kam patří?

Dovolím si položit dvě otázky autorům a diskutujícím na BS, kteří zastávají v oblasti sexuality progresivistické názory. Není v tom zlý úmysl, jen se ptám na něco, v čem tápu.

Jde o dva případy, jeden ze Skotska, druhý z USA.

Americký případ

Vězeňská služba v americkém státě New Jersey se ocitla v zapeklité situaci. Odsouzené transsexuální ženě umožnila v souladu s novými pravidly trávit trest v ženské věznici. Poté, co tam ale přivedla do jiného stavu dvě spoluvězenkyně, ji přemístili k mužům. Ti ale 27letou Demi Minorovou obtěžují. (Citát: Novinky.cz/17. 7. 2022)

Skotský případ

Skotská transgenderová žena (nyní Isla Brysonová-LS) , která před změnou pohlaví spáchala dvě znásilnění (jako muž Adam Graham-LS), si svůj trest neodpyká v ženské věznici. Podle stanice BBC to ve čtvrtek (26. 1. – LS) oznámila premiérka Skotska Nicola Sturgeonová poté, co se objevily obavy o bezpečnost ostatních vězeňkyň. „Doufám, že to pomůže uklidnit veřejnost,“ uvedla Sturgeonová. (Citát: Novinky.cz/26. 1. 2023)

Moje dotazy:

1) Do jakého nápravného zařízení (mužského/ženského) patří podle vašeho názoru Demi Minorová? 2) Do jakého nápravného zařízení (mužského/ženského) patří podle vašeho názoru Isla Brysonová?

Děkuji každému, kdo mi tuto nejasnost osvětlí.

Subscribe
Upozornit na
guest

31 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jara Rankova
Jara Rankova
2 měsíců před

Muselo Vam to dat dost prace, ale je mi Vas opravdu lito!

Lubomír Stejskal
Lubomír Stejskal
2 měsíců před

Děkuji účastníkům diskuse za stručné a jasné odpovědi. Také za potvrzení pravdivosti rčení „kdo se moc ptá, moc se dozví“.—Pro p. Adélu: Vaše věta „ráda vidím, že jste je správně označil jako transženy a neopakujete svůj transfobní narativ, že se jedná o muže“ je ukázkou nesprávné interpretace mého článku. Použité výrazivo, Vámi oceněné, není mé, ale jde o citaci; použito bylo redaktorem Novinek a já jsem ho jenom „opsal“. Celá Vaše další konstrukce, která tvoří podstatnou část odpovědi, proto stojí na mylném předpokladu a je v podstatě bezcenná.—Pro p. Radomíru: Ano, život je jedna velká složitost, a proto budeme „řešit“ ty, kteří nám… Číst vice »

Adéla Vodvářková
Admin
2 měsíců před

Vidím, že Vás urazilo, že jsem naznačila, že budu dál pokračovat v diskusi o závažných tématech s Vámi, pouze pokud budete přijímat argumenty postavené na aktuálním vědeckém poznání. Je mi líto, že moji „konstrukci“ (jakou konstrukci? Odpovídám vám na dotaz) považujete za bezcennou. Upřímně pane Stejskale, moc nechápu, co jste ode mě čekal. Já jsem si uvědomila už dříve, že s Vámi o těchto věcech nelze debatovat, protože Vy moc neuznáváte ani evoluci (resp. „nevíte, čemu máte věřit,“) takže je totálně nereálné, že bychom mohli najít jakékoliv společné východisko pro jakoukoliv hlubší debatu o takhle vysoce odborném tématu. Proto oceňuji,… Číst vice »

Lubomír Stejskal
Lubomír Stejskal
2 měsíců před

Bonus—Jakou konstrukci? To co jste napsala po své původní odpovědi, to je od 3. věty dále.—Vaše debata s p. Jeřábkem šla mimo mě, klasická záležitost známá i odjinud: diskutující si vystačí sami, bez autora, debata žije svým vlastním životem. Já jsem chtěl znát odpověď na položené otázky, neb ta záležitost není jasná a i Vy se koneckonců zcela rozcházíte s tím, co k tomu řekla paní První ministryně Skotska. Vaše přímočarost Vás vede ke zcela mylnému závěru: kdybych měl tu otázku „dávno zodpovězenou“, nevstupoval bych s dotazem na „minové pole“ Blogosféry (a slovní exploze ze strany Vaší a paní Radomíry pak… Číst vice »

Adéla Vodvářková
Admin
2 měsíců před

Jasně, ale pro Vás přece, když má někdo penis, tak je to muž a hotovo, ne? Kam jinam než do mužské věznice byste takového člověka dal, když je podle Vás transsexualita na úrovni toho, když se Čech cítí být Izraelcem?
Tedy za předpokladu toho, že nemáme speciální vězení pro transsexuály. Víte co, teď mě napadlo skvělé řešení, že by transsexuálové automaticky za jakýkoliv zločin dostávali trest smrti, tím by se to vyřešilo a konečně bychom mohli řešit důležitější věci

Last edited 2 měsíců před by Adéla Vodvářková
Radomira Kielbergerova
2 měsíců před

Pana Stejskala se vyplatí naprosto už nečíst. Já udělala chybu. Chybu vstoupit do hry se zastydlým provokatérem, co ho poctivé zamyšlení vúbec nezajímá. Zastydlému provokatérovi, kterým se tu pan Stejskal zcela dobrovolně odhaluje a zcela záměrně tuto chatakteristiku jávamnevimproč stále úporněji posiluje. To je celé.

Adéla Vodvářková
Admin
2 měsíců před

Pokud prošly kompletním lékařským vyšetřením a skutečně jsou to trans ženy, patří do ženské věznice. Pokud jsou jakkoliv nebezpečné jiným vězeňkyním, mělo by s nimi být naloženo jako s jakoukoliv jinou nebezpečnou vězeňkyní. Ráda vidím, že jste je správně označil jako transženy a neopakujete svůj transfobní narativ, že se jedná o muže, jako v předchozích článcích. Jestli o tom chcete debatovat, klidně to mohlo zůstat u těch předchozích vláken o transsexualitě, tam ale odmítáte přijmout argumenty postavené na současném vědeckém konsensu. Znamená to, že jste změnil názor, a jste ochotný přijmout věcné argumenty postavené na současném vědeckém poznání, nebo jste… Číst vice »

Radka Kielbergerová
2 měsíců před

To víte, život je jedna velká složitost…Dovolím se optat podobně. Do jakého pole patří předposraní obojací učitelé typu sebevyhlašovatel prezidentské učitelské komory Sárkozy, víceméně lhářka o státních maturitách a nové totalitě, strašilka Valíková a učitel čtvrtrozhledu pedagog Nožička, typy ruského úslužného švába… kteří nejsou schopní jako učitelé – Rudá armáda přece do Osvětimi přijela – nedokážou nikdy na blog iDnes – kam patříte – napsat článek o holokaustu, nikdy, opakuji nikdy!!! je nenajdete v usebrání tu pietu Osvětimi sdílet.Třeba na blogu u Tomáše. A já se ptám, kam tito nynější vyvolávači babišovského Ne Válka, kam tedy vlastně patří? Ke slušným… Číst vice »

Pavel Jeřábek
2 měsíců před

Zvedám tedy rukavici. Dvě zásadní věci: Lze říci, že aktem znásilnění se obě tyto dámy přihlásily ke svému biologickému pohlaví, tedy gender je zde vedlejší, a jakožto (ženám) nebezpečné osoby tedy nepochybně patří do mužské věznice. Já jsem hodně liberální, ale protestování proti tomuto bych připisoval fanatickému černobílismu stávajícího euroatlantického světa, kdy kdokoli, kdo se během pěti minut prohlásí za ženu, najednou může na ženské záchodky. Toto je samozřejmě nadsázka, ale stačilo by nenechávat si vymývat mozky a dívat se na věci s rozumem. Je to jeden z dalších vývojových výkyvů mezi extrémy, stejně jako je to v současnosti s… Číst vice »

Adéla Vodvářková
Admin
2 měsíců před

A ženy, které jsou nebezpečné ženám, taky zavřete do mužské věznice? Samotný akt znásilnění není žádné přihlášení se k biologickému pohlaví. Mezi lesbami cis-ženami k tomu také může dojít. V mužských věznicích také dochází ke znásilňování mezi vězni. Ty násilníky dáte kam? Do vězení pro násilníky? Meta-vězení?

Pavel Jeřábek
2 měsíců před

Žena není jiné ženě nebezpečná znásilněním, to je něco jiného. A pokud jsem to správně pochopil, tohle byli beztak chlapi, kteří se prohlásili za ženy krátce před rozsudkem, tedy bezpochyby účelově. To není totéž jako celoživotní transka, ne? 
V mužských věznicích je to jiná věc, ale tam je to jaksi nastaveno jinak. Žena je fyzicky slabší, a tedy se nemůže rovnocenně bránit, čímž je tento akt považován za mnohem horší. Já vím, na to se dá říct leccos, ale ten princip je přece jiný. 

Adéla Vodvářková
Admin
2 měsíců před

To víte jistě, že se účelově prohlásili za ženy krátce před rozsudkem? Zdá se mi nepravděpodobné, že by v New Jersey a Skotsku stačilo pro legální změnu pohlaví pouhé prohlášení. To by teprve byla progresivistická utopie! K tomu druhému – princip mi nepřijde jiný. Násilí je prostě násilí. Když budete mít šedesátikilového a stopadesátikilového muže, taky se jeden z nich nemůže rovnocenně bránit. Ty články podle mě míří k jádru téhle věci: jak zajistit, aby se cis muži nedostávali do ženských věznic jen proto, že se krátce před vynesením trestu prohlásí za ženy. (Podobný problém existuje ve sportu.) Myslím, že… Číst vice »

Pavel Jeřábek
2 měsíců před

Ta moje věta vycházela z premisy, že oni muži tuto změnu provedli krátce předtím („která před změnou pohlaví spáchala dvě znásilnění“). Nijak jsem si ty články neověřoval, reaguji pouze teoreticky na autorův text. Jestli jsem to špatně pochopil (resp. je pravda, že z prvního případu to nevyplývá, a možná ani z druhého), tak se omlouvám. Nicméně to bylo vedlejší (psal jsem „beztak“).  Ohledně toho dělení: když vynechám, jakým způsobem se vlastně dá vyhodnotit, že ten člověk je to, za co se vydává, zejména tedy v případě, že se tím stal krátce před oním zločinem (jak moc exaktní a zároveň objektivní… Číst vice »

Adéla Vodvářková
Admin
2 měsíců před

Já v té genderové korektnosti nevidím ten problém, který vidíte vy. Pokud člověk spáchá nějaký zločin, má jít do vězení. Trochu se mi zdá, že vy byste toho člověka ještě navíc „trestal“ tím, že půjde do vězení pro opačné pohlaví, než do kterého přísluší. Jiný smysl to totiž nemá. Vysvětlím: Podle mě je právě problém v tom, že „vynecháváte, jak se dá vyhodnotit, že ten člověk je trans.“ Podobně jako pan Stejskal tak úplně neuznáváte to, že transsexualita je reálný, vědecky potvrzený existující jev. Na Vaši otázku odpovídám, že existují metody (dokonce na úrovni MRI skenů mozku a také už… Číst vice »

Pavel Jeřábek
2 měsíců před

Vůbec to není tak, že bych to neuznával, to ani náhodou. Možná (asi jo) se blbě vyjadřuju (a o skenech MRI apod. jsem neměl tušení). Ale snad mě chápete – nejde mi o to někoho „trestat navíc“ (proč byste to takhle otáčela?), nýbrž uchránit před podobným rizikem ty ostatní ženy, copak to nepíšu pořád dokola? Argument, že žena ženě taky může leccos provádět, je dost prkenný.  Používáte argumentační faul, když mi podsouváte, že legitimnost ženy v mužském těle a naopak považuju za nějakou pouhou politickou korektnost – to jsem neřekl a ani nenaznačoval.  Ne, z hlediska bezpečnosti se z mé… Číst vice »

Adéla Vodvářková
Admin
2 měsíců před

„Jinými slovy, u násilníka, který znásilňuje, byste raději, aby bylo zachováno politické dekorum (aby tento kriminálník nedošel nějaké újmy), než abyste – vzhledem k jeho činu – raději ostatní vězeňkyně uchránila před tím, že budou vystaveny stejnému riziku? „ x „Používáte argumentační faul, když mi podsouváte, že legitimnost ženy v mužském těle a naopak považuju za nějakou pouhou politickou korektnost“ Nevidíte tam rozpor, jo? Pokud člověka, který se provinil znásilňováním žen, zavřou do jedné cely s ženou, tak došlo k pochybení na úplně základní úrovni. A v tom nemusí figurovat ani žádná trans osoba. Vkládáte mi do úst, co jsem neřekla.… Číst vice »

Pavel Jeřábek
2 měsíců před

Ne, nevidím. Protože je třeba oddělit dvě věci: „…já osobně jsem přesvědčena, že trans muži jsou muži v ženském těle a trans ženy jsou ženy v mužském těle. Mně to nepřijde jako přehnaná politická korektnost…“ Zde je jasně implikováno, že mně tento koncept jako přehnaná politická korektnost přijde.  To jsem ale tím prvním úryvkem, který jste citovala, nenaznačoval. Jestli tím myslíte to „zachování politického dekora“, tak to se na mě nezlobte, ale to jsme na úrovni iDnesu.  A zavřou do cely / budou v kontaktu ve sprchách / potkají se za barákem / kýho výra, říkám znovu, snad si dovedeme… Číst vice »

Adéla Vodvářková
Admin
2 měsíců před

To jsem nepochopila. Podle vás se politické dekorum a politická korektnost významově tak liší, že moje záměna těchto dvou věcí je podle vás manipulací, ale než byste mě opravil, tak to tady přirovnáte k idnesu? Tak asi ano:)

Radomira Kielbergerova
2 měsíců před

Psne Jeřábku..to myslíte vážně? Žena nemúže být jiné ženě nebezpečná znásilněním? Pohybuju se v bďění, nebo v spánku? Já vynechám nejhorší krimi příběhy sadismu, jak je žena schopná ženu znásilnit( a neoperujme tím, že chybí ejakulát) a jen tak namátkou…když úz tohle nevydržel neříct D.Diderot doby 18.století a píše svou Jeptišku…lesbické nátlaky a krutosti atd…tak pak přijdete Vy a sdělíte, co sdělíte. Víte, radši se ztrácím…

Adéla Vodvářková
Admin
2 měsíců před

Ano, je naivní si myslet, že se to v ženských věznicích (i jinde) neděje.

Pavel Jeřábek
2 měsíců před

Ježišmarjá, měl jsem za to, že je jasné, o jakém typu znásilnění se tu bavíme, ne? Vámi uváděné příklady snad na principu, který tu rozebíráme, něco mění? 
Víte, když někdo nebude chtít porozumět, tak zkrátka neporozumí a raději bude tahat za slovo. Báječná, dospělá reakce, jako vždy, díky.

Adéla Vodvářková
Admin
2 měsíců před

Ale to vy říkáte, že ty případy jsou jiné, že „to je něco jiného.“ Podle mě to právě není velký rozdíl, je-li násilníkem muž, nebo žena. Obojí je nechutné. Ani cis-muži k tomu nemusí používat „tradiční“ nástroj. Podívejte se na http://www.beztrestu.cz, jak umějí být kreativní. Z tohoto úhlu pohledu je skutečně jedno, co má člověk „v kalhotách.“

Radka Kielbergerová
2 měsíců před

???…jakože jedno znásilnění je takové méně problematické a je trochu lepší protože se u toho výživně nevystříkne? Já se skutečně vždycky dopracuju ke stejnému. Vy jste filosof barvitého rozštěpu tisíce poloh vidění, kdy ti druzí se ,vámi řečeno, dívají jednoduše. Neměla bych to říkat, ale vy pro mě fakt nepředstavujete, kulantně řečeno, zrovna univerzitu, pane Jeřábku. A k tomu se dopracuju vždycky. Mnou uváděné příklady jsou tu právě proto, abyste opustil myšlení, že když vás někdo znásilní větví, až vás dávají – jako před dvěma roky tady u nás, dohromady týmy doktorů a váš život má naději deset procent, že… Číst vice »

Pavel Jeřábek
2 měsíců před

Ne, pokaždé mimo (a jsem rád, že pokaždé neopominete jít ad hominem vůči každému, kdo má jiný názor; vy totiž věci myslíte dobře, a tudíž máte vždycky pravdu, a tudíž právo na cokoli). Shrnul jsem to v odpovědi A. výše. Hezký víkend. 

Radka Kielbergerová
2 měsíců před

Chcete komukoli namluvit, že s Vámi, kdo má ve věcech tak jasno, se může vést nějaká diskuze??? musela bych být úplný imbecil, abych věci, kterými žijete a jste tak nastaven – z vašich textů a poznámek nevyčetla–Vy tak někomu vysvětlujte, paní Adéle, že hovor s ní je jako na iDnesu. Tam patříte Vy vedle všech Lhotských,Větvičků a jiných zaručených hvězd, které neumějí jinak kejhat než imbecilními klišé v průzračnosti sdělení toho, co chce občan věru prostý slyšet. A oni jsou konečně těmi rozumnými, co to řekli… To se nezlobte. Do toho světa patříte vy, že? citace vašeho textu : -„““fanatickému… Číst vice »

Pavel Jeřábek
2 měsíců před

Á, škatulka je tu, to jsem rád, a že jsme se načekali! 😀  Jo jo, píšu, co lidi chtějí slyšet – to jsem celý já, vtělený kalkul.  A vidíte, jeden faul od vás hned na začátku – ne, neříkal jsem, že hovor s paní A. je jako na iDnesu; týkalo se to pouze konkrétního argumentu. Kdyby tomu tak bylo doopravdy, vůbec bych takovéto diskuse nevedl. Ale u vás bych tyto drobné nepřesnosti snad měl rovnou pomíjet. Hezká citace, ale slušelo by se dodat, že tam následovalo ještě: „ovšem samozřejmě ani žádné nevýhody). A myslím si, že většina z nich to… Číst vice »

Radomira Kielbergerova
2 měsíců před

Mam s mařkou zkušenost a nechutná. Narozdíl od Vás, co Vam fakt neberu. Akorát si ji neužívejte v momentě, kdy si chcete večer povídat. Jinak ta mařka je to jediné.. .čemu se dá rozumět. Použiivare vypatanosti a chcete diskutovat. Nejste pro mne chytrý chlap, bohužel. Tak to je.

Pavel Jeřábek
2 měsíců před

Jednak jsem si nechtěl povídat až do večera a jednak stále platí, že jsem ji neměl celé roky, tedy ani teď. 
Váš názor respektuju, ačkoli si myslím, že šidíte sama sebe. Kéž byste i vy respektovala názory ostatních. 
A nyní už skutečně adieu. 

Radomira Kielbergerova
2 měsíců před

Nehodlam respektovat řeči typické pro jednodušší konzumenty… o vymývání mozků( proč tohle nikdy nepoužije Tomáš..Adéla…Míša…Filip…Jan Šik…? a lži, že někdo někoho nutí učit se rúzná pohlaví. Kdy ten někdo srdnatě vysvètluje, jak to nehodlá respektovat. A chtěl by to od jiných, když vykládá své nesmysly…

Radka Kielbergerová
2 měsíců před

přesně…

Jara Rankova
Jara Rankova
2 měsíců před

Radko, odivuji Vasi /Tvoji trpelivost, proces „mysleni“ je u pana Jerabka stejny jako u pana Stejskala. Vidim, ze jsme v Kanade skutecne dal. a obdivuji i trpelivost pani Adely.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial