Náhlé komunistobijectví nevěřím stoupencům Putina ani v nejmenším

Je směšné, tragické a pokrytecké zároveň, jestliže komunistickou minulost vytýkají generálu Pavlovi ti, kteří jindy velebí důstojníka KGB Putina, jenž se dokonce stýkal s teroristy z Frakce Rudé armády.

Přesvědčený komunista Vladimír Putin a důstojník sovětské komunistické tajné policie KGB má na svědomí více hříchů, jak uvedl Deník N. Političtí disidenti Julij Rybakov a Oleg Volkov v 70. letech napsali na zeď bývalé věznice v Leningradu protestní nápis. Jejich vyšetřování tehdy vedla sovětská tajná služba KGB. Podle nejnovějšího zjištění ruského historika byl jedním z vyšetřovatelů také tehdejší agent a dnešní vládce Vladimir Putin. Volkov a Rybakov nakonec skončili v krutých podmínkách sovětských trestaneckých lágrů.

O stycích kágébáka Putina s teroristickou organizací Frakce Rudé armády píšou mimo jiné i Konzervativní noviny. Ten jí měl i podporovat. To by nebylo nic divného, je známo, že komunisté ze všech zemí samozřejmě včetně té největší SSSR podporovali teroristické skupiny po celém světě s cílem škodit Západu. Vladimír Putin neměl s těmito násilnickými metodami problém, což dokazují i zločinecké způsoby včetně masakrů civilistů jakými vede nynější Ruská federace válku na Ukrajině. Putin byl kágébák, kágébákem zůstal, nestydí se za to a navíc se ke své komunistické zločinecké minulosti stále hlásí a nestydí se za ní.

Je ovšem pozoruhodné, že pro tuto rudou zrůdu mají pochopení i někteří zdejší blogeři a diskutující, mezi něž patří namátkou Tomáš Kubín nebo Jaromír Petřík, který na Putina pěl velké ódy a je pro něj nejvýznamnějším státníkem 21. století. A jeho obhajoba jednoho z největších komunistických zločinců v dějinách lidstva Stalina je ve zdejším prostoru rovněž známá.

Proto nemohu brát vážně, když se někdo takový začne pohoršovat nad komunistickou minulostí generála Petra Pavla. To je od nich nejhorší pokrytectví. Nalijme si čistého vína. Jim totiž nevadí jeho dřívější činnost, ale jeho nynější prozápadní a prodemokratické postoje.

Z minulosti generála Pavla nemám radost, a on sám dobře ví, že to není to, čím by se mohl ve svém životě chlubit. Já si nyní s dovolením vypůjčím citát z blogu Roberta Krejčího. Myslím si, že je na disidentech, kteří opravdu trpěli za minulého režimu, aby k tomuto problému řekli svoje. Jejich názory beru, výkřiky podlých křiváků nikoliv. Minulost Petra Pavla je hrozná, například to, že schvaloval vstup sovětských vojsk, můžu překousnout jen stěží. Ani jeho působení v NATO mě nějak nenadchlo. Ale Bureš je jako postava ještě mnohem odpornější. Abychom tu po deseti letech Miloše Zemana měli další husákovské působení, to už bych nedal. řekl signatář Charty 77 František „Čuňas“ Stárek, dvakrát za rudé totality vězněný za samizdatovou aktivitu a pořádání koncertů.

Já obecně prezidentské volby nemusím, ale názor člověka, který za komunistů skutečně za svoji činnost trpěl, na rozdíl od většinové populace, je pro mne klíčový. Účelový antikomunismus jistých jedinců, kteří za bolševika drželi ústa a krok, mě nezajímá ani v nejmenším.

Volba Petra Pavla prezidentem – pokud oni mohou, pak my musíme… – Blog iDNES.cz

https://denikn.cz/minuta/1021638/

https://www.konzervativninoviny.cz/vladimir-putin-nuda-v-drazdanech/?fbclid=IwAR0WvgNrrYcKMmTak82Rd-5MXd9mnOwQLAAeB8mrEcoqsuB7SV0PCTJwVso

Subscribe
Upozornit na
guest

11 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel Dvořák
Pavel Dvořák
14 dní před

Stálo by za to najít diskuse k radaru v Brdech a jeho odpůrce. Asi bychom tam našli stejná jména, jakými se honosí odpůrci gen. Pavla. A asi to budou stejná jména, která volají po vystoupení z EU a NATO. A která omlouvají „speciální operaci“ a volají po míru za cenu zničené Ukrajiny. Zrovna jmenovaná pan Petřík je typický představitel této množiny.

Adéla Vodvářková
Admin
15 dní před

Není Petřík jen otravný troll? Má smysl na něj reagovat?
Jinak samozřejmě souhlasím s tím, co jste napsal. Někde na sítích jsem viděla, bohužel už si nepamatuji autora, skvělou poznámku: komunistickou minulost generálovi Pavlovi nejvíce vyčítají ti, kteří ve skutečnosti nesnesou jeho prozápadní současnost.

Tomáš Vodvářka
Admin
15 dní před

Ahoj Adélko, pan Petřík Jaromír je usvědčený podvodník, který si nějakým způsobem zvyšoval karmu na blogu idnes. Byl usvědčen Tomášem Flaškou a redakce mu udělila doživotní ban (měl šanci to napravit tím, že zveřejní několik článků a bude se sledovat jejich osud, což on odmítl). Byl a je to obyčejný troll, který si ale nyní dává docela pozor, aby mu redakce nevzala i diskusní možnost. Já jsem jeho oblíbený autor, často u mne značkuje. Nazval jsem jej kdysi kryptogenní rudoch – stěžoval si u adminů, ale neuspěl, i oni mají třejmě stejný názor /honosí se tím, že není komunista, ale… Číst vice »

Adéla Vodvářková
Admin
15 dní před

To je teda docela s podivem, že mu nechali možnost diskutovat, jestli podváděl s karmou. Ještěže máme Blogosféru, uf:)

Lubomír Stejskal
14 dní před

Viděla jste to bezpochyby v článku, na který reagujete. V něm J. Ziegler píše: „Nalijme si čistého vína. Jim totiž nevadí jeho dřívější činnost, ale jeho nynější prozápadní a prodemokratické postoje.“

Adéla Vodvářková
Admin
14 dní před

Ano, děkuji za velmi důležitou poznámku, pane Stejskale. Pořád čekám, až mi odpovíte, jestli máte na střeše ta zábradlí a na přikrývce čtyři střapce, jeden v každém rohu.

Lubomír Stejskal
14 dní před

Milá paní Adélo, jelikož starozákonní příkazy byly dány lidu Izraele a Mojžíšův Zákon byl v Ježíši naplněn, jsou křesťané v jiné situaci (při posuzování SZ), než v jaké byl tehdy lid, který s Bohem uzavřel smlouvu. Tato nová situace znamená, že musíme rozlišovat – ne vše je pro křesťany ve SZ závazné. Ostatně není to z mnoha důvodů závazné ani pro Židy, mimo jiné proto, že neexistuje Chrám, v němž by bylo možné realizovat SZ příkazy. Ale to je trochu jiné téma a hlavně ne pro mě, ale pro judaistické učence.—Zpět k tématu. Co je tedy pro dnešní křesťany závazné?… Číst vice »

Adéla Vodvářková
Admin
14 dní před

Takže souhlasíte, že Písmo není jako dopravní předpisy, ve kterých se lze jasně dočíst, jaké chování je přijatelné, a jaké je už za hranicí zákona, jak jste trošku blahosklonně vysvětloval otci ve svém komentáři pod článkem Zve nás Jiří Ovčáček k modloslužbě? Že na rozdíl od dopravních předpisů je třeba relativně komplexní interpretace, znalosti historického kontextu a dalších částí Bible. Předpokládám, že z Vašeho úhlu pohledu jste si již „moudrost k rozlišení“ vyprosil, zatímco my ostatní, kteří s Vaší interpretací například ohledně transsexuálů nesouhlasíme, na tuto milost stále ještě čekáme. A nikomu sice vodítko nevnucujete, ale až sem zase napíšete… Číst vice »

Lubomír Stejskal
13 dní před

Dvě poznámky (a něco k nim). Úvodem na okraj: odmítám ztrácet čas neplodnou diskusí nad jednotlivostmi, které si účelově vypreparujete z mého textu, zhusta jde o cosi jako ilustraci pro lepší srozumitelnost a pak na tom „rajtujete“. (Tak jako jste nedávno „rajtovala“ na tom, že jsem použil pro zdůraznění v článku velká písmena.) Samozřejmě že Písmo není jako dopravní předpisy, myšleno doslova. Inu, kdo chce pochopit, pochopit, kdo byl stižen protistejskalovskou zaujatostí, nikoli. — Poznámka 1: Moudrost k rozpoznání si vyprošuji kontinuálně, není to v mém případě uzavřený proces. Pokud jde o vás ostatní, není na mně, abych to posuzoval, to… Číst vice »

Adéla Vodvářková
Admin
13 dní před

Když vysvětlujete, že je nějaké konání podle Bible nepřijatelné, tak je docela přirozené, že ten článek vyznívá v tom smyslu, že by to správný křesťan neměl dělat. Ale souhlasím s Vámi, že tyhle debaty nikam nevedou. Vám se zdá, že bazíruju na jednotlivostech, mně se zase zdá, že opakujete pořád to samé. Pak vždycky řeknete, že to je od vás poslední slovo a dále odmítáte diskutovat, ale to se zatím nestalo. K Vaší úvaze o paní Kielbergerové – asi Vás to překvapí, ale řeknu Vám to samé, co před několika dny, tyhle věci řeší táta. Panu Markovi jsem dala ban,… Číst vice »

Lubomír Stejskal
13 dní před

Děkuji za poučení – a nechávám to být. (Jinak s oslovením „příteli“ přišel jako první Váš otec, já jsem to z upřímné úcty k němu ochotně přijal. Tu rafinovanou jízlivost jste si mohla odpustit, ale to byste už nebyla Vy, že ano?)—Bylo mi potěšením.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial