Umění popřát vítězi i těm poraženým

Tohle je vpravdě zbytečný článek. Voliče Andreje Babiše nepřesvědčí, že je jejich hrdina horší, než ho vidí, jeho nevoliče uvrhne do další skepse, co za dojezd naší země to bude, když mu Hrad vyjde. Kdo viděl tiskovou konferenci, viděl. Umění konspirace hodné žaloby, umění dát devótně najevo, že se ani neznají jména protikandidátů, umění obvinit ty okolo bez podložení a u toho slizce špikovat blahopřáními. Jakešova hodná holka byla tísícinásobně přebita.

Tisková konference Andreje Babiše ukázala, jaký vnitřně rozházený jako bramboračka vyvržená v pangejtu nás čeká prezident, pokud…, jakož ukázala směr Babišovy kampaně dál. Andrej Babiš dokázal stylem gramofonové desky několik lidí několikrát pozurážet, vecpat je do vykonstruovaných nekalých praktik, jako by se nechumelilo, a zas u toho zalhat – Slovensko ho pořád vede jako estébáka. Pak, jako by to nestačilo, se Andrej Babiš po vzoru drben z pavlače naveze do důvodů, proč vůbec ten, kdo vyhrál, kandidoval – protože generál jeden přece stačí. Andreji Babišovi se zkrátka kácí kostičky, tedy stojí za to poslouchat, co říká. Kromě toho, že ho lidi zajímají a že pokud chtějí pomáhat, tak proto Babiš.

Během svého antré mu ujede – já nevim, kdo tam ještě všechno byl … Znamená to, že ho ani nezajímá, kdo je v týmu kolegů kandidátů, a tedy urazí minimálně čtyři další. Ale Andreje Babiše lidi přece zajímají. Bude tu pro ně… Andrej Babiš upozorňuje, co mají a nemají média dělat. Neboť jim právě vnucuje zatím neexistující bulvární podpásovku někoho, koho veřejně tituluje plným jménem. Médiím tedy dopředu podsouvá, co mají a nemají dělat – u něčeho, co vůbec není. U toho hanobí Českou televizi ze spřízněnosti a nevyváženosti – bylo to tady v debatách dva na jednoho vždycky. Andrej Babiš o tomhle spiknutí ví. Ví tohle všechno proto – protože málo platno – v prvním kole prohrál, to on nemá rád.

Tak si říkám – škoda že nejsme Američané, co se prostě soudí. Po dnešku by bylo ix věcí, které by se daly sepsat jako napadení osobní pověsti či křivé obvinění. Nojo, jenže to by ti všichni, kterých se to týká, před sebou nemohli mít někoho, kým je Andrej Babiš. Abychom právě tohle co nejlépe pochopili, nám v roli skoro první dámy vysvětluje paní Monika Babišová.

Vážně se optejme, kdo s hlavou na krku, s hlavou, která má povědomí o noblese úřadu (snad nějak i za komunistů)- to tomuto muži v chování mafiána Ala – může za čtrnáct dnů s čistým svědomím, v lásce k svým dětem a k vlasti, kdo mu to může zodpovědně hodit…

Tento článek je zbytečný. Nic nezmění ani tím směrem a ani tím, kde se ví. A kde nezbývá než doufat v rozlišovací schopnosti těch, na kterých to teď ponovu stojí, a na dva týdny se obrnit.

 

 

 

Subscribe
Upozornit na
guest

11 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
19 dní před

Radkin Honzák kdysi napsal půvabnou knížku s názevm „Čas psychopatů“. Není to sice životopis, ale popis na členy sekty ANO sedí….

Matějovský
Matějovský
20 dní před

Volil jsem Danuši, obával jsem se přesně takové situace, která nastala. Druhé kolo mezi komunistickým fízlem a komunistickým rozvědčíkem, to je volba jak z knih absurdního dramatu Václava Havla. Ti další kandidáti, to byla spíše parodie na předvolební kampaň, opravdu, pánové Hilšere a Fischere, nestačí oznámit kandidaturu rod předem a pak se k ní promlčet až do dne D. Ale tato taktika usadit se v teple Valdštejnského paláce je zřejmě účinná, viďte? Zkrátka jsem se rozhodl, že se druhého kola rozhodně nezúčastním. To mi vydrželo asi 4 hodiny než jsem slyšel tiskovku komunistického fízla, takže jo, hodím to komunistickému rozvědčíkovi.… Číst vice »

Matějovský
Matějovský
19 dní před

hm, v roce 85 když tam vlezl, tak pražští mladasi měli první setkání u Lennonovy zdi například. A pokud si to dotyční pamatují, jistě nemohou uvěřit tomu, že ve svobodné zemi kandiduje, představitel toho, čím v té době nejvíc pohrdali. Uvědomělým lampasákem s vojenským střihem. Myslím si, jak si však trhají kdysi dlouhé vlasy nad tím, že je pořád lepší než stbáckej fízl, který stojí ve volbě proti němu.

Tomáš Vodvářka
Admin
19 dní před
Reply to  Matějovský

Naprosto chápu Vaše postoje, vážený pane kolego. Ani mi není po chuti mít tam někoho s tou šmouhou, byť – jak píše Adéla – to už dneska opravdu není téma number one.
Situace je ovšem natolik vyhrocená, že stojíme před jednoznačným dilematem. Opravdu si tam přejeme mít lidské hovado?

Matějovský
Matějovský
18 dní před

Ale proč si to vztahuješ na sebe, já jsem si pouze povzdychl nad tou situací, dovedeš si představit, že v takovým Německu stojí dva kandidáti na spolkového prezidenta a jeden měl minulost z Gestapa a druhej z SS a oba členové NSDAP? Jak bychom asi koukali na články typu, že není nacista jako nacista? A to se tady tak rádi oháníme tím, že srp a kladivo jsou rovny hákovému kříži….ale jak píšu výše, hodím to Pavlovi, když už kvůli ničemu tak mne fascinuje ten jeho ledovej klid.

Jara Rankova
Jara Rankova
18 dní před
Reply to  Matějovský

Diky za Radcin clanek i Vas prispevek, uvazovala bych asi podobne, moje matka byla ve svych 20 letech v 48. zavrena za pokus o prechod hranice u Chebu.
A cela rodina jsme prvnim vlakem z Chebu v 68. odjeli do Svycarska, s babickou i s foxterrierem, presto bych to dala Petru Pavlovi, bude dustojnym prezidentem.

Last edited 18 dní před by Jara Rankova
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial