Kam až může klesnout bývalý špičkový novinář díky svaté víře v ANO?

Martin Komárek býval opravdu dobrým novinářem MF Dnes. Tuto kariéru zaměnil za politiku. V řadách ANO vstoupil do parlamentu, a ani si neuvědomuje, že byl v podstatě použit jako onen pověstný užitečný idiot.

Martin Komárek nepatřil k těm, co by MF Dnes opustili, protože tyto noviny koupil pro své účely Andrej Babiš. On ty noviny opustil, protože chtěl Andreji Babišovi pomáhat i jinak, než jen jako koupený novinář. Svou víru povýšil na další level.

Netrvalo to dlouho a když Andrej Babiš dosáhl svých cílů, kolik známých osobností najednou zmizelo z vidu i slechu? Ať už práskli dveřmi, nebo byli prostě uklizeni. Svou roli už splnili. Ani o Martinu Komárkovi nebylo moc slyšet.

Přesto je zajímavé sledovat, že to s ním nehnulo a jeho víra v Andreje Babiše trvá dál:

„Já si pamatuju, a byl jsem v tom parlamentu, naprosto nenávistné útoky od pana Kalouska, pana Stanjury osobně na Andreje Babiše, osobně na všechny členy ANO. Používaly se horší výroky, než jsou nacisti a fašisti. Anonisti, onanisti.“

Když se Martina Komárka nevěřícně zeptal moderátor mítinku: „Anonista je horší výrok než fašista a nacista?“ tak Martin Komárek reagoval jednoznačně: „Já říkám, že je to v podstatě to samý.“

Kdybych si nemyslel, že chce Martin Komárek Andreje Babiše obhajovat a chránit, tak bych musel poznamenat, že ANO má v úmyslu své odpůrce posílat do koncentračních táborů a případně zplyňovat. To nám sdělil kdysi elitní novinář.

A teď pozor. K podobnému tématu výrok samotného Andreje Babiše na adresu svých odpůrců na jeho mítincích: „To jsou fašisti a nacisti. To jsou voliči PirStanu a Spolu. To jsou lidi, kteří jsou nebezpeční.“

Volili jste jinak než ANO? Jste fašisti a nacisti! A navíc jste nebezpečnej a jste zlej. Asi jako agent síajej (CIA).

Já to říkám furt, fanatická víra ve svého vůdce a vůdce v sama sebe leze na mozek.

Subscribe
Upozornit na
guest

3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Lubomír Stejskal
Lubomír Stejskal
1 rok před

Je to několik let zpátky a vidím to jako dnes. Jel jsem autobusem v naší obci a v sousední čtvrti si všiml předvolební billboardu. Na něm Andrej Babiš – a Martin Komárek. V tom okamžiku jsem zažil jedno z největších zklamání ve svém životě (mimo privátní sféru). Nikdy na tu chvíli nezapomenu, byl to šok.

Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před

Měl jsem to podobné, Lubomíre. V knize Babišovo Palermo od pana Kmenty jsou výpovědi lidí, kteří se – podobně jako M. Komárek – dali do jeho služeb, aby záhy poznali, komu naletěli. Upřímně se kají, vědí, že udělali chybu. Což se může stát každému z nás. Nicméně setrvávat ve lži je již osudné a špatné.

Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před

Tome, Martin Komárek ustrnul ve lži, o které samozřejmě ví, že lží je. Je to smutné, když si není schopen připustit, že je to vlastně slouha někomu, kdo mu jednak nesahá svou inteligencí po paty a kdo jím naopak pohrdá a má jej za užitečného idiota.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial