Babiš bere miliardy z EU, nikoliv Pavel

Šéf hnutí ANO sice tepe do Bruselu, kde může, ale to je pouze divadlo určené pro poněkud jednodušší publikum, které mu bezmezně fandí a nezajímají ho fakta. Přitom EU je pro Babiše vydatnou dojnou krávou.

Hlavně příznivci okamurovské svobody přímé demagogie by si měli uvědomit, že Andrej Babiš se nenechá odstřihnout od vydatného zdroje peněz. Z dotací Evropské unie dostává holding Agrofert miliardy korun na dotacích a o ty rozhodně Babiš nehodlá přijít. Na Brusel je tedy napojený Andrej Babiš nikoliv generál Petr Pavel.

Ve filmu Noc na Karlštejně je scéna, ve které říká císař Karel IV. před jednáním s bavorským vévodou Štěpánem, že „jeho cílem bude zase jenom zisk a prospěch domu jeho.“ A přesně to samé platí i o Babišovi. Jeho jednání neurčují nějaké morální hodnoty či vyšší mravní cíle. On totiž ani neví co to je. Pro něj jsou hlavním božstvem peníze, tedy mít jich co nejvíce na kontě a to za každou cenu. Ohýbání práva a zákonů mu v takových případech vůbec nevadí.

Ostatně ani firmy z holdingu Agrofert nebyly v letech Babičova premiérování škodné. Jen v roce 2020 získaly podle zjištění Deníku N přes miliardu korun z dotací Evropské unie přidělených farmářům a na rozvoj venkova, které má v České republice na starosti Státní intervenční a zemědělský fond.

Andrej Babiš vlastnil holding Agrofert až do roku 2017, kdy jej zákon o střetu zájmů přinutil vložit akcie svých mnoha desítek společností do svěřenských fondů. Za období let 2017 až 2020 pak získaly firmy Agrofertu na dotacích z EU přes čtyři miliardy korun. Je pozoruhodné, že právě v době, kdy byl Andrej Babiš předsedou vlády se mu dotační byznys tak skvěle rozjel. Podezření ze střetu zájmů a zneužívání postavení se tak v tomto případě přímo nabízí.

Ježíš Kristus výstižně říká v Bibli, „káže vodu, pije víno.“ A to je přesně tento případ. Bez dotací z EU by mnohé firmy Agrofertu nepřežily. Takže Andrej Babiš má víc důvodů jít na ruku Bruselu než Petr Pavel.

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial