Vrábelův pták a nenapravitelní lidumilové

Vrábelova ptáka si půjčuji z článku bystrého žurnalisty Kryštofa Pavelky a lidumily z článku Saši Mitrofanova, články dole. Když slyším na čtyřiadvacítce rozboráře ze sociologií MU, jak je třeba s vojem (mírumilovných) vlastenců Václaváku mluvit a pochopit jejich sociální vyloučení a chudobu, jakož věřit nadto, že nejsou všichni proruští – začínám se učit znova rusky a hrdlo se mi nad vizí dopadů této lásky strachem svírá

Jen na okraj k věcem aktuálním poněkud odjinud. Odjakživa ráda publicistiku a rozbory situací, tedy zhlediska ekonomů a politologů a jiných. Odjakživa mě něco pudí k chytrým a objektivním chlapům, a tedy třeba k fundovaným rozborům Luďka Niedermayera, který už loni v říjnu ozřejmoval situaci energií v nutných zdraženích a argumentoval, že za ně v tento okamžik nemohou skutečně nějaké Grety či cokoli zeleně zeleného, tedy co jako reálné kroky zdaleka nebyly nijak v programech EU, natož se štemplem posvěcené, byť se k těm krokům směřuje. Zajímavé je pak kombinovat a sledovat právě teď odborníky na energie v oblasti plynu, kteří sice přehnaným snahám utnout jádro dávají za uši, zvláště spínají ruce nad Německem, a že je třeba idealizování politiků EU o hezkých vizích jiných energiích opravdu zvláště nyní zchladit, nyní jádro opouštět nejde, ale že plynu je relativně dost, jsme zajištění. Vláda se stará a je v mlýnských kamenech. Jak sem plyn dostat a dostat ho sem spolehlivě pro všechny alespoň z 90 procent, vyhovět tomu základnímu, jak říká Michal Macenauer poradenské společnosti EGÚ Brno, je právě proto otázka vysokých financí, nejde to jinak – vyvrací svými články ovšem tolik oblíbený a zavádějící pojem Zlá burza. Energetika vlastní státní by totiž nikdy levnější nebyla. Zároveň upozorňují odborníci na energie na jednu věc – letos je relativně vyhráno, horší bude, jak uchopíme věci do příští zimy. Apeluje se na silnou morálku, apeluje se na vládu Petra Fialy zdaleka ne v ohledu, aby ještě něco o tolik víc zhlediska energií dělala, ale aby mnohem více vysílala signály pro pochopení situace v lidské rovině šetřit a šetřit vědomě. Naladit společnost hlavně tímto směrem, a to hlavně pro zimu budoucí. Jde ovšem naladit přiboudlé?

Na Václavském náměstí se však bojovalo, tam se prostě bojuje a bojuje. Bojuje se prý o energie, bojuje se tedy zcela legitimně o otočku k Rusku, bojuje se, že někdo z těch, co stojí na pódiu půjde panu prezidentovi v domácím obleku předat cár s podpisy o požadavku demise vlády a že pan prezident potáhne, vypustí dým a svraští obočí a řekne, že jo.

Celou kauzou Jak český národ zblbnul se táhne jeden základní leitmotiv. Chci to teď hned a na umaštěné líci chci rozehrát svůj úsměv z vítězství, jedno v jakém to vítězném zítra. Organizátoři si nedají samozřejmě žádnou práci k svým vítězným rovným A připojit i poněkud obloukovitě vypouklé B, kdy ta vypouklost evidentně není jen jedna. Jak to ovšem chtít od jednoduchých komunistů a vyčůranců v exekucích, jak to chtít po Tomiovi, který má hokej i v tom, co obnášejí voličovy kroky k urně?

Jestli má vláda v něčem mezery, je to argumentace protiranou. Vážně chceš vystoupit z EU? připrav se na zdražení potravin, které máš tak rád. Vážně chceš znova fronty na víza? Vážně chceš hokej v hospodářství a zemi a v nestabilním podnebí věříš, že bude právě tahle země pěstovat levné citrusy za hubičku? Vážně znova nastoupíš do armády a budeš se učit novým technologiím? A nastoupíš tam svobodně? nebo uznáš povinnost, kdy svou nastartovanou živnost kvůli armádě a obraně vlasti opustíš? Zkrátka uvědomuješ si opravdu do důsledku svého denního života, který máš v něčem na chvíli omezit a kdy zatím pořád můžeš využít deštník vlády – uvědomuješ si, co vlastně opravdu chceš?

Na Václaváku slyšíme, že se chce příklon k Rusku, demisi vlády a já řečnickou dávám úkol – představme si odborníky z pódia, jak převezmou zítra žezlo vlády a my nestačíme žasnout, co všechno vyjednají. Představuji si Okamuru, Baštu, Skálu, Vrábela i trikoloristy, jak mají za sebou ústavy excelentních inženýrů. V Rusku na to samozřejmě stačí sežmoulaná čepice mezi futry a propiska a následné video, jak jsem štastný ruský spojenec nebo už vlastně občan.

Nejsilnější argument snad pro všechny

Michael Žantovský říkává –  vždycky, když se nedá na nějakých mých přednáškách už rozumně pro některé ničím argumentovat, proč by se Sovětským svazem a Ruskem skutečně nikdy nebylo líp, nastoupí jeden argument nebo otázka a pak už bývá spolehlivě dlouhé ticho.

Tedy: Jaká je za třicet tři posledních let doba dožití v Čechách oproti době do roku 1989? Odpovídám, že činí podle statistik prodloužení života o 9 let a 4 měsíce.

A jaká je podle vás za tuto zcela stejnou dobu doba dožití v Rusku?……..

O půl roku.

—————————————–

ukázky z článků výše zmíněných

https://www.reflex.cz/clanek/komentare/115364/upalena-holubice-miru-protivladni-vaclavak-podruhe.html

Vrábelův pták

Nejsymboličtějším momentem demonstrace byla chvíle, kdy svolavatel Vrábel, zadlužený milovník Putinova genocidního režimu, vypustil holubici míru. “Zastavme válku. Nám všem dohromady se už brzo podaří otočit směřování této země o sto osmdesát stupňů. Nebudeme posílat žádné zbraně do cizí války. Nebudeme podporovat terorismus.“

Pak Vrábel vyndal ptáka z klece. Jenže v ideálním světě organizátora Vrábela a politických loserů z podia na Václaváku by pták v kleci zůstal. A nejen to. Vrábelova ptáka by zaživa napůl upálili, mučili elektrickým proudem, znásilnili mu násadou od smetáku půlku jeho ptačí rodiny a nakonec by pták musel, pod dozorem tří pologramotných gaunerů s kalašnikovem, podepsat souhlas s tím, že se “dobrovolně” vzdává svého hnízda. To vše za nadšeného hýkaní všech Vrábelů planety.

——————————-

https://www.novinky.cz/clanek/komentare-ocima-sasi-mitrofanova-lenin-se-ptal-hitler-se-ptal-tohle-mame-procitene-chapat-40410130

Účastnice říká, že ji území bývalého SSSR nezajímá, protože tam jsou pořád nějaká zvěrstva. Zakladatele SSSR ovšem uctívá právě za ta zvěrstva, která nařídil, a volá po tom, aby se v Česku uplatnil jeho model převzetí moci.

K jejím oblíbencům patří také Hitler. Ten se ovšem k moci dostal prostřednictvím voleb. Nezájem té paní se zjevně rozprostírá i na fakta. V tom je ukázková, a přitom představuje o něco vyšší úroveň, než je běžná na podobných shromážděních.

Unylí lidumilové stále nacházejí viníky stavu, za kterého se zemí prohání tahle kalná vlna, mezi lidmi, kteří prý nedokázali nic dostatečně vlídně vysvětlit.

Co a komu? Podobným fanynkám katů, že se jen mýlí, ale že jinak to jsou naši lidi. Takže je nutné zdokonalovat přístup k pomýleným spoluobčanům a v žádném případě k nim nechovat negativní emoce.

Což o to, i tohle lze udělat. Až ke gulagům a koncentrákům. V dějinách do nich šli na porážku jako první lidumilové.

Subscribe
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Vladimír Ludvík
Vladimír Ludvík
2 měsíců před

Já jen v souvislosti s tím, co se děje, doporučím jednu knihu, která vyšla ne tak dávno (2013) v nakladatelství Academia, takže by mohla být ještě někde k zakoupení nebo k zapůjčení. Napsal ji Hermann Broch – tedy je souborem jeho prací z let 1939 až 1948. Autor byl původem z Rakouska a zemřel v USA. https://cs.wikipedia.org/wiki/Hermann_Broch Ve své knize se zabývá filosoficko-psychologickými příčinami masového šílenství, ke kterému došlo v totalitních státech fašistického a komunistického typu. Analyzuje vztah demokracie a totality a nastiňuje i cestu, jak proti masovému šílenství účinně bojovat. Kniha se jmenuje: Teorie masového šílenství – Příspěvky k… Číst vice »

Tomáš Vodvářka
Admin
2 měsíců před

Knihu V zajezí geografie mám doma, je to poučné čtení. Byl jsem teď pár dní pryč a přišel o přenos z Václaváku (tedy asi nejspíše nepřišel, jak píšeš). Nicméně Tebou zmíněné vyřčené A, za nímž není B a C (což je základní znak lidské inteligence), těm na pódiu a po ním opravdu chybí. A ptát se jich? No dovol? Vždyť to Okamura zvládne.

Jara Rank
Jara Rank
2 měsíců před

Ja jen mlcky dekuji za kazdy clanek proti tomu, pred cim mne rodice kdysi v 68. vysvobodili, jezdila jsem tam „kdysi domu“ pred Covidem i 2x za rok, ale byla jsem letos navzdory vsem vdecna za vyschly Dunaj. Od roku 2020 mam zakoupenou „River cruise“ na Dunaji, ale s mou „NELASKOU“ k nacisto/komunistickemu Orbanovi, klidne ty $ ozelim, nechci uz Madarsko nikdy videt, pokud se to nacisticke podhhoubi bude mnozit tak, jako V Srbsku.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial