Putinovi lidé beztrestně loupí, další důkaz z Ukrajiny

Dříve se lupiči maskovali, aby je nebylo poznat. Ti rusáčtí se ovšem nemaskují, protože se za své zločiny nestydí. Tak jako blízký Putinův spolupracovník Alexandr Tkačov, který na Ukrajině ukořistil 160 000 hektarů pozemků.

Bývalý ruský ministr zemědělství a majitel firmy Agrocomplex Tkačov v tom umí chodit. Na okupované Ukrajině si počínal jako středověký lapka a dobyvatel. Ukrajinské společnosti Agroton ukradl na Donbase rozsáhlé plochy zemědělské půdy a k tomu ještě 350 tisíc tun obilí a slunečnicových semen. Informoval o tom web iDNES.cz.

Bylo to jako v akčním filmu z mafiánského prostředí. Do kanceláří Agrotonu na východě Ukrajiny vtrhla skupina ozbrojenců vyhrožující manažérům zastřelením. Pak je násilníci přinutili k podpisu o převodu majetku, který ihned obsadil ruský Agrocomplex. Jeho zástupci tvrdili, že jej od Agrotonu koupili za 4 miliardy rublů. Většinový majitel ukrajinské společnosti Jury Žuravlov to ovšem označil za lež, protože žádné peníze od Rusů nedostal. Vzhledem k opakovaným ruským lžím mu to lze věřit

Je to jen další důkaz toho, že Rusové bezohledně plundrují a drancují Ukrajinu a často si počínají hůře jak tatarští nájezdníci ve středověku. Nerespektují vlastnická práva a nechovají se jako osvoboditelé, kterými podle vlastního tvrzení prý jsou, ale jako dobyvatelé.

Tyto zločinecké praktiky by nás však neměly překvapit. V Rusku jsou naprosto normální a pravdu mají ti, kteří tvrdí, že v putinovské říši neexistuje ochrana soukromého vlastnictví, Putinovi mafiáni si mohou dělat, co chtějí a kdykoliv ukrást jakýkoliv cizí majetek. Alexandr Tkačov je toho jasným důkazem. I když on gangsterské praktiky stoupenců Kremlu ještě vylepšil. Za násilím převzatý cizí majetek nezaplatil žádné peníze. V jiných případech přece jenom původní majitel alespoň nějaký ten drobák dostal.

Nechápu tedy ty, kteří hlásají, že Putin a Rusko jsou naším vzorem. Já si neumím představit, že by se Česká republika měla stát rejdištěm zločineckých gangů a ještě k tomu pod ochranou státní moci.

Nicméně tyto špinavé praktiky putinovských oligarchů jsou jenom dalším důvodem pro zabavování jejich majetků na Západě, které navíc často získali kriminálními způsoby.

Putinův exministr vtrhl na Donbas, zabavil desetitisíce hektarů půdy – iDNES.cz

Subscribe
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
MUDr. Tomáš Vodvářka
Admin

Bude zajímavé, až Ukrajina zvítězí. Bude nějaký soud řešit „vlastnictví“ ukradené půdy? A náhradu za ukradené obilí?

Pavel Dvořák
Pavel Dvořák
1 rok před

Ukradená půda se navrátí úpravou v katastru nemovitostí. A to ukradené obilí? Obávám se, že ve srovnání s ostatními škodami to představuje jen kapičku. Neumím si představit, že to Rusko vůbec dokáže někdy splatit.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial