Jsou obstrukce a obstrukce

Teprve čas ukáže, zda jsou obstrukce oprávněné, nebo je to jen zbytečný teátr pro veřejnost a mydlení schodů vládě.

Strany současné vládní koalice obstruovali zákon o EET (Elektronická evidence tržeb). A k obstrukcím docházelo i dávno před tím, byť ne tak často a ne tak brutálně. Onen zákon o EET měl několik vad na kráse. A to takových, že něco z něj shodily i soudy a nemohlo to začít platit.

Nakonec tehdejší vládnoucí ANO, spolu se svou stafáží ve vládě, z důvodu Covidu řeklo národu, že ten zákon nic moc neřeší a pozastavilo jeho platnost v celé šíři.

Současná vládní koalice se ho zřejmě rozhodne zrušit úplně a tím už jen potvrdí oprávněnost svých tehdejších obstrukcí.

V tomto případě tedy, pokud současná opozice obstruuje zákon o snížení státních plateb do zdravotnictví, tak nám sděluje, že kdyby byla u moci, tak by to určitě zase zrušila a do zdravotnictví by nalila o hodně více peněz. Stejně jako na důchodce, na podporu cen energií, na učitele, státní úředníky, na …. .

Ale ta opozice už nedodává, kde na to vzít. Že by z reklam na Čapím hnízdě?

Pochybuji, že kdyby se dostala k moci, že by vše vrátila na původní úroveň. A pak je to tedy o tom tyátru pro veřejnost.

Subscribe
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jan Šik
1 rok před

O tom to je, jak píšete. Kde na všechno vzít. Hezký den

Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před

Poslední dobou občas zahlédnu rozkaceného exdoubleministra Havlíčka, jak plamenně kritizuje vládu. OK, oposice to tak dělá. Ale když NKÚ sdělí, jak se v roce 2021 stát brutálně zadlužil (a nikoli krzevá Covidu), tak tento plamenný řečník tak nějak nemluví.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial