Napoleon zvítězil u Waterloo, Hitler u Stalingradu a Babiš v senátních volbách

Nevím, jak se k porážce v Belgii postavil slavný Korsičan, ale Hitler měl ve zvyku prezentovat fatální prohry jako úspěchy či součást taktiky. Prezentovat senátní prohru ANO jako vítězství se v televizi rozhodl Karel Havlíček.

Původně jsem se k proběhlým volbám vyjadřovat vůbec nechtěl. O jejich výsledku hovoří fakta. Komunální volby nemají žádného výrazného vítěze. Opozice si, jak je obecně běžné a v aktuální ekonomické situaci pochopitelné, polepšila, a vládnoucí koalice pohoršila, ale komunální volby jsou spíše o lidech a o ochotě spolupracovat než o ideologiích. Senátní volby, které nezpochybnitelně onoho na hlavu poraženého mají, zase vypovídají málo o obecném stavu společnosti, protože se jich prioritně účastní menší, specifická skupina voličů.

To, co mě přimělo ke komentáři, bylo vystoupení Karla Havlíčka v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News, i když v tomto ohledu jsem váhal, neboť Havlíčkův výstup by si zasluhoval spíše komentář psychiatra, kterýmžto nejsem. Nechci tím tvrdit, že je exministr Havlíček duševně nemocný, nicméně míra jeho demagogie už přesáhla únosnou mez, čímž může pochybnosti o svém duševním zdraví u ledaskoho vyvolat.

Označit senátní volby jako vítězství ANO s tím, že nebylo rozhodující druhé kolo, ve kterém ANO prohrálo 14 ze 17 soubojů o senátní křeslo, ale kolo první, ve kterém většinou šlo jen o postup do kola druhého, je poměrně „smělý“ komentář, který pan poslanec doplnil vyjádřením o „úplném fiasku“ politických konkurentů. Když si mu pak jinak velmi korektní Terezie Tománková dovolila oponovat, tak ideolog ANO prohlásil, že ona prohra je jen zdání.

Rozhovor pak pokračoval dalšími ekvilibristikami: Vítězství Miloše Vystrčila v Jihlavě (respektive jeho údajnou porážku) komentoval Havlíček tak, že kdyby paní Nagyová kandidovala jinde, tak by zvítězila a dostala by více hlasů než Koller z Lucie. Na připomínku Tománkové, jak to může vědět a že Koller nikde nekandidoval, uvedl Havlíček: „Ano, přesně tak. Pan Koller ani vůbec nekandidoval. Navíc paní Nagyová právě teď stojí před soudem jako obžalovaná. Pan Vystrčil ani pan Koller tu odvahu nechat se obžalovat neměli. Takže je to vítězka. Minimálně morální, pokud zástupci pětikoalice vůbec vědí, co to slovo znamená.“

Tento výrok pana exministra snad ani není třeba komentovat. V této části diskuse se konečně zapojil ministr Kupka a poděkoval voličům, na což Karel Havlíček reagoval: „Už je to zase tady. Přestaňte brečet konečně. Lidé vám nevěří, výsledky mluví jednoznačně a já vám to vysvětlím klidně ještě jednou.“ Nevím, jak to má Martin Kupka, ale já při představě, že mi to senátní volební vítězství bude poslanec Havlíček vysvětlovat ještě jednou, bych asi poslal pro Chocholouška.

https://cnn.iprima.cz/havlicek-brecite-a-neumite-prijimat-rany-fnukani-zname-od-nekoho-jineho-vmetl-mu-kupka-187822

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/porady-stastne-pondeli-jindricha-sidla-7-sezona-prestante-brecet-vyhrali-jsme-spocital-havlicek-215944#utm_content=ribbonnews&utm_term=%C5%A1%C3%ADdlo%20havl%C3%AD%C4%8Dek&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial