Izraelský Tadypudeš aneb malá lekce objektivity

Rada bezpečnosti OSN má prý za sebou show o ničem. Extremistický izraelský ministr pro veřejnou bezpečnost Itamar Ben Gvir se v úterý ráno prošel na Chrámové hoře v Jeruzalémě. RB ale ví, jak v minulosti právě toto hnulo s bezpečností v oblasti. Pro lepší doskládání věci poučné a vysvětlující video Horizont ČT24 a objektivní analýza Břetislava Turečka

 

Video není dlouhé a je v něm objektivně vysvětleno vše podstatné. Velmi problematická osobnost po boku premiéra v postu ministra právě pro bezpečnost, člověk, který má za sebou odsouzení samotnými izraelskými soudy, rasistický a xenofobní politik, který se vpodstatě neštítí ani mezi „svými“ ničeho, jak je z videa patrné. Který se ale vzdor všem snahám Západu i politiků Izraele, kteří mají skutečnou snahu docílit co nejbezpečnějších měřítek pro život v oblasti, rozhodl jako partyzán porušit samotné závazky Izraele – jak se dozvíme z videa – nikoliv jak se rádo zkratkovitě předkládá, jako závazky vynucené muslimy. Zajímavý je rozbor, jaké snahy o spolupráci a nastartování dobrých vztahů s dalšími zeměmi se dotyčnému izraelskému ministrovi zadařilo nalomit a neméně zajímavé je i to, jaké je ve věci návštěv místa doporučení samotoných rabínů.

https://ct24.ceskatelevize.cz/3555219-horizont-ct24-analytik-turecek-k-diskutovane-navsteve-izraelskeho-ministra-na-chramove-hore

V dalším videu ze zpráv je zachycena ona provokativní procházka, kterou shodně odsuzuje nejen Palestina a arabské státy, ale i země jiné i hlasy z USA, kde při lepším ohledání a trocha té schopnosti připodobňovat nelze nevidět, že se po Chrámové hoře producíruje kdosi velmi podobný našemu ráznému poslanci Volnému.

https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3555000-izraelsky-ministr-ben-gvir-navstivil-chramovou-horu-celi-kritice-opozice-i-palestiny

K věcem trocha intimnějšího přiznání. Po Václavu Havlovi u mě na stupni číslo dva figuruje Karel Schwarzenberg. Jako jediný dokáže svého času na sněmovním jednání v hlasování rozlišit, že antisemitismus nerovná se kritika Izraele, když i jako skutečného přítele, a jak říká zamilovaného do Izraele, doslova bolí, jak se vláda Izraele chová. Jako velmi dobrý přítel Izraele – už jsem starý dědek a dovolím si říct, kde nesouhlasím –  si dovolí pak i spolu s ministrem Petříčkem právě proto Izraeli dopisem oponovat a říká, musíte si klást otázku, co bude s Palestinci. Dopis, za který on a ministr Petříček sklízí zeširoka kritiku za nediplomatický tah – Schwarzenberga bude totiž vždycky zajímat především a hlavně člověk a jeho práva – v linii Havlově. A svou diplomatickou zkušenost podtrhuje vyjádřením, že Izrael má právě z pozice toho tradičně mnohem zodpovědnějšího v oblasti věci v balancu udržet.

K tomu dodám ještě jednu intimitu. U filmů semtam pustím slzu. A stává se mi to vždycky v tom okamžiku, kdy se na konci školního roku v Bradavicích udílejí body a Albus Brumbál na adresu těch, kterým zcela překvapivě dává body navíc, říká: Je těžké se postavit nepříteli. Ale ještě těžší je postavit se svým přátelům.

Je to moje malá domů pro Karla Schwarzenberga a je to i o vědomí a mém pocitu, když vím, do jakého prostoru právě tohle píšu.

 

 

Subscribe
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Filip Vracovský
25 dní před

Radko dovolím si vyjádření ke směřování toho co Bibi vytvořil z předposledního dne roku 2022 a sociálních sítí Karla Schwarzenberga… To co se děje by mohlo Izrael dostat do pozice země , minimálně jiné, než řada z nás obdivuje…. Myslím, že minimálně jisté znepokojení je na místě…. Není to tedy o situaci na Chrámové hoře, ale myslím, že to spoustu věcí dává do souvislostí….. KS: Byla ustanovena nová izraelská vláda. To je vždy zajímavé a obzvláště u tak fascinujícího státu, jakým Izrael bezpochyby je. Znám tuto zemi od roku 1964, kdy jsem tam byl poprvé a musím přiznat, že jsem… Číst vice »

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial