Rusko je hrdým nástupcem Svazu Sovětských Socialistických Republik

A jsou dny kdy si to člověk uvědomuje víc než jindy.

Vtrhnout na území svrchovaného státu. Zinscenovat tam politické frašky a rozpoutat teror… Že vám to něco připomíná ? Inu, právě v těchto dnech si připomínáme první okupaci Pobaltských zemí Sovětským Svazem. Rozhodně se nejednalo o nějaké komické šolíchání a přátelské pošťouhnutí. Během okupace v letech 40/41 je střízlivý odhad všech obětí bolševických represí v těchto republikách někde kolem 150 000 lidí. Stovky popravených a umučených, desetitisíce deportovaných. Lidské osudy zadupané do prachu a rozfoukané s popelem…. Tato úspěšná ( jak by dnes řekl Vladimír Putin ) denacifikace Pobaltí skončila tím, že skutečné nacisty pak tamní obyvatelstvo vítalo jako osvoboditele. Trošku kontraproduktivní, že ?

Jak jde čas, mění se jména a kulisy. Pakt Ribbentrop-Molotov v pohodě nahradí mlčení „západu“ v roce 2014. My na západ ještě nepatříme a tak náš mocipán úplně nemlčel. Také se mu dostalo od jeho Kremelských kámošů očekávaného poplácání po zádech a to on tuze rád. Možná radši než Becherovku a to už je co říct…

Nakonec to tedy skončilo tak, že Ukrajina jen sklízí to co bylo v čtrnáctém roce zaseto. Bohužel…. Ve chvíli kdy se na vás řítí rozjetý parní válec je třeba nějak reagovat. Když jen zavřete oči a zůstanete stát na místě, problém zmizí jen na okamžik. Prosím, nepište mi sem jak Rusko muselo chránit své spoluobčany na východě Ukrajiny. Trávím teď dost času s Inočkou. Inočka je ruskojazyčná Ukrajinka z Donbasu. Před rokem 2014 vedla úplně normální život. Dneska má tři přání. Aby Putin zemřel v co největších bolestech. Aby byl její muž, který zůstal doma ještě v téhle chvíli na živu. A aby jejich domov nelehl popelem… Tak to má Inočka kterou Putin přijel chránit. Nebylo by ji líp, kdyby ten gauner zůstal doma ?

Subscribe
Upozornit na
guest
9 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Hana
Hana
11 dní před

Přeji paní Inočce, ať se brzy vrátí domů a její dům ať přivítá jí i manžela. Jen vzdáleně si umím představit, co nyní prožívá a i tyto vzdálené představy jsou pro mne naprostou hrůzou bezesných nocí.

Vladimir Vokoun
Vladimir Vokoun
11 dní před

Mam stejne prani jako Inocka. Jen to doplnim o pomalu a v co nejvetsich bolestech za to, jakou bolest zpusobil tisicum nevinnych lidi.

Jana Melišová
Jana Melišová(@janamelisova)
12 dní před

Tak ako píšete, úlne s tým súzniem.

Jana Melišová
Jana Melišová(@janamelisova)
10 dní před

áno

Tomáš Vodvářka
Admin
12 dní před

Filipe, díky, těším se za týden v Praze na setkání.,…

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial