Přeci nechceme na Hradě další egoistické a sebestředné dítě, nebo si necháme Zemana?

Přepálená kampaň a zjitřené emoce ve společnosti evokují pocit, že žijeme v prezidentské republice. Příkopy se hloubí a mnoho lidí nechce naslouchat hlasu rozumu.

Naprosto stupidní bilboardy Andreje Babiše kolem silnic, vyhrocená rétorika kolem kolem údajně militantního Petra Pavla. Hra na ty nejpovrchnější a nejprimitivnější emoce. To vše charakterizuje kampaň slovenského magnáta. Kdyby to měl člověk brát vážně, Petr Pavel musí být aktuálně největší zlo této země. Petr Pavel nechce mír. Heslo na jednom z plakátů. Kdo tomu proboha může věřit? Prachová náplň o Pavlově komunistické minulosti už vyhořela, tak se muselo najít něco jiného. Primitivněji už to snad nešlo.

Nedovedu si představit, že tomuhle někdo věří. Ale asi ano. Alespoň dle sociálních sítí. Racionalita je věc, která se zjevně zcela vytrácí. Když budu hladový a najdu poloshnilá jablka, sním to, které je shnilé méně. Argumentace, že menší zlo je také zlo a nemělo by se volit, je naprosto zoufalá. Drtivá většina politiků reprezentuje svým způsobem nějaké zlo. Pokud bychom měli a priori odmítat kohokoli, kdo má nějaký škraloup, zhroutí se celý systém. Ano, bylo by lepší mít kandidáta bez partajní minulosti. Ano, Petr Pavel zřejmě byl připraven minulému režimu sloužit. Ano, vše naznačuje, že Petr Pavel má v sobě karierní oportunismus. Ale zjevně řada lidí nechce vidět, že se Prchalovi na pana generála z jeho posledních třiceti let života nepodařilo vytáhnout žádnou špínu.

Naopak lze za tu dobu v jeho životopise nalézt jen samá pozitiva. V kontrastu s Andrejem Babišem, jehož život je plný lží, bezohlednosti, podvádění a manipulace. Nemám rád komunisty, i když jeden z mých nejlepších přátel byl celoživotní komunista a měl obrovský respekt mezi všemi lidmi v místě, kde žil. Ale stavět se k druhému kolu tak, že nemám koho volit a nejdu, je stejné jako nechat zvítězit hodně velké zlo. Pět let další ostudy? Něco, co u pana Pavla nehrozí? Kampaň už ale skoro nesleduji, je to ztráta času. Vím, že Petr Pavel se své role zhostí důstojně a grácií. A díky Bohu za to.

Nebo si tam vážení nevoliči necháme Miloše Zemana jako navrhuje tento člověk? Většina z nás z něj byla velmi otrávená, přesto jsem si jistý, že Andrej Babiš by ho překonal. Je jako dítě, pomáhá, svému egu, zájmům a prospěchu. Baží po moci a nedotknutelnosti. A neváhá použít cokoli, aby dosáhl svých cílů. Výsledkem je rozdělená společnost. Pan Pavel jí nerozděluje. Zchlaďme emoce, o tolik zase nejde. V příštích parlamentních volbách půjde o mnohem víc.

Subscribe
Upozornit na
guest

8 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
12 dní před

Dva postřehy – Pan Petr Pavel byl jako vrcholný představitel opakovaně lustrován, prakticky ke kolébce, stejně jako jeho příbuzenstvo atd. Představa, že by si NATO nasadilo do svého středu krtka, je nad jakoukoli fantazii. Pan Pavel svůj krok z mládí mnohokrát odčinil. Pan Babiš – sleduji ho, jak prochází davem, něco, co je mu zcela cizí, protože on dělí své bližní na sluhy a nepřátele. Jeho bodrost je předstíraná, bohužel (či bohudík) velmi zřetelně, takové ty plaché úsměvy. Jde o geneticky založeného sociopata, bez špetky empatie. On rozumí jen penězům, zisku a moci. Čím dříve bude odstaven z moci, tím… Číst vice »

Last edited 12 dní před by Tomáš Vodvářka
Tomáš Vodvářka
Admin
12 dní před

Jaroslave, Miloš Zeman vydržel žít z negativní energie 10 let. Nikdy jsem nevěřil, že dožije konce mandátu. A přesto se to stalo. Pan Babiš je zřetelně unavený, to víš, předstírat cosi dá zabrat. Pokud by mohl chovat dle svého naturelu, bylo by mu lépe. Což by ovšem znamenalo, že by všechny okolo nazýval – jak je u něj zvykem off label – debily a kokoty. Což by možná odradilo některé jeho voliče, jádro nikoli, těm by nevadilo, i kdyby jim šlohnul peněženku.
Budu rád, když zmizí, i tak jsme si jej užili do sytosti.

Jana Melišová
13 dní před

Jaroslave, super napísané. Ale nehnevajte sa, ja som natrafila na takýto vtip, uvádzam ho autenticky: Co by se stalo, kdyby na Slovensku vybuchla atomová elektrárna? Vyměnili bychom si hymny. Slováci by zpívali „Kde domov můj“ a Češi „Nad Tatrú sa blýska.“

Jana Melišová
13 dní před

Tak zdrojom bol český web, nie slovenský.

Last edited 13 dní před by Jana Melišová
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial