Jirkova ústavní řeč – prostě přišlo, co přijít muselo

Jiří Paroubek napsal na iDnes blog článek, rozebírá ruskou mobilizaci. S tou ústavní řečí nebojte. Je to jinak. Tak, Jaroušku, dneska konec, končíme, končíme a zítra si zas budete hrát na kancelář. Ještě chvíliiii…Tuším Jára Cimrman ležící spící nebo spíš Rozpuštěný a vypuštěný… na mysli je situace v ústavu.

,,Západ krátce po zahájení konfliktu začal masivně dodávat Ukrajině zbraně. Postupně se zvyšovala palebná síla ukrajinské armády, kterou v posledních letech cvičili britští a američtí instruktoři. Ukrajinská armáda mohla ve svých vojenských operacích využívat v plném rozsahu zpravodajských informací dodávaných z amerických satelitů, z výzvědných letounů AWACS, které se pohybují těsně za ukrajinskou hranicí. A z jiných zdrojů. Řekněme si otevřeně, že Západ přispěl k internacionalizaci konfliktu.“

Zdroj: https://paroubek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=792148

Jirku právě odvedli do bílého klidného pokoje, kde ostatním vysvětluje:

Rozumíte – Putin přijel na Ukrajinu a naházel bomby někam, kde to chce postavit nově po svém. Bohužel se to některým nelíbilo, a tak se nesmí nikdo divit, že vzniklo pár hromadných hrobů. A koukejte na ty kurvy – oni se vám – to byste nevěřili –  začali bránit!  A to by nebylo to nejhorší, ale někdo jim začal pomáhat. Ti ze Západu! To je normální? – nenechat si prostě bezkonfliktně podřezat krky a mít k tomu furt nějaké námitky? A hloupě se bránit? A přijímat pomoc? Řekněme si to otevřeně – až mě budou někde za vlastizradu kopat do prdele před sebou a dostanu facek, že si nebudu podobný – tak by mně musela upadnout ruka chtít od někoho pomoc, zapomeňte se mě někdo zastat. Doufam, že mí advokáti nebudou takoví nejapní hajzlové, aby se mě právně či jakkoli ujali, já bych nejradši, aby si mě někdo dokopal až k jaderné elektrárně – kde ti blbové Ukrajinci stále nechápou, že co je na jejich území, nikoho nezajímá a vážně to zdržují někde mlet… no prostě tam Vladimír Putin přišel. To se musejí bránit? To někdo nerozumí tomu, že prostě má bejt podřezanej, znásliněnej, nějakým způsobem umučenej nebo vyletět do povětří ? A další jako sketa, co nic nechápe, těm Ukrajincům pomáhá?

Sexymozek domluvil a v pokoji se rozhostilo ticho.

Tady nejsou konflikty, natož internacionální. Tady je ticho. Tady je Jirka v tichu a bezpečí.

Kdyby náhodou vyšel ven, doufám, že jste lidi. Kolem koho půjde, dejte mu prosimvás tečku čenichovku. Jiří strašně nemá rád, když takovým výzvám nenastavíte tvář – toho dne se potkáte s hrdinou. Jen s tou řečí to bude po některých setkáních s vámi chápavými trochu ztížené – tovíte, a zvlášť když rozumně odmítnete vlezlého dentistu, co tu spoušť v ústech umí dát dohromady. Ale vy přece víte, že inteligentní mozek, sexymozek – ten si vážně nemá nechat pomáhat.

 

 

Subscribe
Upozornit na
guest
13 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jan Šik
Jan Šik(@jansik)
12 dní před

Po vaší tvrdé reakci na hanebný Paroubkův článek, milá Radko, jsem došel k jednomu závěru. Totiž kdybych náhodou šel někdy do války, chtěl bych vás mít vedle sebe. Krásný večer

Jaroslav Červenka
Jaroslav Červenka(@jaroslavcervenka)
12 dní před
Reply to  Jan Šik

Tak k tomu se asi celkem oddaně připojím 🙂

Jana Melišová
Jana Melišová(@janamelisova)
5 dní před

Tak slovo vie byť veľmi silná zbraň, ale myslím si, že to čo nás posúva sú skutky a konanie.

Michaela Klímová
12 dní před

Jak komentoval kamarád Petru: „Tlumočnice holt sáhla po špatném tlumoku…“ 😉

Michaela Klímová
11 dní před

Vrána k vráně sedá… atd. Slušný člověk se nadře víc.

Tomáš
Admin
Tomáš(@tomvod)
12 dní před

Jsem teď mimo ČR. A moc nečtu vyjma Blogosfery. Jiří Paroubek je ubožák

Jaroslav Červenka
Jaroslav Červenka(@jaroslavcervenka)
12 dní před

Vtipné, otázka zní, jestli se má sexymozkem vůbec smysl zabývat, A těch pár adorujících, smutných?

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial