Kompro na Babiše není třeba, stačí to, co o něm víme

Vůbec není nutné vymýšlet nějaké nepravosti na Andreje Babiše, podle pravomocných rozsudků slovenských soudů agenta StB s krycím jménem Bureš. Vysvětlovat toho má více než dost, tak se na dotyčného trochu málo podívejme.

Andrej Babiš totiž přišel s tvrzením, že na něj jeho protivníci chystají kompromitující materiály. Nemyslím si, protože by to byla zbytečná práce. Vina nemusí být pouze v trestněprávní rovině, ale také v té morální. V tomto ohledu má šéf hnutí ANO velké problémy i bez tolik omílané kauzy Čapí hnízdo. .

Francouzská finanční prokuratura vyšetřuje podle francouzských novin Le Monde okolnosti Babišova podezřelého nákupu zámečku na jihu Francie, který dotyčný realizoval přes nastrčené firmy. Těžko lze vinit francouzské úřady z toho, že by se záměrně zapojily do předvolebního boje proti českému expremiérovi, aby mu znemožnily kandidovat na prezidenta.

Dalším vážným Babišovým problémem je záležitost společnosti FAU obchodující s minerálními oleji, která po zásazích finančních úřadů a celní správy skončila v konkursu. Existuje nahrávka Skupiny Šuman, na které Babiš říká doslova. „Ty naši klekli na tu FAU Přerov, takže ta je v insolvenci.“ To samozřejmě přímo evokuje možnost, že se Babiš rozhodl cíleně zlikvidovat konkurenci za pomocí podřízených úřadů. V poslední době navíc společnost FAU uspěla u soudů se žalobami proti státu s tím, že zákroky finančníků a celníků proti ní byly protiprávní. Je velmi podezřelou skutečností, že Babiš tehdy věděl i o údajném daňovém nedoplatku firmy FAU, přičemž o detailech takových sporů se veřejnost včetně ministra financí neinformují. Já se nemohu ubránit dojmu, že FAU někomu překážela a proto byla prostřednictvím vykonstruovaných obvinění zničena.

Nejvyšší správní soud nedávno zrušil verdikt ministerstva životního prostředí, které z nepochopitelných důvodů snížilo pokutu ze sedmi milionů na půl milionu korun pro firmu Precheza, která je součástí holdingu Agrofert dříve patřícího přímo Andreji Babišovi a nyní pod správou svěřenských fondů, za nebezpečnou ekologickou havárií, při níž byly ohroženy desítky tisíc lidí. Stalo se se tak před pěti lety, kdy ministerstvo řídil Babišův stranický podřízený z hnutí ANO a jeho věrný nohsled ministr Richard Brabec. Jen prosťáček může věřit tomu, že se jednalo o čirou náhodu.

V politice platí presumpce viny. V civilizovaných zemích by zmíněné aféry byly pádné důvody k tomu, aby dotyčný zmizel z veřejného života a politiky, alespoň do doby než by se dokázal hodnověrně očistit. O to se však Babiš vůbec nesnaží a všechny své průšvihy bagatelizuje jako spiknutí proti své osobě.

Vrchní anoista často vyzývá k abdikaci své politické protivníky za daleko menší prohřešky, přitom sám má toho pověstného másla na hlavě více než dost. Veřejnost by měla znát pravdu o výše zmíněných aférách. A vysvětlení ve stylu kampááň, účelovka vážně nestačí.

Subscribe
Upozornit na
guest

3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
18 dní před

Řekl to dobře generál Pavel. Netřeba vymýšlet, stačí připomenout.

Jaroslav Červenka
18 dní před

Chytrému napověz, hloupého kopni. Tady nepomůže evidentně ani megakopanec.

Jara Rankova
Jara Rankova
16 dní před

Jene, diky za prvni zminku o francouzskych soudech, cely ten clanek v Le Monde byl dost obsirny a na netu pod nim byly i podobne z ceskych zdroju v anglictine.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial