Šlechetný pan Okamura

Facebook žije nadšením – tedy aspoň stránky předsedy SPD Tomia Okamury. Ten totiž zaujal své příznivce tím, že se veřejně omluvil.

Omluvil se dvěma europoslancům za KDU-ČSL (konkrétně panu Zdechovskému a Svobodovi) za to, že je veřejně nařkl z toho, že v europarlamentu hlasovali pro uvalení sankcí na svou vlast, protože nechce přijímat migranty.

Omluva přichází až po 4 letech a to na příkaz městského soudu v Praze, který omluvu nařídil. Byl k panu Okamurovi ještě docela milostivý, neboť omluvu měl zveřejnit jen na svých FB stránkách a nikoli v dalších médiích. Oba zmínění poslanci na něj v roce 2018 podali žalobu za vědomě pronesenou lež. Navíc byli oba v dané době předmětem nenávistných komentářů a lze snadno usoudit, z které strany politického spektra se výhrůžky (včetně smrti) nesly.

Pan Okamura se proti výroku soudu v dubnu 2022 odvolal, nicméně jeho odvolání bylo zamítnuto a rozsudek nabyl právní moci.

Omluvu pana Okamury lze nalézt i zde

Fan klub pana Okamury se nyní předhání v superlativech, jak skvělý je to člověk, který je schopen veřejně přiznat chybu a omluvit se. Tak trochu pomíjejí fakt, že u jejich adoranta šlo o vědomou lež, kterou pronesl a o které věděl, že ve veřejném prostoru vyvolá výraznou negativní reakci osočených pánů. Jeho omluva je – bohužel – nikoli spontánní a z vlastní iniciativy, ale soudně nařízená a potvrzená tím, že jeho odvolání bylo shledáno jako bezpředmětné. Výsledkem tedy není veřejně prokázaná šlechetnost pana Okamury, ale potvrzení, že je to obyčejný lhář, navíc nebezpečný, protože nešlo vyloučit, že některý z jeho příznivců, který oběma poslancům vyhrožoval, své proklamace naplní skutkem. Případ pana Baldy je ještě docela čerstvý.

Poučení pro politiky a koneckonců všechny občany.

A/ spáchejte trestný čin

B/ protahujte soudní líčení, odvolávejte se, seč to jen půjde

C/ po vynesení pravomocného rozsudku proveďte veřejné pokání a tím potvrdíte svou šlechetnost, vždyť ti ostatní se přeci nikdy neomlouvají

Je jisté, že systém Tomio bude v naší společnosti celkem úspěšný.

Subscribe
Upozornit na
guest

3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Alejandro Azamedo
1 rok před

On ten postup na oddalování, vyhýbání se trestnímu řízení, protahování do nekonečna a odvolávání je statisticky lepší – například Berlusconi ojebal stát na daních o nějakých 60 milionů eur a protahoval to skoro do 80ti, kde mu dali už jsn veřejně prospěšný práce jeden den v týdnu, protože už byl prej na kriminál starej, takže se to vyplácí – toliko právní stát. Soud měl nařídit veřejnou omluvu Okamurovi ve znění „já populistickej ulhanej zmrd jsem vědomě lhal, protože jsem sketa a hajzl a snažil jsem se to 4 roky zapírat a ještě se odvolával a přesto soud uznal rozsudkem, že… Číst vice »

Alejandro Azamedo
1 rok před

Chtělo by to zákon vylepšit o klauzuli, že k trestu budou připočítány dny odnětí svobody za natahování řízení a politiky dávat více na vazbu. Délka soudního řízení u nás na palici – exministrině obrany (nevím jak se ta zrzka jmenije) se soudila 10 let než se prokázala nevina 🤦, tohle je prostě příšerný. Chápu, že jsou kauzy co mají 10 000 stran jen samotný spis – ale představte si, že na tom pracuje policejní tým třeba měsíce a dptyčnej dostane podmínku 🙁. To je třeba jeden z důvodů, proč jsem se vykašlal na hospodářskou kriminálku, protože mi ta práce přišla… Číst vice »

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial