Viníkem vraždy téměř tří set cestujících je putinovské Rusko

Nizozemský soud vynesl verdikt, že malajské dopravní letadlo sestřelili v roce 2014 proruští separatisté ruskou raketou. Na doživotí pak za tento zločin odsoudil dva Rusy a jednoho Ukrajince.

Je to jen další důkaz ruského lhaní, ruská propaganda i přes přesvědčivé nezpochybnitelné důkazy stále popírá tento zločin spáchaný proruskými separatisty, kteří raketou Buk zasáhli nad Ukrajinou letadlo letu MH17 s 298 lidmi na palubě, jež všichni zahynuli. Soud v Haagu to správně posoudil jako vraždu a viníky poslal na doživotí za mříže.

Nejpravděpodobnější verzí této tragické události je chyba. Proruští separatisté omylem sestřelili dopravní letadlo. Totiž v čase, kdy malajský stroj poslali k zemi, se na sociálních sítích pochlubili, že sestřelili velké ukrajinské vojenské letadlo, pravděpodobně Antonov. Tento záznam později zmizel, nicméně je doložitelný. Nejedná se tedy o nic jiného než o přiznání vlastní viny.

Tento případ vyšetřovala nezávislá vyšetřovací komise, v níž ruská strana odmítla účast, přesto, že jí to bylo nabídnuto. Proč asi? Protože dobře věděla, že je vina na její straně. Proruští separatisté na východě Ukrajiny by totiž bez rakety Buk dodané z Ruské federace nebyli schopni tohoto ohavného činu. Pravdou rovněž je, že vojenské jednotky separatistů tvořily z velké části vojáci pravidelné ruské armády. Pravým viníkem této tragedie je tedy Kreml.

Jediné co nepřekvapilo, je oficiální reakce Moskvy. Prý nizozemský soud rozhodl na politickou objednávku a nikoliv nestraně. Kdyby se nejednalo o smrt stovek lidí, byl by tento hysterický výkřik akorát k smíchu. Je to právě Ruská federace, v níž neexistuje nezávislá justice a soudy zde vynášejí verdikty podle příkazů mocných.

Nejodpornější a nejhloupější na této kauze je trvalé ruské lhaní a zapíraní, neschopnost a zbabělost přiznat se k chybě. Přitom podle všeho se opravdu nejednalo o úmysl, ale o nešťastnou náhodu, kdy civilní letadlo bylo zaměněno za vojenské. I z hlediska jednoduché logiky je viník události jasný. Byli to separatisté či příslušníci ruské armády, kteří v této oblasti měli soustředěné protiletadlové zbraně k sestřelování ukrajinských vojenských letadel a vrtulníků. Ukrajincům tady v té době žádné nebezpečí ze vzduchu od protistrany nehrozilo.

Subscribe
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
MUDr. Tomáš Vodvářka
Admin

Existuje vůbec něco, za co Rusové přiznali odpovědnost? Krátce za Katyň, nyní už zase obrátili. Středověká země….

Jara Rankova
Jara Rankova
1 rok před

Zeme zla!

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial