Tak to referendum jsme nedali, pane Prchale..

Ze zásady nepřeji nikdy nikomu nic zlého, ale docela rád bych byl virtuálně přítomen u soukromého rozhovoru pana Babiše a jeho centrálního mozku pod značkou Marek Prchal.

Zdá se, že poslední dobou zmíněný mozek nějak přestává fungovat, drhne a předpokládané závěry jsou v přímém rozporu s realitou.

Tak třeba dnes již démonické Čapí hnízdo. Nebýt mnohaletého úspěšného brždění soudního procesu, mohl už být dávno za námi a zběsilý tok času by jej dávno odvál kamsi za obzor všeobecné paměti a stal by se bezvýznamnou episodou, která by zajímala už jen opravdové hnidopichy a pana Kmentu. Vždyť i současná hlava státu to přes všechny Bambergy a Olova dala taky a to dokonce dvakrát a to jsme byli na žebříčku všeobecné slušnosti mnohem výše než dnes. Místo toho se to zatrachtile sešlo zrovínka v době voleb a vychází najevo, že důvodem procesu byla obyčejná chamtivost hlavního protagonisty, kterému pitomých 50 míčů stálo za námahu a kvůli které si teď asi hodně doma nadává. U soudu navíc pan Prchal není, takže pan JUDr. Brůna nestačí plácat svého mandanta po ruce, aby byl proboha chvilku zticha a neskákal Jeho ctihodnosti do řeči, protože – a to je nejspíše pro pana Babiše překvapení – v soudní síni to není jako v Agrofertu nebo v poslaneckém klubu ANO.

Volby do poslanecké sněmovny v minulém roce se taky moc nezdařily a to pan Babiš bušil do Pirátů jako pověstný lev do mříží. Sice se mu je povedlo docela upozadit, občané je vykroužkovali do pouhých 4 mandátů, ale nepočítalo se s tím, že ty hlasy dají někomu jinému než ANO. A tak logoreický pan Havlíček a paní Schillerová (Pávová) byli nuceni usednout do opozičních lavic.

Kampaň – nekampaň v kempovém voze asi taky nebylo to úplně nejlepší. Samozřejmě, že cirkus Babiš přitáhl pozornost návsí, kde se seběhli naši spoluobčané, aby na vlastní oči viděli toho z televize. Ani tady si moc nedával pozor na ústa, takže bylo možné slyšet v jedné větě různé perly, jako kupříkladu že on si žádný dům ve Francii nekoupil a když, tak za vlastní peníze. Možná i některým skalním došlo, že za jejich peníze by se pan předseda neměl poflakovat po vlasti (nikoli jeho rodné), ale měl by dle vlastních slov nekecat a makat, jak koneckonců tvrdil na plakátech, kterými druhdy olepil naši kotlinu.

Ani komunální volby neprovedly pověstné tsunami a to je současná vláda v pěkné patálii s cenami energií a válkou za humny. To, že za Babiše bylo líp, víme jaksi všichni, protože podstatnou část svého vládnutí prožil v hospodářské konjunktuře, kdy rozhazoval peníze lopatou na jízdenky „zadarmo“, což byl docela povedený oxymorón. Dokonce zbyly nějaké milióny i na řadu uměleckých fotografií nejlepší ministryně financí naší novodobé éry (pozor – toto není ironie, anžto byla doposud jediná). Že předal svému nástupci ve funkci vyjedený krám, nám z řečného tria Babiš – Schillerová – Havlíček neřekl ani jeden z nich.

Jen tak mimochodem ten Dozimetr a svatba paní Mračkové – Vildumetzové, na které byli přítomen i pan Babiš sám spolu s těmi mafiány, kterými pak mlátil o hlavu panu Rakušanovi, to taky nebyl ten úplně nejlepší nápad.

No a nakonec poslední debakl. Místo autobusu ANO, který by přijel před Senát plně obsazený, k nám dorazil Velorex s třemi cestujícími. Pan předseda sice mával jakýmsi papírem, který mu v pudu sebezáchovy pan Prchal stačil podstrčit a v němž byla jakási čísla o volební účasti příznivců ANO, ale porážku tím neokecal ani náhodou. Jistě – nový termín polistopadový kartel se asi ujme stejně jako pražská kavárna a podobné neologismy – ale tři ze sedmadvaceti jsou definitivou na příští dva roky. Opět jsme místo férového přiznání porážky slyšeli cosi o kampani, ale to je již páně Babiše zvyklý folklór, který se více méně vždy očekává.

„Ten pitomý nápad o referendu o vládě navrhl kdo?“ bude nejspíše základní dotaz na pana Prchala a jeho PR boys. A opravdu lituji, že z tohoto rozhovoru nebude přímý přenos. Protože by se možná mnozí voliči ANO nestačili divit, komu že to stále slepě důvěřují.

Subscribe
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jaroslav Červenka
Jaroslav Červenka(@jaroslavcervenka)
2 měsíců před

Myslím si, Tomáši, že Babiš už je zcela nezvladatelný. Ta tenze v jeho obličeji je doslova obří stejně jako vyčerpání. Ty vnitřní procesy už mají takovou sílu, že on se vlastně vytrvale pere sám se sebou, i se světem. Paranoia a umanutost spojená s vlastním velikášstvím a jedinou pravdou nabývají takových rozměrů, že s tím už nic nenadělá ani Prchal. Z toho člověka už je jen umanutý a uštvaný uzlíček nervů, který snad mele z posledního a brzy skončí v nějakém ústavu. Stačilo se podívat na Superdebatu. Prvoplánové, zcela mechanické reakce s neschopností si zapamatovat otázku. Jinak samozřejmě dobrý blog.… Číst vice »

Radomira Kielbergerova
Radomira Kielbergerova(@radomirakielbergerova)
2 měsíců před

Zdravím. Jednou ze zcela prvotních dobrých zpráv je přísné a velmi strohé chování pana soudce, který na žádné emoční nátlaky nereaguje, ba naopak kdo se na chodbě prokecne, ten má smůlu a půjde své postoje vysvětlit do ohrádky znova. Babišova snaha přesvědčit občany o jakémsi prostředí normálu, kde věci mohou fungovat jako rok po revoluci kdy nikdo nic nevěděl a doba byla tvůrčí a spíchnutá…a šlo to, je postavena do obrazu buď adeptů na tepláky nebo do obrazu diletantských grázlů včetně té pěkné upípané paní. Senát je fajn věc. Zvlášť v době, kdy v zásadních a pro lidi důležitějších volbách… Číst vice »

Jiljí Záruba
2 měsíců před

No jo, máte pravdu. Sám jsem mylně předpokládal, že když do toho Babiš vložil tolik lidských i materiálních prostředků (štangle salámu), že Nagyová musí vyhrát. Nejspíš na politiku nejde aplikovat úplně všechno, co je v učebnicích marketingu. Ale na obranu Prchalova týmu je třeba konstatovat, že mu do toho Babiš až moc často hází vidle. Jestli například opravdu řekl, „byl to střet bezpráví s polistopadovým kartelem“, pak není divu. (Není zřejmé, zda on je kartel, nebo to bezpráví. Anebo tak úplně nechápe významy slov a jejich použití ve větách…) Zmýlil jsem se v odhadu, ale jsem tomu rád.

Filip Vracovský
Filip Vracovský(@filipvracovsky)
2 měsíců před

Taky mám radost Tomáši 🙂

Jara Rank
Jara Rank
2 měsíců před

3….u mne je jen pocit litosti, ze nikoho z vas jeste nenapdalo, ze se deje v CR to same, jako v USA. Trump uz mel byt davno ve vezeni i se svymi 3 potomky, ceske sympaite k Ivaninym detem zde nejedou..

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial