Profesor Zubov: Rusku vládne mafie, jejíž hlavou je Putin

Tuto pravdu potvrdil špičkový ruský historik a nynější vyhnanec z rodné země v rozhovoru pro web eurozpravy.cz, který by si měl povinně přečíst každý fanatický stoupenec Putina. Rusko je říši zla.

Profesor Andrej Zubov si v roce 2014 dovolil příliš, kritizoval a odsoudil ruskou okupaci Krymu. Následky se dostavily, byl vyhozen ze Státního institutu mezinárodních vztahů v Moskvě a má zákaz působit na všech školách v Rusku, přestože se jedná o elitního historika a editora vynikajících Dějin Ruska 20. století, kterých je v jeho zemi málo. Nedávno ze své vlasti odešel, také kvůli obavám o svoji bezpečnost. Nyní žije v Česku a přednáší na Masarykově univerzitě v Brně, Připustil rovněž, že v případě návratu do Ruska mu hrozí zatčení a věznění.

V rozhovoru pak profesor Zubov mimo jiné uvedl: Od občanské války v letech 1917–1918 v Rusku máme typický gangsterský stát. Vedou ho zločinci a kriminální struktury. V reálu byla takzvaná komunistická strana mafiánskou organizací. Měla vertikální systém a chyběl jí legální status…Není to stát. Nejsou zde pravidla. Není zde právo. Jediným systémem je nyní v Rusku mafie a její hlavou je pan Putin. Zlatá slova, která by se měla tesat do kamene.

Profesor Zubov je rovněž odrazem takového toho čecháčkovského pokrytectví a to včetně některých zdejších diskutérů. Tito jedinci totiž často cosi melou o svobodě projevu, což však u nich ve skutečnosti znamená, my si můžeme říkat, co chceme, ale ostatní musí být zticha. Znám i ty, kteří vyhazov profesora Zubova schvalovali. Jsou to samozřejmě velcí obhájci kágébáka, komunisty a masového vraha Putina, kteří v Rusku hájí ty nejhorší špinavosti, aby si pak stěžovali na údajný útlak, kterému jsou prý u nás vystaveni. Někdy bych jim přál, aby zažili to, co zažívají opozičníci v Rusku, tedy strach o svoje životy, věznění, nucenou emigraci atd.

Rozhovor | Zubov exkluzivně: Rusku vládne mafie, její hlavou je Putin. Jadernou zbraň by odpálil, letos už na to byl připravený (eurozpravy.cz)

Subscribe
Upozornit na
guest

1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
21 dní před

Pana profesora Zubova si pamatuji z Colours of Ostrava, kde jednou přednášel na Melting potu. Popsal skvěle i naši současnou republiku s jejími klady a zápory. Je příznačné, že intelektuál jeho typu musí emigrovat z vlasti.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial