Násilné obsazování budov nemá s demokracií nic společného

Policie musí v takovém případě tvrdě zakročit. Není možné, aby si nějací samozvaní demonstranti a lemplové typu Vrábela diktovali, že mají právo vystoupit v České televizi.

Tak zítra prý vyrazí protestující proti současné vládě z Václaváku od koně na Kavčí hory k sídlu České televize, kde si chtějí vynutit vystoupení v přímém přenosu. Padly dokonce i výzvy k obsazování vládních budov. Smutné ovšem je, že mnozí protivládní demonstranti si myslí, že tak to funguje.

Obávám se, jestli tito „myslitelé“ absolvovali alespoň zvláštní školu. V demokracii rozhodují o vládách svobodné volby a nikoliv pouliční výtržnosti či samozvané uliční výbory. Vrábel a spol. nemají žádný mandát k převzetí moci, jak se domnívají. Pokud to nepochopí, tak jim to bude muset vysvětlit razantní policejní zákrok. Jeden z mých kamarádů dokonce prohlásil, že by se do té sebranky mělo střílet ostrýma. Já tedy takový radikál nejsem a nemám rád násilí. ale jak se říká, „kdo seje vítr, sklízí bouři.“

Pokud někdo vyhrožuje násilím, musí počítat s adekvátní reakcí. Nedomnívám se, že by totální lempl Ladislav Vrábel měl vystupovat ve veřejnoprávních médiích a vynucovat si změnu vlády. Člověk, který dluží miliony, má na krku x exekucí, čili si neumí poradit s vlastním životem, nemá žádné právo rozhodovat o životech milionů obyvatel této země. Navíc na ty jeho akce dojdou nějaké desítky tisíc lidí svezených z celé republiky, kterozhodně nikdo nepověřil změnou vlády. Jinde navíc přijde na tyto akce jen nemnoho podivných existencí. Jako nedávno u nás v Českých Budějovicích dorazily na Náměstí Přemysla Otakara II. asi tři stovky protestujících. Připomínám, že naše Budějce mají přes 90 000 obyvatel, takže tato hrstka netvoří nějaké kompetentní zastoupení mého města. Českobudějovický rodák a můj kamarád Petr k tomu dokonce uvedl, že se tam sešel výkvět místních dlužníků a nemakačenek.

Hlavně my v Budějcích víme, co je Vrábel zač, jak za svoje provozovny neplatil nájemné, čímž dostával majitele do problémů, a dluží kam se podívá. Dokonce mu nedávno exekutor obstavil přes milion korun, kterému lidé posílali na organizování demonstrací.

V každém případě demokracie není o tom, že budu násilím svrhávat vládu, která mi nevyhovuje. O změnách moci jsou svobodné parlamentní volby.

Subscribe
Upozornit na
guest

3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Vladimír T. Gottwald
1 rok před

Žel žijeme v době, kdy se mnozí „majitelé pravdy“ pokoušejí veřejným míněním manipulovat veřejným hýkáním své „jediné pravdy“ – na rynku, na ulici, v médiích, na sociálních sítích etc., jsouce snad přesvědčeni, že čím halasnější hýkání, tím se ta jejich „jediná pravda“ stává pravdivější. Leč o pravdě a pravdivosti z všelikých oněch hýkotů pro mne míra jejich halasnosti vypovídá lautrhovno (ať s jejich obsahem souhlasím či nikoli). A převažujícím pro mne nakonec zůstává stále sílící pocit, že stádnost obvykle (a principiálně) bývá levicová a levičácká. Nic míň – a nic víc. Smutnějším ovšem pro mne je, že když už logicky… Číst vice »

Last edited 1 rok před by Vladimír T. Gottwald
Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před

Vždy v dobách otřesů a společenských turbulencí vylézá lůza z kanálů a uživá si svých pár minut slávy.

Jara Rankova
Jara Rankova
1 rok před

Je to bohuzel na celem svete stejne, meli jsme v Kanade ony troubici „Freedom truckers“ placeny Trumpem a jeho bezmozkovci, meli dokonce Flilipinku, ktera je vedla a ted jsou souzeni a policie, ktere to trvalo pres tyden vubec reagovat, se konecne musi zodpovidat. Bohudik to 90% Kanadanu odsoudilo jako nehoraznou hloupost, chudaci lide bydlici v castich mesta, kde se ta hovadka bozi producirovala a neustale troubila, ano – luza se tam vyradila, ale je klid.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial