Když dezinformuje ukrajinská ombudsmanka, aneb účel světí prostředky

Je jasné, že nadšení pro pomoc Ukrajině ochabne. A je jasné že ruští satani v Evropě již vystrkují růžky a čekají až konečně zase budou moci naplno rozjet svou svatou válku proti všemu západnímu.

Ukrajinská ombudsmanka byla odvolána, protože si vymýšlela věci o znásilňování ukrajinských žen ruskými vojáky. Člověk by měl zajásat, že takto to má fungovat v demokracii, kde se nepravosti vyšetří a případně potrestají.

Chápu pohnutky oné dámy. A rozumím jim. Tady nejde o nějaký zisk, když nějaká firma třeba dělá klamavou reklamu. Tady jde fyzicky o životy dnes a teď a o osudy mnoha generací. A nejen na Ukrajině.

Ovšem je jasné, že příznivcům Ruska tohle akorát nahrálo na smeč a hned rozmáznou, jak nedezinformuje jen Rusko, ale i druhá strana. Dokonce i na stránkách blogu jedním učitelem, který sice učí informační technologie, ale vlastně jim ani moc nerozumí, jak jsem se i já osobně přesvědčil.

Podobným jedincům bych chtěl připomenout, že v Rusku se dezinformace nejen nevyšetřují, ale nedělají je tam nějací jednotlivci, ale celá státní mašinérie jako součást války i proti nám.

A ještě bych jim rád připomenul jedno. K celému tomuto incidentu nemuselo dojít, kdyby ruská horda na Ukrajinu nevtrhla. A když už tam vtrhla, tak by teď stačilo, aby odešla. A nikdo by se nad počínáním ukrajinské ombudsmanky nemusel pohoršovat, protože by prostě z emotivních důvodů nemusela nic takového dělat.

Subscribe
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jan Šik
Jan Šik(@jansik)
16 dní před

Je velký rozdíl mezi pochybením jednotlivých lidí a mezi systémovým lhaním. Ostatně…Na jedné straně se o věcech mluví a diskutuje a v případě chyb odstupuje. Zatímco na straně druhé je jediná pravda, o které se nediskutuje a kde se nikdo neplete a tudíž nikdo nemá sebemenší důvody k rezignaci. Pak je velmi jednoduché označit stranu první za prolhanou a tu druhou za zemi zalitou sluncem. Hezký den

Tomáš Vodvářka
Admin
16 dní před
Reply to  Jan Šik

Ano, to je přesné, Honzo. Navíc, jak se zdá, pan Nožička naletěl desinformaci.

Tomáš Vodvářka
Admin
17 dní před

Ahoj Tomáši, tak po opravdu dlouhé době jsem díky Tobě otevřel blog pana Nožičky. Programově jej nečtu a to již dlouhou dobu. Pan Nožička na mne vždy působil plastickým dojmem, taková plastelína, z níž jde vytvarovat cokoli, co je právě potřeba. Bohužel mi připomíná jednoho kantora z gymnasiálních let, kterého jsem velmi srdečně nemusel, měl podobnou dikci a vždy se tvářil odhodlaně a důvěryhodně, abych časem zjistil jeho pravou povahu. Ještě je naživu a při ojedinělých srazech abiturientů se navzájem vyhýbáme, on ví, co si o něm myslím a dodnes si pamatuje náš rozhovor na maturitním večírku. K tématu jeho… Číst vice »

Jara Rank
Jara Rank
17 dní před

Diky, predavam zdejsim kanadskym a US online zpravam.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial