Útoky v Sevastopolu jsou terorismem, bombardování ukrajinské infrastruktury je ok

V kontextu posledních událostí jsou stále nepřijatelnější jakékoli proruské projevy. Z Ruska se stal skutečný Mordor a zločiny Rusů na Ukrajině se stávají denním koloritem. Je třeba je neustále připomínat.

Ukrajinci další skvělou vojenskou operací ukázali Rusům, že nikde nejsou v bezpečí a nikde se neschovají. Lživý kremelský režim se opět celou událost, ukazující obrovské diletantství jejich ozbrojených složek, pokusil nejprve zaretušovat, pak pochopil, že to nepůjde a tak odpověděl. Znovu útoky na ukrajinskou infrastrukturu s opětnými zásahy civilních objektů. Pokud tedy budeme onu infrastrukturu považovat za cíl vojenského charakteru. Asi těžko, snaha především zasahovat zařízení rozvodu elektřiny? A Kreml už zcela bez kousku svědomí označí ukrajinské útoky na vojenské cíle za terorismus. To už je přeci za hranou myslitelnosti. Když se následně tváří, že útoky na ukrajinská města jsou ok.

Mimochodem jen málokdo tuší, že tyto blackouty jsou stejné i pro Moldavsko, které z Ukrajiny odebírá značné množství elektrické energie. Moldavsko, na které teď také dopadla raketa. Moldavané si troufli odvolat ruského diplomata a Sauron už hrozí odvetou. Ano, moc by tu zemi chtěl, aby si vynahradil katastrofu na Ukrajině, která je možná jen díky neuvěřitelně statečnému odporu lidu Ukrajiny. Mimochodem, Ukrajinci zjevně proti válce neprotestují, nechtějí se dát. Ovšem zde se nalezne spousta ???, nechci použít žádný výraz, jež jim ten mír chtějí darovat i za cenu jejich ponížení a zbytečnosti jejich prolité krve. Obdivuji jejich hrdost a statečnost.

Z fronty přichází stále šílenější obrázky a zdokumentované zprávy o naprosté neúctě k lidskému životu v ruských řadách. Zcela šílený důstojnický sbor, branci, kteří dostávají archaické útočné pušky bez kohoutků! Již se hovoří o tom, o čem jsem psal. Za první linií je druhá zachytávací linie a za ní ještě třetí, s řezníky z Čečenska a Wagnerovci. Videa zcela šílených Rusů. Prchajících před ukrajinskými dělostřeleckými přepady. Jen zdůrazňuji, že prchají na ukrajinském území, kde nemají co dělat. Zabývám se tou problematikou denně. Mohl bych pokračovat velmi dlouho.

Jen na závěr. Nesmíme otupět! Začíná se mi až příliš často vytrácet lidský rozměr. Na Ukrajině umírají tisíce nevinných lidí. Na nikom se neprovinili. Vojáci alespoň mohou bojovat, ale statisíce dětí, manželek, matek, otců v zázemí či v EU čekají každý den na zprávu, jestli jejich blízký nepadl. Sledují, jak Mordor ničí jejich domovy, jejich zemi. Jak se snaží ten zločinec z Kremlu zničit jejich vlast. Kolik lidí se zamýšlí nad tím, jak tito lidé musí denně trpět. A nepochybně se denně modlí, aby západ zůstal s nimi, aby je nenechal na holičkách a pomohl jim se osvobodit od stínu kremelské diktatury. A tady? Tady se tisíce lidí nebojí vzývat Putina.

Subscribe
Upozornit na
guest

5 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jana Melišová
1 rok před

Inak sa opýtam:kedy a či sa niekdy prestanú hrať tieto hry na vojakov, už my dospelí sme z nich domotaní ako šnúrky na topánkach… lebo iba počítačové- virtuálne ide deťom zastaviť jedným klikom…

MUDr. Tomáš Vodvářka
Admin

Rusko je zaostalou de facto středověkou zemí s imperátorem v čele, který je zcela mimo zákon. Jsme svědky začátku jeho zániku, Rusko po skončení války, kterou prohraje, bude čelit nárůstu odstředivých tendencí etnických skupin kdesi na Sibiři atd.
Putina budou Rusové časem proklínat za jeho krok.
Bohužel, bude to stát ještě mnoho životů.

Pavel Dvořák
Pavel Dvořák
1 rok před

Stalina, který toho napáchal mnohem víc, ještě dodnes uctívají. Zlatý středověk, pravěk je to.

Jana Melišová
1 rok před
Reply to  Pavel Dvořák

Tak v Gruzínsku ho neucitevajú, bola som v múzeu v Gori a nemyslím, že by ho tam glorifikovali, sú tam dokumenty, skôr ukazujú, aký bol a prečo taký bol…je tam aj list jeho syna, ktorý bol v koncentráku a ktorého vlastne obetoval..atď

Jana Melišová
1 rok před

Čítala som na Sk komentár od generála Macka, že Rusko túto vojnu nevyhrá…a že to vedia…ako to vidíte s nejakou dohodou? Len tak sa nestiahnu, lebo na nejakú novú inváziu nemajú ľudské zdroje(tie im zlyhávajú a technika v podstate tiež…) A Ukrajina tiež v podstate nemôže poľaviť… Aj teraz sú už následky ďalekosiahne …

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial