Jak se vyhnout kriminálu když kradete miliardy?

Jak se vyhnout kriminálu když kradete miliardy? Jednoduše, prostě nejste trestně zodpovědní, jste nesvéprávní občané co nejsou schopni samostatné existence nebo jste na sklonku svého života.Každej si jistě všiml kauzy, kdy nějakej Janeček srazil ženu autem, pak se snažil z místa ujet, u soudu uplatit poškozenou, aby uvedla „žejí vlastně žádná újma nevznikla a tudíž by se ani skutek nemohl stát“, no a když nic nepomohlo, nakonec si opatřil několik znaleckých posudků od různých lékařů, kteří mu vydali několik znaleckých posudků, že je na smrt nemocný, že by pobyt ve vězení zkrátil už jeho tak krátký zbytek života, že není schopen pobytu za mřížemi protože by do pár hodin či dnů zemřel strařlivou a bolestivou smrtí – na základě toho propuštěn, tedy nemusí vykonávat zbytek dlouholetýho trestu, aby na sklonku svého života dožil doma v klidu na lůžku. Což o to, že dotyčnej jezdí běžně sám na kole, lyžuje, vše bez helmy a dalších ochranných pomůcek a bez asistenta a to i přesto, že dle znaleckýho posudku by při pádu a menším otřesu mozku zcela jistě zemřel. Prostě vesele si užívá života dál.

V poslední době zazněla další kauza, tentokráte s panem Redlem – miliardář, podvodník, podnikatel, opakovaně u soudu, s vazbami na politiky, kdy fikaně komunikoval přes šifrované telefony a kódovou řečí, který volný čas tráví se svými kamarády, kumpány, prostitukami a hromadou drog apod. Tento člověk za svůj život udělal hromadu byznysu, přišel si na velký jmění, pověst a udělal si spoustu „kamarádů“ na správných místech a správných kontaktů. Minimálně z jedné kauzy byl už vysekán znaleckým posudkem a nyní opět. Když už se podaří nashromáždit dostatek důkazů, aby dotyčnej zplatil pořádnej flastr a šel si na hezkých pár let sednout, kde se vezme tu se vezme nějaký lékař nebo znalec s razítkem a najednou jsou tihle kšeftmani nesvéprávní jedinci slintající bez schopnosti komunikovat a bez schopnosti samostatné existence a tím pádem nejsou jednak za své skutky zodpovědní a nejsou schopni ani výkonu trestu. Jak jednoduchý – nakradete miliardy, pak doktorovi nebo znlaci šoupnete 5 mega, ten napíše takovej posudek, že se z toho soudci protočí panenky a jste z toho venku.  Na onu situaci myslí v trestním zákoníku § 346 – křivá výpověď a neopravdivý znalecký posudek kde hrozí až 2 roky kriminál. No co si budem, kdo aby to nebylo vyloženě okatý napíše se znalečák tak, aby se dal vyložit mnoha způsoby a ještě jsem neviděl někoho za toto odstíhat a krom toho, 2 roky? To jako fakt? Když miliardáři bude hrozit velkej trest tak i když vám (respektive vašemu příbuznýmu nebo vám někde na Kajmanských ostrovech na účtu) nechá 100 míčů, tak i kdybyste dva roky seděli (což nejspíš maximálku nedostanete a i tak byste za rok byli venku), nebude to špatnej byznys v očích matematiky.

Tenhle paragrafovej fašismus mě opravdu vytáčí, co vytáčí, přímo mě to sere! S tímhle by měl vystoupit nějakej politik a navrhnout a schválit zákon tak, aby se tohle svinstvo nedělo! Komu z nich, ale neteče do bot? Kdo z nich by měl koule něco takovýho prosadit? Novelu trestního zákoníku se zaměřením na mafiánský prkatiky?

Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
1 měsíc před

Je to tak a píšu o tom výše.

Jara Rank
Jara Rank
1 měsíc před

Oba clanky byly nutne! Divim se laxnimu chovani dioskuteru na iDnes.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial