K teroru v Eladu

Jak příznačné! Na Středním východě opět došlo k události, která byla pro jedny důvodem k rozdávání cukrovinek, pro druhé k bezbřehému smutku. Zvrácenost onoho činu, vlastně jich bylo několik, umocnilo jeho datum.

Cukrovinky se rozdávaly v Palestinskoarabské autonomii, nebetyčný žal zažívali židovští obyvatelé Izraele. A s nimi jejich přátelé a civilizovaní lidé všude ve světě.

Čtvrtek večer, 5. května 2022. V Izraeli doznívaly oslavy státního svátku, Dne nezávislosti. Rázem se ale radost a veselí proměnily v šok, hrůzu a slzy z nastalého neštěstí. Dva mladí arabští teroristé se rozhodli, že budou vraždit nevinné izraelské občany. Že bude na Den nezávislosti prolita židovská krev.

Vybrali si město Elad s většinově ultraortodoxními židovskými obyvateli ležící v centrálním Izraeli, severovýchodně od mezinárodního Ben Gurionova letiště. Ozbrojeni sekerou a nožem (podle některých zpráv i střelnou zbraní) nasedli do automobilu a hnáni ďábelskou protiizraelskou nenávistí jali se konat dílo zkázy.

Bilance je děsivá. Tři mrtví otcové od rodin, další čtyři lidé zranění, z toho někteří velmi vážně.

Jména obětí:

Boaz Gol … 5 dětí, pohřben v Jeruzalémě

Yonatan Habakuk … 5 dětí, pohřben v Petach Tikvě

Oren Ben Yiftah … 6 dětí, pohřben v Lodu

Tři vdovy, tři zničené rodiny, šestnáct sirotků. Jak řekl starosta města Lod, něco takového nelze pochopit.

A nejen to.

Teroristické hnutí Hamas, jehož představitelé jednají v těchto dnech v Moskvě se zástupci Putinova režimu, hovoří – a spolu s nimi další teroristické formace – o hrdinské operaci. A vyhrožují dalším vražděním.

Slova premiéra Bennetta: „Naši nepřátelé se pustili do vražedné kampaně proti Židům. Jejich cílem je zlomit našeho ducha, ale to se jim nepodaří.“

Izraelský lid mnohokrát prokázal platnost druhé citované věty.

Po teroristech izraelské bezpečnostní složky intenzivně pátrají. Jsou známá jejich jména i odkud pocházejí, izraelské servery zveřejnily jejich portréty. V době přípravy tohoto článku (6. května po 16. hodině SELČ) byli stále na útěku.

Čím dříve budou dopadeni, tím lépe. A když při tom budou zlikvidováni – žádná škoda. Izrael je ve válce s terorem, na který platí pouze tvrdá železná pěst.

Připomeňme současnou vlnu arabského teroru proti izraelským občanům:

Beerševa … 22. března … 4 zavraždění

Hadera … 27. března … 2 zavraždění

Bnej Brak … 29. března … 5 zavražděných

Tel Aviv … 7. dubna … 3 zavraždění

Ariel … 29. dubna … 1 zavražděný

Elad … 5. května … 3 zavraždění

Součet … 18 zavražděných

Kdy se to šílenství zastaví?

Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Soňa Bulbeck
Soňa Bulbeck(@sonabulbeck)
15 dní před

Je to moc smutné… Izrael milujem, bola som tam niekoľkokrát, mám tam priateľov…ale takisto som žila na Blízkom Východe a mám priateľov aj tam…vždy je to o ľuďoch, o tom, že prevážia nízke pudy v každom z nás…a náboženská ideológia je len jeden zo spôsobov, ako ich prebudiť…

Tomáš Vodvářka
Admin
16 dní před

Možná mají inspiraci putinem……

Vladimír T. Gottwald
Vladimír T. Gottwald(@vladimirgottwald)
16 dní před

No jo, vlastně máš recht – vždyť Rusko je ostatně nejmuslimštějším státem Evropy (pokud bychom tedy přistoupili na to, že Rusko je státem evropským) a podstatná část barbarské soldatesky, vraždící a loupící na Ukrajině, je taky muslimská. Vcelku bych věřil i tomu, že když právě z území dnešní Ukrajiny si Rurikovci podrobili Moskevsko a Povolží, kde v té době žili barbaři a musulmani, kteří mlátili hlavou k Mekce, těm barbarům přinesli křesťanství, písmo a civilizaci a dali mladšího panovnického syna za vládce, tak ten fakt u samolibých a nadutých Rusáků podnes vyvolává minderwertigkeitskomplex, který také může být v pozadí opakované… Číst vice »

Last edited 16 dní před by Vladimír T. Gottwald
Jara Rank
Jara Rank
15 dní před

!00%.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial