Sobci a vyžírkové

Nemohu si pomoci, tak musím označit státní zaměstnance vstupující do stávkové pohotovosti a chystající se stávkovat.

Okolnosti nás zasáhly, nedá se nic dělat. Nejdřív Covid, teď Putin a jeho agrese. Celé to vedlo k inflaci, zdražování a musíme se smířit s tím, že nám klesne životní úroveň. A nedá se to zastavit skokově. Na to se musí postupně. Skok by znamenal, že platy a důchody neporostou. Naopak zvyšování o inflaci je cesta, z které pak není úniku a nic neřeší. Takže řešení leží někde mezi. Tedy zvyšovat příjmy o něco méně než je inflace a bohužel tak snižovat životní úroveň. S tím nic nenaděláme.

Odborový svaz státních orgánů a organizací požaduje navýšení výdělků ještě v tomto roce tak, aby neklesla jejich reálná hodnota.  To je přesně to zvýšení o inflaci. Bezohlednost vůči všem.

Podobně školské odbory: „Požadujeme zvýšení platů nepedagogů od 1. července 2022 minimálně o 10 procent, dále kompenzace inflace pro zaměstnance školství a ….“. To je úplně totéž.

To vše v době kdy státní zaměstnanci berou v průměru 41380 korun, zatímco v privátním sektoru (který ty státní zaměstnance financuje) je průměrná mzda 37839 korun. A navíc ten počet lidí ve státním sektoru stále stoupá. Požadavky odborů jsou prostě nehorázné.

A ještě něco k tomu. Zabrusleme do oné privátní sféry, která to celé státní divadlo platí. Dokážete si představit živnostníka, jak svým zákazníkům odříká zakázky se slovy, že stávkuje? Dokážete si představit hotel, že má zavřeno, protože stávkuje? Zaznamenal vůbec někdo posledních 10 let stávku v soukromé firmě (kromě Škody Auto, kde to ale spoluvlastní přes koncern VW spolková zem Dolní Sasko)?

Ti odboráři jsou se svými požadavky pro mě bezohlední darmožrouti a vyžírkové.

Subscribe
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
20 dní před

Celou tuhle šarádu zavinila předchozí vláda, která v době hospodářského růstu rozhazovala na všechny strany. Ono skutečně „za Babiše bylo líp“ (tohle jsem předvídal ještě v době, kdy byl u moci a kdy bylo jasné, že nastupující vládní ekipa si to všechno po něm vyžere do dna. Všechno mi to připadá jako auto, které předchozí řidič zdevastoval, naboural a odstavil u cesty a teď se pochechtává tomu pitomci, který se je snaží nastartovat a odjet.

radka kielbergerová
radka kielbergerová(@radomirakielbergerova)
20 dní před

Ještě se velmi ráda zastavím u problému nepedagogický pracovník, o které též odborům jde. Budu zkrátka ráda, když si projdete, kdo to je… a pak se podíváte na inzeráty – když tyto síly školy často úmorně hledají, jaké že jim mohou nabídnout platové podmínky. Upřímně se zděsíte a budete chodit před každou školní kuchařkou v hluboké úkloně, že je od šesti ráno v skutečně tvrdé práci – do tří běžně, a odnese si za to pár stovek nad státem uznanou minimální mzdou. Opravdu bych mírnila pojem vyžírka a sobec… případně bych se zamyslela , jak s tímto názvem v souvislosti… Číst vice »

radka kielbergerová
radka kielbergerová(@radomirakielbergerova)
20 dní před

když nasadíte školné, odnesou to právě ty kuchařky, co na něj nebudou mít a o jistý level ve vzdělanostní příčce svoje děti prostě neposunou. Na školné vždycky budou mít ti, co přehazují peníze vidlemi, ale neptejte se u mnoha z nich, jak je to se vztahem se opravdu k titulům dobrat pílí a opravdu i zájmem.

radomíra kielbergerová
radomíra kielbergerová(@radomirakielbergerova)
21 dní před

Nejsem stávkovací typ, nikdy jsem nebyla, naposled v roce 89. Kdy jsem to dokonce na škole prosadila, tehdy liknavost, co když to nedopadne. Nehodlám stávkovat ani teď. Ale popravdě řečeno, pokud neměl poměrně nedávnou dobu učitel manžela, manželku v podnikatelské sféře, nemohl si dovolit zhola nic, co si mohla dovolit rodina řemeslníkova. Cestování a běžně dostupné dovolené v zahraničí, tohle nikdy učitelé dva z platu nedávali extra jednoduše. Někdy si kladu otázku, jestli se chápe, že řada učitelů, profesorů připravuje děti budoucích elitních pozic i co se výdělku týká, aby posléze na srazech se studenty v zaměstnaneckých pozicích slyšelo –… Číst vice »

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial