84 let od Křišťálové noci, původce je snad v pekle, přesto se adorují jiní diktátoři

Výročí brutálního násilí proti židům v Německu, které vyústilo v Holokaust má na svědomí především Adolf Hitler. Přesto se zde v tento den, v jiném článku, takřka adoruje jiný bezcitný diktátor.

Pan doktor Vodvářka nám připomněl dnešní výročí počínající hrůzy Holokaustu, jež měly jeden ze svých zásadních počátků právě při Křišťálové noci. Text je vypovídající a každý aspoň trochu inteligentní člověk ví, co nacisté způsobili, a že je třeba se podobným věcem všemi silami vyvarovat.

Přesto poslední léta a především měsíce pozorujeme rostoucí mrak na východě, zosobněný dalším diktátorem, Vladimirem Putinem. Člověkem, jehož diktatura si v mnohém nezadá s tou nacistickou a doslova se s ní dá v určitých ohledech srovnávat. Zároveň jsme nuceni sledovat, jak řada lidí tuto diktauru zlehčuje, relativizuje či dokonce obhajuje a navrhuje s ní zcela normální spolupráci. A to napříč lidské historii, která jasně hovoří o tom, jak spolupráce s diktátory dopadá.

Vrcholem dne je ovšem text, který zcela s klidem velebí kroky dalšího diktátora, tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdoğana. Text, který se vyskytl na proruských platformách a je vydáván za jakési poselství nejmenovaného Australana. Text zakončený hanlivým odsouzením EU a USA. Tedy zemí, kde si, narozdíl od Ruska nebo Turecka, autorka beztrestně něco podobného může dovolit zveřejnit. Kdyby totéž v opačném gardu udělala v Rusku nebo Turecku, měla by nepochybně vážný problém. Je zde veleben diktátor, který nekompromisně po celou dobu své vlády pronásleduje kurdské obyvatelstvo. Diktátor, který neváhá zneužívat války na Ukrajině ke svému, ne tureckému, prospěchu, aby si zvýšil prestiž a udržel při životě svojí bezbřehou touhu stát se vůdcem arabského světa.

Diktátor, který údajně potlačil vojenský puč za pomoci lidu. Ačkoli o porušování lidských práv v Turecku nejsou pochybnosti. Diktátor, který neoprávněně okupuje část Sýrie a zneužívá po celou dobu uprchlické krize při prosazování svých cílů. Oproti EU, která se i přes své veškeré chyby snaží dodržovat lidská práva, na kterých Erdoğanovi vůbec nezáleží. Diktátor, který vězní tisíce svých odpůrců a další tisíce jich ze své země byli nuceni uprchnout. Diktátor, kerý svou vlastní zemi ekonomicky doslova likviduje. Diktátor, který je místo odsouzení označen za politicky chytrého. A to vše v den výročí jedné z nejodpornějších nocí v lidské historii způsobené jiným diktátorem, Adolfem Hitlerem.

Subscribe
Upozornit na
guest

9 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před

Psal jsem Ti na idnes, potrefená husa (která z logických důvodů měla strach otevřít diskusi) se mi už také ozvala s napomenutím.
Což o to, lidé jsou různí a jsou i tací, kteří se kdysi nazývali Quislingové, u nás Moravcové. Jim vyhovuje žít na kolenou, pod knutou, hlavně že je „pořádek“ a „klid na práci“. Ač bych to neměl psát, tak těmito lidmi hluboce pohrdám.

Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před

Rozumím tomu tak, že prostě cosi zkopírovala, dala tomu punc nějakého Čecha v Melbourne a opublikovala pod svým jménem?
Ona není jen blbka, ona je mimořádná blbka.

Pavel Dvořák
1 rok před

Cui bono? Není třeba cílem podobných autorů či diskutéru někoho vytočit tak, aby napsal pravdu natvrdo a byl za to zabanován? Samozřejmě pouze v případě, že jde o někoho, kdo nesouzní s názory pana nemajitele.
„Největší zlo je nějaká paní Krištofíková.&nbspcomment image
3. října 2022 18:52 –
Důvod smazání: Trolling“
„Aspoň nepodporuji kolaboranty, jako Vy.
26. srpna 2022 15:32 –
Důvod smazání: Neslušné, vulgární“
Schválně, jestli nakonec dopadne jako pan s. Hermánek.
To by se ale musel změnit majitel a trochu vymést administraci.

Jana Melišová
1 rok před

Tak si hovorím,,,,ako ľudstvo i jednotlivo sme asi nepoučiteľní…..

Jana Melišová
1 rok před

Spomenula som si na to podobenstvo o Jóbovi

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial