Babišova pekárna nabízí dřinu a žebrácké peníze

Ano, rasovinu na tři směny a minimální mzdu 17 300 Kč hrubého měsíčně, i tohle nabízí pekárna United Bakeries v Praze, součást Agrofertu. Pádnější důkaz, že Babišovi na lidech vůbec nezáleží, snad ani být nemůže.

Je pravdou, že Andrej Babiš byl podle zákona přinucen v roce 2017 převést holding Agrofert do svěřenských fondů, ale svůj vliv s i v něm podržel i nadále. Musím uznat, že web Forum24.cz, odvedl v článku Dřina na tři směny za směšné peníze. Babišova pekárna nabízí podprůměrné mzdy výbornou práci.

Dokázal, že tvrzení o sociálně cítícím Babišovi jsou akorát jenom lži šířené jeho stoupenci. Šéfa hnutí ANO zajímá pouze vlastní tučné konto, nějací pracující jsou mu ve skutečnosti ukradeni. Podle oficiálního požadavku na Úřadu práce United Bakeries nabízejí za práci dělníka v pekárně v Praze 5 Jinonicích hrubou nástupní mzdu 17 900 Kč měsíčně, což je pouze o 600 Kč víc než je úředně stanovena minimální mzda. Když však oznámíte, že nemáte zkušenosti s obsluhou pekařského stroje a jste začátečník, pak by tam člověk skutečně pracoval za minimální mzdu 17 300 korun hrubého měsíčně, což činí zhruba 15 500 Kč čistého. Níž už totiž zaměstnavatelé jít nemohou. Takové peníze nabízet v hlavním městě je šílenost kombinovaná s pohrdáním lidmi, za to se v současné době v Praze žít nedá. Avšak to je Andreji Babišovi srdečně jedno.

Abych Agrofertu nekřivdil, tak jsem se podíval, jak je to s platy pekařů jinde. Na webu jsem se dočetl, že celostní průměr jejich výdělků přesahuje 27 000 Kč hrubého měsíčně. Tomu by odpovídala i nabídka pekárny ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku, která dělníkovi či dělnici v pekárně nabízí hrubou nástupní mzdu 24 000 – 30 000 Kč měsíčně. To chápu, jsou to peníze v oboru běžné. Jiný plat dostane začátečník, a jiný zkušený zaměstnanec, tak to zkrátka chodí. Ovšem nabízet výrazně podprůměrný plat je chucpe.

Je tedy dokázané, že makat u firem, které Andrej Babiš převedl do svěřenských fondů, je opravdu otročina. A vím, že takové podmínky jsou i v jiných společnostech, které patří pod Agrofert a hodlám ještě zveřejnit jeden článek na toto téma.

Tato nezpochybnitelná fakta jsou také pádným argumentem pro to, koho volit v nadcházejících prezidentských volbách. Já tedy jsem už dal jasně najevo, co si o nich myslím, ale jiným lidem tyto informace jistě prospějí.

Panu Babišovi, který se údajně shlédl v křesťanství a dal na pokání, bych doporučoval citát z Písma, konkrétně z Nového zákona z Matoušova evangelia, „hoden je dělník mzdy své.“ Já jenom dodám, že skutečně spravedlivé mzdy.

Dřina na tři směny a směšné peníze. Babišova pekárna nabízí podprůměrné mzdy – Forum24

Subscribe
Upozornit na
guest

3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Adéla Vodvářková
Admin
8 dní před

Je to tak. Navíc pracovní podmínky v jeho drůbežárnách jsou nesnesitelné. Ale je mi divné, že to na něj nikdo z protikandidátů nevytáhl, to je jedna z mála slabin, která by na Andrejovy voliče mohla zabrat.

Pavel Dvořák
Pavel Dvořák
8 dní před

Babišovi přece žádný Agrofert nepatří!😊

Adéla Vodvářková
Admin
8 dní před
Reply to  Pavel Dvořák

Akorát dneska na diskusi na Novinkách popřál všem zaměstnancům Agrofertu šťastné výročí 30 let existence! Jak milé gesto, i když s nimi nemá nic společného, jde mu o lidi

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial