Skon Alžběty II. a lidské zrůdy

Byl to šok, když nedlouho po odchodu britské panovnice jistá Uju Anya napsala, že jí přála mučivou smrt. Šok o to větší, že jmenovaná je profesorkou na Carnegie Mellon University v americkém Pittsburghu.

Univerzita je známá mimo jiné jiné tím, že mezi její absolventy patří Andy Warhol, vůdčí osobnost výtvarného pop-artu, nebo Cote de Pablo, chilsko-americká herečka, jedna z tváří TV krimiseriálu Námořní vyšetřovací služba (NCIS), v němž ztvárnila roli Ziv Davidové, agentky izraelské služby Mosad.

Jestliže univerzita může zmíněné dvě osobností a celou řadu dalších uvádět jako někoho, kdo v očích veřejnosti zvýší její prestiž, v případě profesorky Anya je tomu přesně naopak: od jejího nechutného vyjádření se musela distancovat.

Kdo by si ovšem myslel, že hlouběji už klesnout nelze, toho vyvedl z omylu institut MEMRI, který monitoruje média na Středním východě. Podle zjištění MEMRI vysílal v pátek 9. září 2022 první program íránské státní televize zvláštní relaci věnovanou úmrtí britské panovnice. Dva účastníci tohoto pořadu, moderátor Pejman Karimi a akademický pracovník Teheránské univerzity Foaz Izadi, nejenže by si mohli podat ruku s profesorkou Anya, ale v nehoráznostech ji ještě předčili.

Nejprve moderátor divákům sdělil, že smrt královny je dobrou zprávou, přesněji dobrou zprávou po všechny utlačované lidi na světě, načež akademik Izadi z katedry globálních studií ještě přitvrdil.

Podle něj jejích sedm desítek let na trůnu bylo plných zločinu, ohavnosti a špíny. A nejen to: „Anglická královna je jedním z největších zločinců v historii lidstva. Možná, s ohledem na jejích 70 let na trůnu, by měla být zařazena na stejný seznam jako Hitler.“

Tento pán zdánlivě překvapivě dokonce připouští, že z určité úhlu pohledu by měli být Íránci smutní kvůli její smrti, ale hned vše dává na pravou míru: „Protože zemřela, aniž by stanula před soudem, aniž by byla potrestána a aniž by zaplatila za své zločiny.“

Tyto věty slušným způsobem komentovat nelze. Uvádím je pouze proto, abych poukázal na propastný rozdíl mezi uvažováním slušných lidí ve svobodném světě a úsudkem lidí šířících zlo a nenávist, z čehož vycházejí jen nehorázné lži a sprosté pomluvy někoho tak úctyhodného, jakým byla Alžběta II. Jen pro úplnost: tím fanatikem, který šíří zlo, lži a nenávist a v jehož slovníku nenajdeme výrazy jako lidská slušnost nebo soucit, je akademik sloužící íránské teokratické totalitě, tedy režimu usilujícímu o získání jaderných zbraní.

A tady jde o víc než jen o neúctu k jedné zesnulé a celosvětově respektované panovnici. V hrozící hře s ohněm je v sázce bezpečí celé planety.

Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
2 měsíců před

Tyhle slovní zvratky mají výpovědní hodnotu o jejich autorech.

Sona Bulbeck
Sona Bulbeck(@sonabulbeck)
2 měsíců před

Nuz,ludia su rozni…moderator aregentinskej televizie otvoril v priamom prenose sampanske a tesil sa,ze Argentina dostane naspat Malviny…des jednoducho

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial