Máte v Rusku úspěšnou firmu, putinovci Vám ji zlikvidují

Ruský podnikatel Grigorij Bubnov, který nyní žije v ČR, potvrzuje, že současné Rusko je zločineckou mafiánskou mocností. Ten také varuje před kupováním plynu od Gazpromu. Každý, kdo dává Rusko za vzor, je nepřítelem Česka.

V Rusku stát a mafie jedno jsou. Tvrdou obžalobou ruských poměrů byl rozhovor s panem Bubnovem pro web Forum24.cz. Dotyčný si nebral servítky a řekl to naplno. V Rusku je riskantní podnikat, pokud nejste Putinův kamarád. Stane se totiž, že vybudujete úspěšnou firmu, přijde za Vámi Putinův věrný stoupenec a řekne, „tvá firma se mi líbí, tak mi ji prodáš.“ Samozřejmě hluboko pod cenou a není šance odmítnout. Jinak následuje vykonstruované trestní stíhání nejčastěji pro daňové úniky či podvody, a o firmu stejně přijdete.

To je ruská realita, kterou mi potvrdilo více ruských byznysmenů nezávisle na sobě. Takže to asi pravda bude. Ostatně něco podobného se nedávno stalo ruskému miliardářovi Olegu Tinkovovi, který se na protest proti válce na Ukrajině vzdal ruského občanství. Předtím však byl přinucen prodat svoji banku za nevýhodnou cenu stoupencům Kremlu.

Pan Bubnov je možná pro někoho kontroverzní postavou, na druhé straně nikdy nebyl z ničeho obviněn ani souzen či dokonce odsouzen, a důrazně se ohrazuje proti označení oligarcha pro svoji osobu, protože v Rusku nikdy nic nezprivatizoval a svoje podnikání vybudoval od nuly.

Ten také potvrdil fakt, že v Rusku běžně příslušníci silových složek, policisté a důstojníci tajných služeb, vybírají od podnikatelů výpalné, kterému se v Rusku říká kryša. V Putinově říši je také normální, že státní úředníci s oficiálním platem 20 tisíc dolarů ročně vlastní miliardové majetky a nikomu to nepřipadá divné. Být Putinovým kámošem či oddaným stoupencem se v Rusku vyplatí, pak i zákony jsou na Vás krátké.

Vedení Gazpromu je také údajně těžce zkorumpované, inu v Rusku nic neobvyklého, a Grigorij Bubnov proto radí České republice a dalším evropským zemím, aby se poohlédli po jiných spolehlivějších a serióznějších dodavatelích plynu.

Za svůj podnikatelský vzor tento ruský byznysmen považuje Michaila Chodorkovského. Ten samozřejmě není žádnou Matkou Terezou, nicméně obvinění proti němu bylo vykonstruované kvůli tomu, že podporoval antiputinovskou opozici. Chodorkovského Jukos měl dokonce státu odvádět více na daních, než státní společnosti Lukoil.

Nynější Rusko je tedy prokazatelně mafiánským státem vedené zločineckými gangy v čele s kmotrem Putinem. Od začátku ruské agrese proti Ukrajině odešlo z Ruska na milion lidí, ještě předtím však z něj ročně odcházely statisíce převážně vzdělaných Rusů. Příčinou odchodů není jenom agresivní válka proti sousední zemi, ale také příšerné životní podmínky a žádná perspektiva v Rusku pod vládou mafií, které je všechno možné, ale v žádném případě není právním státem.

Pokud by tedy někdo z Čechů i přes tato nezpochybnitelná fakta dál hájil Rusko a chtěl s ním dokonce navazovat bližší vztahy, pak je je buď mimořádně hloupý nebo záměrně škodí své vlastní zemi. Jiné možnosti nejsou.

Gregory Bubnov: Ruský stát je jedna velká mafie vedená Putinem a jeho bandou – Forum24

Subscribe
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před

Přesto pan Okamura chce kupovat „levný plyn a ropu“.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial