Teprve když začne být hůře, ukáže se ruská duše

Je velmi předčasné jásat. Ukrajinci sice postupují, ale do konce je moc daleko. Ale především je ruský medvěd zákeřný, nevypočitatelný, zlý, ale na druhé straně naštěstí i neschopný a bojácný.

V Rusku se množí hlasy, že to ten car Putin nedělá zase až tak moc dobře. Například zastupitelé 17 městských částí Moskvy a Petrohradu a také zastupitel města Kolpino, uvedli, že Putin „škodí Rusku a jeho občanům“. Jiní zastupitelé chtějí Putina obvinit z vlastizrady. „Věříme, že rozhodnutí prezidenta Putina zahájit speciální vojenskou operaci, poškozuje bezpečnost Ruska a jeho občanů. V této souvislosti vás žádáme, abyste jako poslanci Státní dumy předložili návrh na vznesení obvinění prezidenta Vladimira Putina z vlastizrady, aby byl odvolán z funkce.“

Objevují se i kritické hlasy v televizních diskusích, či na sociálních sítích.

To je sice pěkné, ale bohužel to zase jen a jen ukazuje ruskou duši. Proč ty hlasy nezněly dřív? Odpověď je jasná, když Rusko postupovalo, tak s tím všichni vnitřně souhlasili a byli spokojeni. Bylo tak podporováno jejich vědomí nadřazeného silného a úspěšného národa. Teď, když Rusové ztrácí (doufejme že definitivně), tak se jim to najednou přestává líbit.

Jim všem nejde o to, že Rusko udělalo něco špatně, že spáchalo neodpustitelné válečné zločiny (jako již mnohokrát v dějinách). Jim jde o to, že Rusko prohrává a ztrácí svou pověst a to je pro ně špatně.

Ukazuje se tak, že obrovským problémem lidstva není Rusko, ale Rusové.

Subscribe
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jaroslav Červenka
1 rok před

Přesně tenhle článek byl potřeba. Předpokládám, že ho najdu i na idnes.

Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před

Souhlasím, Tomův článek je přínosem tady i tam.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial