To nevymyslíš!

Kdo miluje absurdity, tomu ta slova musí znít jako rajská hudba. Slova Marije Zacharovové, mluvčí ruského ministerstva zahraničí. Po letošním 24. únoru vyřkla už řadu „perel“. Nejnovější v pátek 10. června.

Toho dne časně ráno byla provedena blesková letecká operace v oblasti Damašku. Nemá smysl se tvářit, ačkoli to nebylo oficiálně potvrzeno, že ji provedl někdo jiný než Izrael. Zaměřena byla, tak jako pokaždé, na vojenské zařízení nepřítele na syrském území; nepřítele z nejhorších – Íránu a jeho spojence, teroristické organizace Hizballáh. Oba nepřátelé veřejně deklarují, že jejich cílem je likvidace Izraele. Jakákoli jejich vojenská aktivita, zejména poblíž izraelského území, představuje hrozbu, která opravňuje Jeruzalém podnikat preventivní údery.

Kdyby byly státy kritizující Izrael kvůli aktivitám jeho leteckých sil v Sýrii ve stejné situaci, nepočínaly by si jinak. Tedy pokud by neměly pošetile lehkovážné vedení.

Při páteční operaci byly poškozeny obě dráhy damašského letiště (05L/23R a 05R/23L); aeroport byl na čas vyřazen z provozu.

Zemí, kterým by místo slovních výpadů proti Izraeli víc slušel bobřík mlčení, je celá řada. Například Turecko vzhledem k jeho vojenským aktivitám právě v Sýrii nebo Iráku. Nicméně takovémuto seznamu suverénně vévodí od 24. února 2022 Rusko. A bylo to právě Rusko, kdo s nebetyčnou arogancí a neskonalou drzostí slovně zaútočil na Izrael – jak jinak než prostřednictvím Marije Zacharovové.

Ta v pátek 10. 6., jak je možné si přečíst na webu ruského ministerstva zahraničí, vydala prohlášení, v němž mimo jiné uvádí:

„V tomto ohledu jsme nuceni znovu zdůraznit, že pokračující izraelské ostřelování území Syrské arabské republiky, které je v rozporu se základními normami mezinárodního práva, považujeme za absolutně nepřijatelné. Důrazně odsuzujeme provokativní útok Izraele na kritickou syrskou civilní infrastrukturu. Takové nezodpovědné jednání vytváří vážná rizika pro mezinárodní leteckou dopravu a reálně ohrožuje životy nevinných lidí. Požadujeme, aby izraelská strana tuto zlovolnou praxi ukončila.“

Uznejte – má to chybu? Tváří v tvář tomu, jak se Rusko dnes a denně chová na Ukrajině?

Při použití biblického příměru: Rusko, které má ve vlastním oku trám jak z Noemovy archy, se pohoršuje nad nepatrnou třískou v oku Izraele.

To nevymyslíš.

Subscribe
Upozornit na
guest
13 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Vladimír T. Gottwald
Vladimír T. Gottwald(@vladimirgottwald)
18 dní před

Kdyby tahle současná ruská garnitura nerozpoutala svou agresí válečný konflikt, při kterém ostřeluje a bombarduje civilní cíle a vraždí civilní obyvatelstvo, včetně seniorů, žen a dětí, bylo by žvástání téhle protekční dcérenky z familie bolševických prominentů jen směšné. Takhle jsou ohavné a nechutné.
Fujkyfuj!

Tomáš Vodvářka
Admin
19 dní před

Chucpe na entou….

Vladimír T. Gottwald
Vladimír T. Gottwald(@vladimirgottwald)
18 dní před

Tak nevím, Tome, knížku Jidiš pro ještě větší radost si půjčil kamarád, a už nevrátil, takže se nemohu citací dovolávat Rostenovy autority. Ale mám holt dojem, že označení za chucpe v sobě sice nese nebetyčnou drzost, ale svým způsobem až úsměvnou. Tudíž se mně ani nechce „znesvěcovat“ tenhle půvabný jidiš termín jeho užitím pro nechutné výlevy Zacharovové.
Ale to může být jen můj pocit, a mohu se i mýlit.
😉

Last edited 18 dní před by Vladimír T. Gottwald
Hana
Hana
18 dní před

👍

Tomáš Vodvářka
Admin
18 dní před

To máš pravdu, Jidiš pro radost mám doma, ale jsem vzdálen od něj 1230 km po cestě. Jsem od přírody zdvořilý a původně jsem chtěl napsat o té madam cosi zcela jiného, ale kinderstube mi to nedovolila. Třeba ale naznačím, že pracovnice na E55 jsou podobného zaměření, ale ty holky na cestě to mají poctivě odmakaný na rozdíl od madam Zacharovové.

Vladimír T. Gottwald
Vladimír T. Gottwald(@vladimirgottwald)
18 dní před

Tak!
🙂
Á propos, už dávno mne napadlo zajímavé téma. Pokud se lidí zeptáš, čeho si na lidech obecně víc cení, zda mozku či těla, většina odpovídá, že samozřejmě mozku (snad s výjimkou úvah některých promiskuitních jedinců a poťapaných sportofilů). – S čímž ovšem hrubě nekoresponduje obecně pohrdlivý a odsudivý náhled na tělesně prostituující, obzvláště pak ze strany těch, již zhusta prostituují mozkem, prodávajíce své myšlení či charakter.

Tomáš Vodvářka
Admin
18 dní před

Pravdu díš, příteli….

Vladimír T. Gottwald
Vladimír T. Gottwald(@vladimirgottwald)
18 dní před

Nu, aspoň jsem si ulevil. 😉

Jara Rank
Jara Rank
18 dní před

Wow, diky za ten prispevek!

Jana Melišová
Jana Melišová(@janamelisova)
12 dní před

No ale čo robiť vtedy, keď má niekto z mozku z piva kostku? Alebo niečo iné?

Vladimír T. Gottwald
Vladimír T. Gottwald(@vladimirgottwald)
12 dní před

Kéž by to bylo tak jednoduché! 😉

Jara Rank
Jara Rank
18 dní před

Vladimire, mam od Leo Rostena 3 knihy“ The education of HYMAN KAPLAN, The joys of Yiddish ( mam nejradeji, protoze dost rozumim a i mohu mluvit), a Hooray for Yiddish, rada se podelim, mohu to zde dostat kdykoli, rada poslu, ale vse je v anglictine.

Vladimír T. Gottwald
Vladimír T. Gottwald(@vladimirgottwald)
17 dní před
Reply to  Jara Rank

Děkuju moc za nabídku, ale potěším se tím, jak je to od Vás fajn, a to už mi k radosti stačí. Anglicky už bych to nezvládl.
Ale dík moc!

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial