Petr Pavel je válečný štváč

„Nemohu volit Petra Pavla, protože mám dva syny a nechci své děti poslat do první linie na Ukrajině“, napsala mi kamarádka na FB. V prvním kole proto dala hlas Jaroslavu Baštovi, který prý není válečný štváč.
Lidí, kteří věří, že Petr Pavel, generál v záloze, touží po funkci prezidenta jen proto, aby naše syny zavlekl do války s Ruskem, přibývá. Začal s tím Jaroslav Bašta, který navíc sliboval i svržení vlády. Andrej Babiš, zkušený predátor, zavětřil pro druhé kolo prezidentských voleb možnou kořist mezi Baštovými voliči a jeho tým rozjel další kampáááááň. Nejen že na Baštovo strašení válkou navázal, ale ještě ho vyostřil.

Na FB opakovaně čtu, že Petra Pavla volí jen ti, kdo nebyli na vojně. Prý, kdyby na ní byli, věděli by, co je „tahle guma zač“. Možná jste také viděli koláž, na které je „generál“ ve společnosti ďábla. Andrej Babiš se svým štábem dělá i téměř nemožné, aby co nejvíce z nás uvěřilo, že Petr Pavel je pro svou profesní minulost „válečný štváč!“
Pravdou je, že Andrej Babiš se díky tzv. „modré knížce“ základní vojenské službě vyhnul. To může být důvod, proč v roce 2017 ve své knize „O čem sním, když náhodou spím“, navrhoval: „Je důležité, že jsme v NATO, ale historie nás učí, že se máme spoléhat sami na sebe. NATO by se mělo změnit z obranného paktu na útočný.“ (str. 258)

Proč si myslím, že právě „modrá knížka“ může být počátkem toho, že se Andrej Babiš pokusil tímto výrokem zařadil mezi „jestřáby“, tedy lidi s militantními choutkami? Může za to vzpomínka na dobu, kdy jsem „sloužil“ v Tachově. My, obyčejní vojáci jsme vůbec netoužili po tom, aby vypukla válka. Znali jsme pravdu o tom, v jakém stavu byla naše armáda i celá Varšavská smlouva. Technika v garážích byla sice čistá, karoserie se leskly, ale jsme všichni věděli, že kdybychom měli vyrazit na delší cestu, daleko bychom se nedostali.
Nejen obyčejní vojáci si válku nepřáli. Stejně to viděla většina důstojníků, snad s výjimkou „politruků“. Ostatní věděli, jakou životnost by měly například osádky tanků nebo obrněných transportérů, tzv. „bévépéček“ – bojových vozidel pěchoty. V případě konfliktu se počítala na minuty.

Vojna mi pomohla pochopit, jakou katastrofou je válka. Z toho důvodu jsem přesvědčen, že Petr Pavel, jako bývalý voják, který zažil i skutečné boje, netouží po tom, abychom se přímo účastnili války.
Andrej Babiš ruku v ruce s Jaroslavem Baštou straší naše ženy a matky bájemi, podle kterých jim Petr Pavel odvede jejich syny na frontu. Oba dva si zaslouží naše odsouzení, protože dobře ví, jaká je to lež. Chraňme před touto zbabělou manipulací i naše nejstarší spoluobčany, zvláště ty, kteří stále věří, že „když je něco v televizi nebo v novinách, je to pravda“.
Mnohým z nich včera přišla podvodná sms, jejíž původ už vyšetřuje policie, a asi tušíme, že tento „vítr“ nejspíše nefouká z týmu Petra Pavla.

Andreje Babiše vnímám jako zbabělce nejen v této kampani. Ve své touze po „hradě“ se neštítí používat ani ty nejpodlejší lži a manipulace. Možná by mu pomohl týdenní pobyt v místech, kde znějí sirény a na obloze jsou vidět rakety a drony. Třeba by mu pak došlo, že NATO musí zůstat obraným paktem i nadále.
Pokud bych se měl ve druhém kole prezidentských voleb rozhodovat podle toho, kdo bude aktivněji bránit našemu zavlečení do válečného konfliktu, volil bych emeritního generála Pavla, protože ten, na rozdíl od Andreje Babiše neměl „modrou knížku“ a absolvoval „vojnu“. Nejen tu v době socialismu, ale i tu ostrou, když se zúčastnil mise UNPROFOR v bývalé Jugoslávii. Za záchranu 50 francouzských vojáků byl ve Francii vyznamenán Řádem čestné legie, tedy tím nejvyšším oceněním, které je možné ve Francii získat. Václav Havel jeho službu ocenil tím, že mu udělil Medaili Za hrdinství.

Andrej Babiš tvrdí, že není voják a výjimečně nelže. Není.
Zkuste si představit, že bojujete v týmu, kde si navzájem musíte krýt záda, protože vám jde o život. Koho byste v takové chvíli chtěli mít jako součást týmu? Chtěli byste, aby vám záda kryl majitel „modré knížky“, nebo emeritní generál?
A vy, maminky, co se bojíte o své syny, uvažujte. Chcete, aby jim v případě napadení naší vlasti velel člověk, který se chová jako zbabělec, nebo muž, který riskoval svůj život, aby zachránil 50 spolubojovníků?

Subscribe
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel Dvořák
Pavel Dvořák
15 dní před

I já mám modrou knížku, nicméně mezi mnou a panem Babišem tuším jistý rozdíl. Jinak, skvěle napsáno. Jen připomínám, že Václav Havel počítal s gen. Pavlem jako s nástupcem.

Radomira Kielbergerova
15 dní před

Dobrý den:) přicházím s jednou poznámkou…neberte ji nepřátelsky. Jindy by mi to bylo jedno. Co teď napíšu…připište na vrub mému strachu o to budoucí. Tedy: čtenář dnes čte titulek a jeden odstavec a to mu v hlavě skončí. Volte prosím právě nyní titulky, které nebudou podporovat prvoplánovost informace. Teď je důležité propojit strategie. Jinak děkuji za článek;) a hezký den.:)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial