Babiše vyhodíte dveřmi (ze Strakovky) a chce se vrátit oknem (na Hrad)

Dlouho nás pan bývalý premiér napínal a teď to konečně prasklo. Bude kandidovat! To se nám všem ulevilo. Už žádné tajnůstkaření. Ostatně kampaň provádí už celé léto.

A jako vždy to hned začalo zvesela. 1. místopředseda strany Karel Havlíček řekl na televizi Prima: „Domníváme se, že máme rozhodnuto.“ Sám předseda hnutí Andrej Babiš v době, kdy ještě nikdo nevěděl, nebo neměl vědět, že kandidátem bude on, oznámil: „Bude to nezávislý kandidát, bude financován z hnutí“. Kandidát prý nebude přijímat žádné sponzorské dary, jeho kampaň bude financovat hnutí ANO.

Tak to určitě. Podíváte-li se na výroční finanční zprávu hnutí ANO za rok 2021, tak zjistíte na straně 11, že členské příspěvky činily v roce 2020 3.443.000,- Kč a sponzorské dary pak 25.641.000,- Kč. Kdopak jsou asi ti sponzoři? Ale to je vedlejší.

Andreji Babišovi nevyšlo totální nasazení sebe sama i celého vedení hnutí ANO ve prospěch kandidatury Jany Nagyové do Senátu. Byla to zoufalá snaha jak díky její případné budoucí imunitě ovlivnit soudní konání v procesu ohledně farmy Čapí hnízdo. Nevyšlo to, tak teď bude kandidatura na prezidenta. To snad vyjde. Účelovost z toho smrdí na sto honů.

A když pan Havlíček oznamoval, že definitivní stvrzení návrhu musí učinit užší vedení hnutí a proto bude kandidát představen až v pondělí, tak nám ještě tentýž den (v neděli) pan Babiš představil, jak to s tím rozhodováním ve vedení ANO je: Ještě v neděli sdělil, že to bude on osobně.

Ne, hnutí ANO opravdu není jeho majetek, on v něm nemá rozhodovací pravomoc a vše se řídí přísně demokratickými principy. To přeci musí být každému jasné jak facka.

Jednu velkou výhodu v kandidatuře Andreje Babiše na prezidenta ale vidím. Jeho příznivci budou asi těžko očerňovat další protikandidáty tím, že přeci byli v komunistické straně.

Subscribe
Upozornit na
guest

6 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
MUDr. Tomáš Vodvářka
Admin

Dneska se hejman MS kraje pan Ivo Vondrák pozastavuje nad tím, že o tématu kandidatury se nehovořilo na plénu. Že prý v ANO není tak úplně demokracie a rozhodují Andrej, Dlužena a Karel. Zdá se, že mámo nového prozřivšího.

Jaroslav Červenka
1 rok před

Myslím, že neřeší nic nového. Otázka zní, jestli nemá notičky, jako třeba, že se šéf hrdinsky vzdá stranického postu. Nebo naopak krysy už cítí potápějící se loď. Žádnému prozření nevěřím u těchto lidí.

Filip Vracovský
Filip Vracovský
1 rok před

Ne nadarmo je jeho indiánské jméno „Bumerang Bureš“…

Jiljí Záruba
1 rok před

Jako podnikatelský záměr to není špatné. Vždyť mu to hodí všichni Zemanovi voliči, dále ti, kteří nadávají na současnou vládu a demonstrují proti ní, ti, kteří chtějí vystoupit s UE, NATO atd., ti, kteří požadují přímé jednání s Ruskem, pokud jde o plyn, jakož i o mír na Ukrajině, potažmo všichni prorusky smýšlející a Putina milující, pak ještě ti, kterým se zdraží energie skrze pětikoalici a jedině on jim od drahoty pomůže, ti, kteří mají rádi podvody, ti, kteří jsou proti manželství pro všechny, a ovšem i ti, kteří jsou přesvědčení, že sami máme málo, a když k tomu přičteme všechny ty, které… Číst vice »

Vladimír Ludvík
Vladimír Ludvík
1 rok před
Reply to  Jiljí Záruba

Vidím, že to sýčkování vás od těch senátorských voleb v Jihlavě stále ještě úplně nepřešlo.

Jara Rankova
Jara Rankova
1 rok před
Reply to  Jiljí Záruba

Dost smutne popisujicici prispevek cloveka zijiciho ve V4, jsem jedno z tech mladat odvezenych rodici v 68. a budu jim za to vdecna do posledni minuty meho byti zde na zemi, nikdy nepochopim bojovniky za vystup z EU, Bures to vi, on muze kdykoli zmizet a zit jinde, Paroubek uz na druhe boticky od Diora pro mimino asi nebude mit…….

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial