Že jsem napůl hluchej je díky našim politikům často výhoda….

… jindy taky ne. Aneb o tom co jsem v povolebních komentářích zatím moc neslyšel a co tam slyšet nechci, ale je to tam….
Předem podotýkám, že budu komentovat „svou“ sociální bublinu. Ne že by v té „druhé“ dozajista nebylo co komentovat, ale nevidím důvod si působit větší bolest než je nezbytně nutné.

Co zde moc nezaznívá je údiv nad tím k jaké selekci televize přikročili v předvolebních debatách. Plánoval jsem nesledovat je už předtím, ale v momentě kdy došlo k rozdělení kandidátů na skupiny došlo tady k překročení pravidel jak si férovou soutěž představuji. Respektuji ale že to někdo může mít jinak. Z komentářů které jsem k debatám četl moudrý nejsem.  Byla to estráda místy říznutá slohovým cvičením ? Nevím a nakonec mě osobně to bylo jedno, na funkci ( rozumějte volbu) to v mém případě nemělo vliv.

Co se mi nelíbí stabilně je opět houfné onálepkování dvoumiliónů voličů Andreje Babiše spodinou, lůzou…

Jasně, taky mě děsí představa mít v čele státu někoho kdo spáchá takovou ohavnost jako je jeho povolební brífink. Byl tam vidět v celé nahotě. Babiš až na dřeň …. Populismus bych mu nevyčítal, to jediné…. Ostatně každý úspěšný politik je populista, tedy skoro každý. U nás už hodně dlouho potřebu změny nevidím. Pravda, každý má nějakou cenovou skupinu a na tu je zaměřený.

Nicméně nepochopení skutečnosti, že značná část lidí Babiše nevolí pro jeho povahu, ale protože je nachytal na švestkách…. Bude základem k dalšímu zdravému směřování naší společnosti. Část těch lidí v posledních letech přišla o řadu jistot , část už je svíraná konkrétním nedostatkem. A nedoporučuji nikomu se jim posmívat, lacině ja moralizovat. Cesta do sociální nejistoty bývá často rychlá a nemusí se týkat jen hloupých lenochů. Byť z některých úvah které slýchám si to řada spolububliníků myslí.

Se skutečností, že ne každý ve volných chvílích hltá historii, filozofii nebo umění se musíme konečně smířit. Stejně jako s faktem, že ne každý volič AB je podvodník a dement. Jen může mít jiné životní priority než naše diskuze ( A i ty jsou často povrchní a plané), a i přesto může být jeho přínos při tvorbě naší vlasti jako dobrého místa pro život nepopiratelný.

Subscribe
Upozornit na
guest

14 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
18 dní před

To máš pravdu, Filipe. Mně jen vrtá hlavou, jak je možné, že Andreje Babiše volí spíše vesnice, spíše méně majetní spoluobčané. Tito preferují multimiliardáře. Tomuto faktu nerozumím.

Jaroslav Červenka
18 dní před

Přijímám kritiku, kámo 🙂

Ivan Marek
Ivan Marek
18 dní před

Hezkou neděli pane Vracovský. . . Poděkování za ta slova, zvláště pak za třetí odstavec.

Tomáš Vodvářka
Admin
18 dní před
Reply to  Ivan Marek

Nebyl jste včera na odchodu?

Ivan Marek
Ivan Marek
18 dní před

Nic Vám pane Vodvářko nebrání v tom, zablokovat mi vstup, jsem na to zvyklý. Když tak, váš jmenovec Vám ochotně poradí, má v tom praxi.

Adéla Vodvářková
Admin
18 dní před
Reply to  Ivan Marek

Nechápu, co máte za zálibu, chodit na různé weby a vysírat tam adminy.

Tomáš
Admin
17 dní před
Reply to  Ivan Marek

Psal jste svůj poslední diskusní vstup včera. Proto můj údiv.

Pavel Dvořák
Pavel Dvořák
16 dní před
Reply to  Tomáš

Už jsem si vzpomněl! Marek-u!

radka Kielbergerova
17 dní před
Reply to  Ivan Marek

dosud jsem mlčela. „Jsem na to zvyklý…že mne vyhazují“. Vzbuzení lítosti pocitem nesvobody a umlčení… tohle zkoušíte? Co byste rád? Polemizovat o věcech, v prostoru, který je nikoli nesvobodný, ale je stejně jako Parlamentní listy a víceméně i úžasný konzervativní a značně asociální NP. Protiproud nevím…nějak nastavený – tedy tady též nastaveno. Leč jaksi opačně- z 99 procent – Tedy polemizovat a být s Vaším nastavením právě tady většinově obejmut? A když ne – je to pro pana Marka diskriminační prostor? Nebo co tím chcete říct? Proč kňouráte? Máme mít poradu, zda Vás nešikanujeme, když jste cosi jako Jan Patočka,… Číst vice »

Adéla Vodvářková
Admin
17 dní před

Nezlobte se Radko, nemusíte už reagovat, pan Marek ode mě dostal ban. Tátu tady nikdo urážet nebude, internet je dost rozsáhlý na to, aby si své frustrace řešil jinde.

Radka Kielbergerová
16 dní před

aha…nevím

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial