Ruskou ekonomiku drtí západní sankce

Fakta potvrzená samotnými ruskými oficiálními zdroji to jasně dokazují . Hrubý domácí produkt klesl ve třetím čtvrtletí o čtyři procenta. Klíčová těžba zemního plynu je pak meziročně nižší o 20%.

Pokud tedy někdo tvrdí, že západní sankce Rusku neškodí, lže! Recesi ruské ekonomiky potvrdil i vládní statistický úřad Rosstat. To, že pokles HDP je o půl procenta menší, než se původně předpokládalo, na situaci nic nemění. Web Forum24.cz, uvedl zprávu ruského ministerstva financí, které varuje, že pokles ruského hospodářství může do konce roku zrychlit až na 7,1%.

To jsou velmi chmurné předpoklady a důkaz toho, že západní sankce fungují. Důkazem toho je třeba pokles výroby osobních aut a také snižování jejich úrovně. Do některých Lad se tak nemontují airbagy a další ochranné systémy a okna se musí stahovat ručně, jak opět s odkázáním na ruské zdroje uvedl web novinky.cz. Zaostalý ruský průmysl není schopen bez spolupráce se Západem vyrobit solidní auta. Kvalita nyní vyráběných ruských vozů je tak na úrovni sedmdesátých a osmdesátých let.

A to nejsou všechny špatné zprávy, které přicházejí z Putinovy říše. Ruský stát vybral letos na daních z jiných odvětví než jsou plynárenský a ropný sektor o 20% méně než loni. Maloobchodní tržby klesly v září meziročně o 10%, obrat v nákladní dopravě o 7%. Vyplývá to rovněž z vyjádření ruského ministerstva financí.

A co je klíčovou zprávou? Evidentně se Rusku nedaří ani prodej zemního plynu, jehož těžba meziročně klesla o 20%. To už je vážné, protože peníze z těžby ropy a plynu, vzhledem k dlouhodobé ruské neschopnosti vyrábět ve větší míře špičkové technologie, tvoří hlavní zdroj příjmů Ruské federace. Čili není pravdou, že Rusové našli pro svůj plyn nové kupce. Částečně jistě ano, ale stejně jako ropu jsou nuceni prodávat jej pod cenou, laciněji než evropským zákazníkům. Ropné embargo EU platné do 5. prosince může Rusy připravit až o 120 milionů dolarů (zhruba 2,7 miliard korun) měsíčně.

To vůbec nejsou dobré vyhlídky, ale Kreml si za problémy svoji agresivní válkou na Ukrajině může sám.

Ruská ekonomika se výrazně propadla. Netají to ani ruská oficiální čísla – Forum24

http://Nálada Rusů kvůli sankcím upadá, roste nespokojenost – Novinky

https://pravda24.cz/hlavni-zpravy/rusko-upadlo-do-tezke-recese-mohou-za-to-sankce-zapadu/martinpracuch/

Subscribe
Upozornit na
guest

3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
11 měsíců před

Pokud bych trochu parafrázoval, tak se zdá že Ruskou bude zemí, kde zítra bude znamemat včera.

Pavel Dvořák
11 měsíců před

A pozítří bude znamenat předvčírem.
Viz oblíbený český film Cesta do pravěku.

Jara Rankova
Jara Rankova
11 měsíců před
Reply to  Pavel Dvořák

Prala bych si tak, jako vetsina mych pratel zde v Kanade mnohem tvrdsi sankce, ale polika kazde vlady je ne vzdy podle naseho prani:
Canada revokes Russian sanctions exemption that allowed return …

  1. https://globalnews.ca/news/9349285/canadarussia-ukraine-pipeline…
  2. Web2022-12-14 · The permit granted Siemens Canada an exemption to sanctions against Russia for two years starting in early July and would allow the company to import and …

Russia-Ukraine: Canada revokes exemption to sanctions | CTV News

  1. https://http://www.ctvnews.ca/politics/canada-revoking-sanctions-exemptions…
  2. Web2022-12-14 · Published Dec. 14, 2022 2:25 p.m. PST. Share. OTTAWA -. Canada has revoked an exemption to sanctions that had allowed a Montreal company to repair …
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial