Švédsko nebude v NATO. Kvůli kritice islámu.

To nevymyslíš. Švédsko je zem, která je k přistěhovalcům více než liberální.

Ti z blízkého východu, kteří zhusta vyznávají islám jako svou víru, si již třeba ve městě Malmö vytvořili vlastní čtvrtě, které se nazývají no-go zony. Jinými slovy čtvrtě, kam není doporučeno vstupovat a kde údajně mají problémy i policejní hlídky.

Již v roce 2015 tvrdila švédská ministryně zahraničí, že její země čelí kvůli uprchlíkům kolapsu. Prostě co se týče azylové politiky, je Švédsko země velmi zaslíbená. A netřeba opakovat, že většinu těch uprchlíků tvoří právě lidé z blízkého východu s náboženskou vírou zvanou islám.

Samozřejmě s tím mají někteří místní problém a pořádají demonstrace. Dochází i na pálení koránu. Naposledy v těchto dnech, což vedlo Tureckého prezidenta Erdogana k vyjádření: „Pokud nemáte respekt k Turecké republice či k náboženskému vyznání muslimů, tak od nás nemůžete očekávat podporu ohledně NATO.“

A tak svoboda demonstrací a vyjádření názoru, kvůli které ti uprchlíci do země přicházejí (aspoň to tvrdí), vede k mezinárodnímu tlaku na to, aby byla omezena.

V dnešním světě se prostě nezavděčíš. A je jedno, že právě ti s islámskou vírou často ničí místní kulturu a zvyky, po staletí generacemi budované. Někomu je to málo a chtěl by víc.

Pro Švédsko by tak mohlo platit ono klasické přísloví: za dobrotu na žebrotu.

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial