Referenda na Ukrajině byla zfalšovaná a jsou neplatná

A to kvůli hrubému porušení mezinárodního práva. Navíc se jednalo o brutální podvod. Souhlasím také s prohlášením amerického generála Davida Petraeuse, který Rusům pohrozil zničením armády na Ukrajině.

Obyčejná nezákonná fraška, tak se dají hodnotit údajná referenda o připojení některých ukrajinských oblastí k Rusku. Ukrajinského poslance Olega Dundy ze strany Služebník národa jsem se zeptal, jestli jsou mu známé konkrétní volební podvody. On mi odpověděl těmito otázkami.

1. Jak se může konat nějaké referendum na okupovaném území?
2. Jak se může konat referendum na území, které většina obyvatel opustila?
3. Jak lze uspořádat referendum bez voličské základny (jak vytvořit základnu voličů a jejich bydliště)?
4. Jak se může konat referendum bez mezinárodního pozorovacího systému?
5. Jak se může konat referendum bez kampaně?
6. Jak může být
pořádáno referendum se zbraní v ruce?
Tyto otázky stačí k tomu, abychom pochopili, že se jedná o čistou fikci.“

Víc Oleg Dunda říkat nemusel. Naprosto výstižné a trefně to vystihli ve svém prohlášení odsuzující neplatná referenda také Svobodní Rusové v České republice, které zveřejnil web Forum24.cz. „To je stejné, jako kdyby Hitler uspořádal po obsazení čs. pohraničí v roce 1938 lidové hlasování o tom, zda se Sudety chtějí připojit k Německu.“

Ano, není možné, aby okupační moc pořádala referenda na okupovaném území. Výsledky, kdy údajně 87% – 99% voličů hlasovalo pro připojení Doněcké, Luhanské, Chersonské a Záporožské oblasti nelze brát vážně. Za prvé se jednalo o prachsprostý podvod. Ostatně volební podvody jsou v Rusku naprosto běžné. Za druhé, velká část obyvatel z těchto oblastí utekla před ruskou armádou.

Je proto dobře, že svět tyto pseudoplebiscity neznává. Dokonce i blízcí spojenci Ruska jako Srbsko nebo Kazachstán je odmítly a zmíněná území dále považují za ukrajinská.

Ministra zahraničních věcí Jana Lipavského jsem tady dříve kritizoval za jeho postoj k Izraeli, ovšem v případě války na Ukrajině si zaslouží jedničku několikrát podtrženou. Jeho jasná slova na Valném shromáždění OSN, kde rázně odsoudil ruskou agresi na Ukrajině, jeho rozhodné odmítnutí nezákonných lidových hlasování se slovy, že Česká republika považuje dotyčná území nadále za ukrajinská, nemají chybu. Takhle si představují vystupování českého ministra zahraničí.

V neblahém podzimu 1938 rezignoval Sir Alfred Duff Cooper z postu prvního lorda admirality neboli ministra námořnictví v Chamberlainově vládě na protest proti uzavření Mnichovské dohody se slovy: „Čekal jsem, že dostanu rozkaz k boji. Obávám se, že je to jediná řeč, které pan Hitler rozumí.“ Americký generál David Petraeus podle webu Novinky.cz prohlásil v televizi ABC, že NATO by mohlo zničit všechny ruské jednotky a vybavení na Ukrajině i na Krymu včetně Černomořské flotily v případě, že by Rusko použilo na Ukrajině jaderné zbraně. Zlatá slova pane generále. Já jsem rovněž přesvědčen, že hrubá síla je jediný argument, kterému mafiánský boss a bandita Putin rozumí.

Sdružení Svobodní Rusové odmítá zfalšovaná proruská referenda na Ukrajině – Forum24

Pokud Putin použije jadernou zbraň, NATO zlikviduje veškeré ruské síly na Ukrajině, řekl generál – Novinky

Subscribe
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
MUDr. Tomáš Vodvářka
Admin

V Respektu vyšel včera výborný rozhovor s estonskou ministerskou předsedkyní paníí Kalle. Jasná slova, jasné názory, jasný postoj.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial