Tak jsem si zrušil prezidentské volby

O žádného prezidenta nestojím a dal jsem to najevo. Už se dále nehodlám zúčastnit degradujících špinavých republikánských hrátek. Korunovace českých králů měly úroveň, prezidentské volby jsou žumpou.

A tak jsem tedy „odvolil“ rázně, respektive neodvolil, protože můj hlas je z hlediska českých zákonů neplatný, z hlediska historického práva ale jedině možný. Dal jsem svůj hlas legitimnímu českému králi Karlu Habsburskému.

Přímá volba prezidenta je to nejhorší, co může být. Je to směs jednoho velkého kotle špíny, pomluv a urážek. Navíc prezidentský úřad byl v Česku respektive v Československu zhanoben na nejvyšší možnou úroveň. To, že tento post mohli zastávat i zrůdy, zločinci, a masoví vrazi jako Gottwald a Zápotocký je mimořádně ostudné. Byli to nýmandi bez rozhledu, nevzdělaní hlupáci a vůbec bezcharakterní lůzři a komunistické nuly.

Jsem monarchistou, uznávám českého krále, a už prostě dál nemíním šaškárnu zvanou prezidentské volby podporovat. Navíc nejsou zárukou, že v čele země stane skutečná osobnost a nikoliv lhář, demagog a populista.

Můj oblíbený televizní seriál je F. L. Věk, kde v jednom díle se odehrála i korunovace českého krále Leopolda II. v roce 1791. Jakou to mělo noblesu a úroveň. Byla to úžasná podívaná.

Panovníci, ať už králové, velkovévodové či knížata jsou k vládnutí dlouhodobě vychováváni, mají vzdělání, úroveň a jsou mezi lidmi všeobecně oblíbeni, ať je to ve Velké Británii, Norsku, Lucembursku, Lichtenštejnsku a dalších monarchiích. Tyto země jsou také ušetřeny trapností prezidentských voleb.

Konstituční monarchie jsou zkrátka ideální. A je klidně možné, že po několika dalších přímých prezidentských volbách k nim přibudou i Země koruny české, protože už lidé budou tímto příšerným divadlem pořádně znechuceni. To bych si moc přál.

Subscribe
Upozornit na
guest

7 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Radomira Kielbergerova
19 dní před

Jsem ta poslední, která by nelitovala zahozené zkušenosti šlechty v hospodaření, spolu se znalostmi politiky a historie, pevný důraz na vzdělání a bonton a hlavně!! : na vrozenou a geneticky danou vlastnost síly drženého slova a silného pocitu zodpovědnosti za věci národa…ale Jnými slovy jste jako děcko s hlavou v kapse deklaroval svůj náhled na nedávnou minulost a volbu Karla Schwarzenberga. Který se mohl stát prezidentem, tedy milý kompromis moderního státu. 1) 100 let a víc bez rodové linie 2) po zrušení titulů šlechty 3) domrvení vztahu k šlechtě komunisty, ztracené povědomí o české vlastenecké šlechtě za dob všech, zvlášť… Číst vice »

Vladimír Ludvík
Vladimír Ludvík
19 dní před

Jistěže vliv šlechty byl omezován již v 19. století, zbylá privilegia byla zrušena zcela za prvé republiky a korunu tomu všemu nasadili němečtí nacisté a hlavně komunisté po 2. světové válce. Na druhou stranu, já bych zase nerad upadal do pohádek o nějakých super čestných a super schopných lidech. Také rodová hesla jako např. „Bůh, čest a vlast“ mnohokrát nebyla v souladu s činy řady příslušníků daných rodů (to si lze velmi prostě ověřit). Navíc obnovení Českého království neznamená ještě obnovení pozic a statutů šlechty a ani obnovení původně platné titulatury (viz některá království v západní Evropě). Mám obavu, že naši monarchisté, kterých je… Číst vice »

Radomira Kielbergerova
18 dní před

Hezké. Děkuji Vám moc:) Mě si nějak oblíbil pan Kolačkovský, píše na idnesblogu, dokonce mi loni poslal k Vánocům svoji knihu. O šlechtě má zkrátka nebývalý přehled. Mimo jiné, znám od nás z města dva monarchisty, fajn lidi, akorát mám pocit, že jak píšete, netuší mnohé s tím reálně spojené, trochu Hurvínek ve válce….A hlavně, pohybují se evidentně v pohádce, v níž by si se svým nepřehlédnutelným outfitem a nakroucenými kníry rádi zahráli a měli hrdý pocit.:))Jak správně píšete, v systému rozložení země a její mapy bez nějakých fungujících hrabství…? Karel Schwarzenberg snad ví, proč chtěl být prezidentem a nikdy… Číst vice »

Vladimír Ludvík
Vladimír Ludvík
19 dní před

Nevím, co by mohl konstituční panovník západoevropské stylu ve státě, který je parlamentní demokracií, dělat významě jinak než prezident. Co se financí na monarchii týče, tak by to levnější asi nebylo než náš president, spíše by to bylo dražší, a navíc by asi muselo dojít k vyčlenění tzv. korunních statků z vlastnictví státu. Monarchistické vyznání vám samozřejmě neberu, ale realita je taková, že ve vašem případě dostali v podstatě část vašeho hlasu i panové Babiš a Bašta. To je smutný výsledek.

Jara Rankova
Jara Rankova
14 dní před

K tem financim bych rekla jako obcanka Kanady a tim padem i Commonwealthu, anglicky kralovsky rod nas stoji dost, Kazda provincie ma sveho „Governor General“ a jeho bydliste je temer tak velke, jako budova parlamentu, i kdyz ziji na malem ostrove, mesto Victoria je hlavni mesto Britske Columbie. Australie a New Zealand maji pri kazdych volbach take diskuse o „vystoupeni“, ale na kralovnu Elizabeth jsme presto byli hrdi, ted uz to bude jine.

Tomáš Vodvářka
Admin
20 dní před

Ahoj Honzo, sdílím s Tebou jisté znechucení a současně i pocit nepotřebnosti hlavy státu v současném pojetí. (jen kolik musí stát peněz tahle šaráda…).
Nicméně – tyto volby jsou definovány celkem jasně – Babiš versus Antibabiš. Demokracie je velmi křehká a neumí v současném stavu vyobcovat ze svého středu jedince, zřetelně vyšinutého a chamtivého.
Doufám, že Tvůj hlas nebude chybět.

Jara Rankova
Jara Rankova
16 dní před

Skoda kazdeho zniceneho hlasu, Pavel by si ho zaslouzil!

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial