Skvělé, čeští poslanci schválili Magnitského zákon

Je to další rána pro současný zločinný režim vládnoucí v Moskvě. Poslaneckou sněmovnou dnes velkou většinou prošel návrh zákona umožňující postihovat cizince, kteří se dopustili porušování lidských práv.

Takovým lidem může být zakázán vstup do České republiky nebo také zmražen jejich majetek. Je to velký úspěch vlády premiéra Petra Fialy, která měla schválení této právní normy ve svém vládním prohlášení. Pro zvedlo ruku 112 ze 130 přítomných poslanců. Pouze dva členové hnutí ANO a všichni z SPD se zdrželi hlasování, což vůbec nepřekvapuje. Dá se předpokládat, že Senátem projde návrh hladce a ani prezident Miloš Zeman jej nebude vetovat. Ono by to bylo koneckonců i zbytečné, protože potřebných 101 hlasů k překonání veta by se v dolní parlamentní komoře hravě našlo.

Tento zákon je pojmenovaný po ruském daňovém právníku Sergeji Magnitském, který se stal obětí kremelské mafie. Jak uvedl web Forum24.cz, dotyčný odhalil daňové podvody v hodnotě 230 milionů dolarů, do nichž byli zapleteni ruští úředníci a policisté. Trestní oznámení, které v této souvislosti podal Magnitskij na konkrétního policistu, dostal k vyřízení právě onen obviněný vyšetřovatel. Tedy něco, co je v civilizovaných zemích absolutně nemožné. Jenomže v Putinově mafiánském absurdistánu je možné všechno i jinde nemožné.

A tak ani nepřekvapuje, že Magnitskij byl nakonec sám ruskými úředníky bez důkazů obviněn ze spáchání podvodu zadržen a uvězněn. Během pobytu ve vyšetřovací vazbě se u Magnitského objevily žlučové kameny, zánět slinivky břišní a zánět žlučníku. Avšak několik měsíců mu byla odpírána lékařská péče, čímž se jeho zdravotní stav prudce zhoršil. Po téměř ročním věznění jej v roce 2009 dozorci ubili k smrti.

Magnitského zákon jako první schválili v USA, v Evropě platí jeho obdoby ve Francii, Nizozemsku, Lotyšsku a Estonsku. Jsem rád, že se k tomuto skvělému klubu přidá i mé Česko. Tento zákon je velice potřebný, protože gauneři, kteří páchají zlo a neváhají přitom loupit nebo dokonce i vraždit si nesmí myslet, že jim jejich zločiny beztrestně projdou. S takovými je třeba jednat tvrdě a nekompromisně, protože si žádné ohledy nezaslouží. .

https://www.forum24.cz/snemovna-schvalila-takzvany-magnitskeho-zakon-umozni-zmrazit-majetek-zlocinnych-cizincu/

Subscribe
Upozornit na
guest

5 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Karel Orlík
1 rok před

Vy podporujete tu levicovou pakáž v USA, které podlézá naše bezduchá vláda?  Za Obamy se ruši dřívějším federálním zákonem předepsaný Národní den modliteb v Bílém domě.Ve svých projevech k Díkůvzdání Obama vypouští veškeré zmínky o Bohu. Z památníku Druhé světové války cenzuruje modlitbu presidenta Roosevelta. Úřad pro záležitosti veteránů zakazuje zmínky o Bohu a Ježíšovi v pohřebních obřadech. V rozporu s existujícím zákonem o manželství se uděluje zaměstnancům ve státních službách sociální podpora na partnery homosexuálních svazků a armádním kaplanům se povoluje oddávat homosexuální páry. Federální program péče o děti vylučuje organizace vyslovující přesvědčení, že manželství je svazek muže a… Číst vice »

Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před
Reply to  Karel Orlík

Mám pocit, Karle, že článek Honzy Zieglera je o něčem jiném, než o čem píše pan Kuras. U pana Kurase se nemohu zbavit dojmu, že trpí involuční depresí (podobně jako je tomu u pana Petra Piťhy). Ta se mimo jiné projevue tím, že vyhledává negativní jevy a staví je jako základní kameny. Jinými slovy, všechno je špatně, všechno stojí za prd a jak to bylo fajn, když mi bylo 18.
Jestliže budou ostrakizováni darebáci, kteří umí jen krást, je to jen dobře. Šalom.

Jara Rankova
Jara Rankova
1 rok před

Odpoved panu Orlikovi, zijeme v zde na severoamerickem kontinente docel spokojene, pokud nemusime poslouchat Alt-Evangelicals a 70% lidi si preje aby cirkev byla taxovana = platit dane, misto letani privatnimi jety. Nejvice znasilnovani, incestu, pornografie a pochodu s vlajkami okraslenymi svastikou se deji prave pod rouskou Evabgelicals, vekera antisemticka hnuti „Jews will not replace us“, jako v Charlotteswille, bylo organizovano pro Christopher Cantwell, pod ochranou Donalda Trumpa.
A pokud ignorujete Magnitsky act, je mi Vas lito. Jsem rada, ze se konecne CR rozhoupla vubec o tom mluvit. https://en.wikipedia.org/wiki/Magnitsky_Act#:~:text=This%20article%20is%20about%20the

Jara Rankova
Jara Rankova
1 rok před
Reply to  Jara Rankova

Czechia’s ‚Magnitsky Act‘ gains momentum as lower houses …

  1. https://www.expats.cz/czech-news/article/czech-lower-house-passes-bill
  2. 22 hours ago · The Magnitsky Rule of Law Accountability Act of 2012 was established to improve the enforcement of human rights protection. The U.S. Congress approved the Magnitsky Act 

Jsem na nas Cechy konecne nesmirne pysna!

Jara Rankova
Jara Rankova
1 rok před
Reply to  Karel Orlík

Diky Radko, dodatecne jsem zjistila, kolik preklepu jsem mela, ale svaty pan Orlik uz mne desil sveho casu, kdy jsem byla na iDnes pouhy diskuter. Zrejme by byl stejne religiozne nechutny za Hitlera, jako ted za Putina.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial