Smysl slov Andreje Babiše

Za týden jdeme do druhého kola voleb hlavy státu. Podle všech předpokladů bude voličů více než před 5 lety. Do té doby budeme muset vydržet mnohé. I třeba zkoumání smyslu slov, jež jsou vypouštěna do éteru.

Jeden z kandidátů oblepil naši zem plakáty se svou podobiznou a textem, že nezavleče naši zem do války a že je diplomat a ne voják. Podepsán prezident Babiš.

Už jsme to zažili před 5 lety. Tehdy se objevila podobizna dosluhující hlavy státu s textem, že je třeba zastavit migraci a Drahoše. Text stupidní a navýsost manipulativní, neboť podsouval voličům spojení s protikandidátem a migrační vlnou, která – jak se ukazuje – naši zem ostentativně míjela a míjí. Co na tom, text splnil svůj účel, méně přemýšlivým stačil k tomu, aby instalovali na Hrad jedince, který podstatnou část svého pontifikátu strávil v pyžamu v Lánech, pokud zrovna nebyl na jednotce intensivní péče. Pokud vystoupil na veřejnost, tak jen zhusta proto, aby pozurážel kohokoliv, kdo se mu zrovna neklaněl, případně tupil naše ústavní orgány či bezpečnostní služby. To, že právě BIS měla pravdu s ruským nebezpečím, se potvrdilo v únoru 2022. Pan Zeman sice připustil, že se v této věci mýlil, což je sice hezké, ale nijak to nesmývá jeho předchozí podíl na dehonestaci země, kterou zastupuje. Že by třeba po podobném skandálu odstoupil, případně připustil, že jeho zdravotní stav už neumožňuje se plně věnovat práci na 100%? Nikoliv. Je třeba pogratulovat jeho voličům a opatrně se jich zeptat, zda-li i dnes jsou spokojeni se svou tehdejší volbou.

Ke žhavé současnosti. „Nezavleču naši zem do války. Jsem diplomat a ne voják“. Opět silně manipulativní a opět dostatečně stupidní. Chce kdokoli v naší zemi nechat bombardovat sídliště, jak se tomu děje na Ukrajině? Chce kdokoli v naší zemi zničit infrastrukturu, elektrárny, nemocnice, komunikace apod? „Jsem diplomat a ne voják“, sděluje pan Babiš. Tedy přeloženo do stupidity – pokud zvolíte vojáka, bude válka, ale pokud mne, tak já jako diplomat to nedovolím. Není nutné mít obzvláště vysoký inetelekt k rozluštění tohoto sdělení. Opravdu pan Babiš považuje podstatnou část elektoriátu za alternativně inteligentní? To, že blízko naší země je děsivý konflikt, víme všichni. To, že jeho řešení je složité, taky. Naše zem stojí na pevných morálních a materálních základech pomoci napadené zemi, která, jak se stále více ukazuje, brání Evropu před příchodem barbarských hord středověkého štychu, které po vzoru avarských nájezdníků níči a hubí vše, co naleznou. Máme se na všechno vykašlat a s agresorem se „dohodnout“?  Ano. „Já diplomat“ to zařídím.

Vláda ustála pokus o odvolání. Poslanec Babiš, který je vůdcem hlavní opoziční strany, se jednání ani hlasování nezúčastnil. Paní Schillerová jej omluvila pro virosu, pan Babiš sdělil, že byl už v pyžamu a měl v sobě nějaký destilát. I tady uniká smysl slov. Možná by se ti dva měli dohodnout, kterou pitomost či přímo lež do éteru vypustí. Je však docela možné, že pan Babiš by do Parlamentui ani netrefil, on tam totiž chodí jen občas, dle statistik asi jen ve 20% jednací doby. Možná by stálo položit mu otázku, co by udělal se zaměstnancem na plný úvazek, který by za plný plat docházel do práce třeba jen ve středu.

Ihned po skončení prvního kola voleb pan Babiš prohlásil, že povede pozitivní kampaň. V následujícím okamžiku pak spustil stavidla odporných insinuací, lží a pomluv na svého protikandidáta. Nazvat jeho projev pozitivním by si nedovolil ani pivní strejc v zapadlé harendě.

Chápe poslanec Andrej Babiš smysl svých slov?

Subscribe
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Filip Vracovský
13 dní před

Ahoj, jsem zapátral a ráno jsem Tě na Idnesu omylem dezinformoval…. nebyl to Tomáš Plhoň, ale Ondra Formánek. Video je celé super , od deváté minuty to ale graduje…. a od jedenácté se dočkají i milovníci poezie jako my dva..

https://www.mall.tv/udalosti-ludka-stanka/bude-babis-prodavat-herbalife-a-proc-je-tak-posedly-hmyzem-jeste-nedavno-chtel-motyle-ted-by-zase-piloval-mouchy

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial