Top Gun s průletem a ošplíchnutím na dámské toaletě

Šetřit se pokaždé nevyplácí. Zvláště, když člověk plánuje, že v rámci programu Top Gun si sedne do stíhačky společně s Maverickem.


Každý někoho tajně miluje. Třeba filmovou hvězdu. Já kupříkladu Toma Cruise, který mě v roce 1986 uchvátil jako Maverick. Zajásala jsem, když se letos vrátil zpět do kin. Přiletěl s mladší, modernější a výkonnější stíhačkou.

Manžel má raději ty nudné filmy s ponorkami, kde se kvůli malému prostoru na sebe lepí pár špinavých a upocených chlapů. Jenomže, když kapitán zavelí: „Kormidlo na pravobok,“ trvá celou věčnost, než se takový podmořský kolos otočí. Zato letadla jsou vyšší liga. Široké nebe, otevřený prostor, rychlost a hbitost. Všechno v blýskavé sluneční záři a ne ve tmě pod vodou.

Muž se zjevnou nechutí souhlasil s návštěvou multiplexu v místním obchodním centru. Sešli jsme se po práci, krátce po páté hodině. Představení mělo začít za půl hodiny.

Políbil mě. „Lístky mám. Jsou zase o něco dražší, hrůza peněz. Za našich mladých let stála vstupenka pětikačku.“

„To nevadí. Často sem nechodíme a za hodnotnou zábavu čas od času vyhodit peníze není vůbec na škodu, že?“ odpověděla jsem.

Vzdychl a bylo jasné proč.

„Neboj,“ usmála jsem se. „Ani nebudeš vědět jak a brzy bude konec.“ Nemohla jsem si pomoc a dodala: „Když se člověk dobře baví, tak čas letí rychleji než ve stíhačce.“

Chystal se zase vzdychnout, ale když uviděl můj pohled, zarazil se a zeptal se: „Chceš něco koupit sebou?“

„Dala bych si velkou kolu s ledem. Ale ne tu bez cukru, vždyť víš. A ty si kup ty oříšky v karamelu, co máš rád.“

Spokojeně odkráčel k pultíku, kde oboje prodávala mladá prsatá prodavačka v červených šatičkách. V předsálí ještě nebylo moc lidí, takže se s ní dal do řeči.

Zrovna mu něco říkala, u čehož se asi popáté pitomě zasmál. Nespouštěl přitom oči z jejího výstřihu, stejně jako já z něho, když mi najednou někdo zaťukal na rameno.

Otočila jsem se.

Přede mnou stála kamarádka.

„No, ne. Koho to vidím,“ řekla. „Přišla ses podívat na svého miláčka?“

„Čau. Myslíš toho, který právě támhle laškuje s o sto let mladší prodavačkou?“ Ukázala jsem směrem k pultíku.

Vyprskla smíchy.

„Věřím, že ta mu určitě prodá nějaké sladké nesmysly. Ale já měla na mysli spíše toho, který se bude vyjímat na filmovém plátně.“

Věděla jsem, že kamarádka Toma Cruiseho nemusí. „Co tady vlastně děláš?“

„Doprovod,“ odpověděla a kývla hlavou směrem k vitríně, v které si její přítel pečlivě prohlížel filmový plakát k dnešnímu představení. Zavolala na něj a představila nás.

Ve stejnou chvíli konečně dorazil můj muž. Podal mi moji colu a nedočkavě roztrhl sáček s oříšky.

„To je dost, co ti tak dlouho trvalo prosím tě?“ Začervenal se a pokrčil rameny.

Podali jsme si všichni ruce. Já si strčila slánku z kelímku do pusy a začala usrkávat colu.

Po pár zdvořilostních frázích jsem zjistila, že kamarádčin přítel je vášnivý fanoušek Mavericka. Začal otázkou: „Hele, a to víte, že Cruise a všichni herci lítali při natáčení v opravdových stíhačkách?“

Potom už jenom mlel a mlel. Chrlil ze sebe životopisy herců a zajímavostí z natáčení. Kamarádka si raději odběhla koupit kávu a manžel dostal jednorázovou povolenku na druhé oříšky s dalšími žádostivými pohledy do prodavaččina výstřihu.

Sledovala jsem bedlivě zajímavou přednášku a náhle si uvědomila, že jsem vycucla velký kelímek sladkého nápoje až do dna. Společně s posledním srknutím jsem pocítila nutkání na toaletu, omluvila se a odkráčela na dámy. Kamarádčin přítel se hned otočil a svými znalostmi obšťastňoval osamělého staršího pána, stojícího ve frontě na lístky.

Toalety nedávno majitelé obchodního centra zmodernizovali a nechali přitom nainstalovat nový systém u vstupu. Ten vyžadoval hodit pětikorunu do určeného otvoru, jinak se návštěvník nedostal dovnitř.

Nečekaná překážka mě rozhodila, protože v kabelce jsem zmíněný obnos nenalezla a litr coly se dral nekompromisně ven. Najednou se rozlétla dvířka a vyšla hubená mladá holka. Hlavou mi proletěl okamžitý nápad a já kolem ní bez placení prolétla hbitě a s otočkou stejně jako Maverick při přistávacím manévru na letadlové lodi.

Musela jsem uznat, že modernizace záchodů se povedla. Kachličky a zrcadla zářily čistotou, hrála uvolňující hudba a všude se linul jemný odér. Připomínal vůně právě posbíraných jahod a čerstvě posečené trávy říznuté desinfekcí se všemi chemickými zbraněmi, které likvidují bakterie všeho druhu.

Zapadla jsem do kabinky, dosedla na mísu a pomalu vypouštěla hlavní nádrž, jak by asi poznamenal můj akční hrdina. Úlevou jsem přimhouřila oči a představila si, že za ním sedím ve stíhačce, a to na stejném sedadle, na kterém seděl jeho rukou zesnulý parťák Goose. V tom zhasla světla a ozvalo se lupnutí. Chytrý elektronický systém právě vyhodnotil, že v místnosti se nikdo nenachází.

Odněkud shora se snesla velmi jemná sprška jahodovo-travnato-desinfekční vůně a její drobounké kapičky mi napadaly do vlasů a šatů.

Potmě jsem se upravila, spláchla mísu a opustila kabinku. Poslepu si umyla ruce a došmátrala se kolem stěny k východu z toalet. Naštěstí z druhé strany zrovna vcházela dovnitř starší paní. Přestože nijak štíhlá nebyla, podařil se mi další akrobatický kousek. Naše pozadí se tentokrát dotkla, byť jen letmo.

Manžel čekal u vchodu do promítacího sálu. Chytil mě za ruku. „Kde jsi tak dlouho? Už jsem chtěl odejít domů,“ zabručel.

Nevinně jsem se usmála: „Trochu to trvalo, promiň. Můžeš být na mě hrdý, právě jsem ušetřila cenu jednoho lístku do kina. Tedy před čtyřiceti lety.“ Nechápavě se na mě podíval.

Uvnitř mě zavedl na sedadlo. Jakmile jsme se uvelebili, přitiskl k mé tváři svůj obličej, strčil nos do vlasů a zašeptal do ucha: „Hezky voníš.“

V řadě před námi seděli dvě, asi osmnáctileté holky. Jednu jsem poznala. Byla to ta hubená, která vycházela z toalet, když jsem kolem ní prováděla letecký obrat na který by byl hrdý i Maverick. Otáčela hlavu do všech světových stran a krčila přitom nos.

Potom se naklonila ke kamarádce a řekla:

„Ty, nepřijde ti divné, že v kinosále používají stejnou desinfekci, jako na ženských záchodcích?“

Psáno pro Blogosféru

Lady Gaga zpívá píseň k soundtracku filmu Top Gun: Maverick. Zdroj: YouTube.cz

Náhledový obrázek

https://pixabay.com/cs/photos/bojuj%c3%adc%c3%ad-se-sokolem-f-16d-kokpit-60522/

Subscribe
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před

Hezky napsáno, úplně to cítím.

Jana Melišová
1 rok před

Starý pocitovo natočený blockbuster sa vrátil z dávnych časov 80-90 rokov, aby prevetral svetové kina od digitálneho hračkárstva. Toto je iná káva, pocitivá, napínavá a divácky vysoko atraktívna.Cruise dal svojmu hrdinovi nielen správne chlapácke frajerstvo, ale aj porciu citu a rozorvanosti a Jennifer Connely – je ešte niekto, kto by povedal, že ženy od 50-ky nemôžu býť kočky nebeské? A taký je i Váš príbeh a Vaši hrdinovia. Prajem pekný večer.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial