Dopis, který si Andrej Babiš určitě nepřečte, ale vy byste měli.

Děkuji panu Tomáši Kubínovi za inspiraci. Na rozdíl od něj si ale nebudu stěžovat, jak těžký život v době totality jsem měl v porovnání s Andrejem Babišem. Ne, že bych nemohl, jen nemám rád citové vydírání.

Pane Andreji Babiši,
patřím už mezi seniory, tedy skupinu lidí, ve které máte nejvíc voličů. Chci se Vás zeptat, jak se mám zorientovat v tom, co povídáte.
Opakovaně říkáte, že Vám Agrofert nepatří, ale současně se chlubíte, že zaměstnáváte desítky tisíc lidí a odvádíte daně našemu státu. Můžete mně, obyčejnému člověku, vysvětlit, jak můžete zaměstnávat tolik lidí, když žádnou firmu nevlastníte?
Na včerejší tiskové konferenci jste tvrdil, že jste nikdy nebyl v STB. Na dotaz, proč vás na Slovensku stále vedou jako agenta STB, jste odpověděl, že je to jen proto, že jste se zrušení domáhal na špatném místě. Od té doby uplynulo pět let, a tak jsme měl dost času to napravit a domáhat se na správném místě. Podle dnešního vydání Deníku SME jste u našich sousedů stále veden jako agent STB. Mám tomu rozumět tak, že proti vám rozjeli kampaň i na Slovensku? Jaký by k tomu měli motiv? To má pan Petr Pavel takový vliv i tam? Děkuji, že mi v tom uděláte jasno?
Možná ještě jednu otázku týkající se vaší minulosti. V televizní Show Jana Krause jste v roce 2011 mluvil o ekonomické STB. Tvrdil jste, že to nebyla „ta hnusná STB“. Jsem jen o malinko mladší než vy a tak tu dobu pamatuji. Můžete mi oživit mou paměť? Nevybavuji si, že by byly dvě STB.
     To předposlední, na co bych se Vás rád zeptal, je vaše včerejší tvrzení, že vedete a povedete pozitivní kampaň. Hned nato jste ale nevybíravě zaútočil na Petra Pavla, kterého jste dokonce přirovnával k Putinovi. Tak mi dovolte otázku: Jak si představujete tu negativní kampaň?
     Poslední otázka je prostá: Můžete mi říci, proč bych měl volit právě vás a ne Petra Pavla? Pan Tomáš Kubín v tom má jasno. Podle něj si váš soupeř nezaslouží úctu, ale opovržení. Přiznávám, že zatím marně hledám něco, čím byste si zasloužil můj hlas. Na rozdíl od pana Kubína to ale neznamená, že vámi opovrhuji. Nemyslím si totiž, že ten, kdo vnímá svět jinak než já, zaslouží opovržení. Naopak, naše země potřebuje, abychom spolu komunikovali i tehdy, když riskujeme nepochopení druhé strany. Proto, na rozdíl od pana Tomáše Kubína, otevírám pod svými články diskuzi, aby se mohli vyjádřit i ti, kdo si je přečtou, bez ohledu na to, zda se mnou souhlasí, či nikoliv.
Pane Andreji Babiši, pokud byste náhodou četl můj dopis a měl odvahu mi odpovědět, budu rád. Pokud ne, můj život se tím nezhroutí a neodradí mne to od účasti ve druhém kole prezidentských voleb. Zkusíte ještě zabojovat o můj hlas?
Vlastimil Fürst

Subscribe
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před

Vlastimile, jsem si jist, že to pan Babiš nebude číst a současně i kdyby náhodou, tak neodpoví. Protože nemá co.
Vaše otázky jsou na místě.
Je třeba přesvědčit své okolí, aby šlo volit pana Pavla, nic jiného netřeba. Dík za blog.

Jara Rankova
Jara Rankova
1 rok před

Strucne a dobre napsano. Libi se mi take clanky Vaseho syna.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial