Po Jakešovi nám rostou nové kůly v plotě

A pohled na ně je k popukání. Na rozdíl od komunisty Jakeše, si to ale asi moc neuvědomují. Podívejme se na pány Babiše a Zemana.

Milouš Jakeš ve svém pověstném projevu na aktivu komunistů v Červeném Hrádku u Plzně svou nedokonalou češtinou, úměrnou jeho vzdělání, agitoval pro větší podporu komunistického vedení od členů zespoda: „Aby my jsme mohli říct: Ne my si to přejem, podívejte – lid to žádá! A ne prostě, aby my jsme tam byli sami jak kůl v plotě.“ Celý ten projev měl charakter spíše kabaretního vystoupení a poslechnout si ho můžete třeba zde.

A zdá se, že nám rostou následovníci.

Andrej Babiš se s největší pravděpodobností chystá kandidovat na prezidenta. Po počáteční euforii už podle sázkových kanceláří ale ani není v čele favoritů. Jednou z jeho nejsilnějších zbraní byla podpora současného prezidenta Zemana, který do toho ale na sjezdu odborů tento víkend hodil vidle. Nejen že podpořil předsedu oborů Josefa Středulu, ale směrem k panu Babišovi se nevyjádřil ani nijak lichotivě: „Ta sbírka podivných existencí, která se teď hlásí, že chce být prezident, aniž by měla silný životní příběh, čest výjimkám, musí být podle mého názoru kompenzována několika, nikoli jedinou, silnými osobnostmi, mezi nimiž si volič, občan může vybrat,“ řekl Zeman. „Věřím, Pepo, že tuto výzvu přijmeš a budeš jedním z nejsilnějších kandidátů v lednové prezidentské volbě,“ dodal.

A je to. Pan Babiš spustil billboardovou kampaň, že za něj bylo líp. Ale vůbec se k ní nehlásí. Naopak: „Chtěl bych jim za to poděkovat, protože veřejně podpořit Babiše je dnes ukázkou statečnosti.

Asi se domnívá, že prezident moc statečný není. A že musí být odvaha se k Andreji Babišovi hlásit. Chudák ublížený. Kdo ho podpoří, aby si tedy už asi balil fidlátka v zaměstnání a kartáček na zuby do cely. A tak nám začíná Andrej Babiš ve své cestě na Hrad pomalu trčet jako ten pověstný kůl v plotě.

Náš moudrý pan prezident po invazi na Ukrajinu náhle prozřel a Rusko dost ostře odsoudil. To mu nemohou odpustit jeho (a ruští) příznivci, kteří mu na Hrad pomohli a dávají mu to pěkně sežrat. Vyberu jeden citát, který asi hodně vypovídá o mozkovnách těchto jeho zhrzených voličů: „Hodně jsem mu fandila ale teď mě to mrzí otočil o 360 procent.“  No mají to v hlavách asi hodně pomatené. 360° znamená kruh. To by pan prezident svůj názor nezměnil ani trochu. Ale rozhořčení je velmi výrazné. A to je hlavní, to musí dát najevo.

Jenže Miloš Zeman si to ani moc nevyžehlil u svých bývalých odpůrců. Mnoho z nich je přesvědčeno, že svůj názor otočil (o 180° abych byl přesný) pouze z toho důvodu, že si spočítal, že po podzimních volbách by ho obě komory Parlamentu mohly také sesadit, pokud by i nadále opěvoval Rusko, Putina a jejich okupaci Ukrajiny. To by pro něj asi na závěr politické kariéry byla dost velká ostuda a potupa. A tak si určitě v řadách svých bývalých odpůrců moc příznivců nezískal.

A tak je to už jen starý pán. Moc přátel nemá. Sympatizanti mu odchází a nové nezískává. A tak jako onen kůl v plotě už jen čeká na svůj odchod.

Subscribe
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Vladimír T. Gottwald
1 rok před

Je vcelku logické, že v Česku jsme neměli žádného prezidenta, s nímž bych plně souhlasil či plně nesouhlasil. Ale přiznávám, že osobně mi byl nejsympatičtějším Václav Havel a nejdále mám k Miloši Zemanovi. Ale nikterak více se o něm šířit nehodlám, mohu mu přiznat šavlopavelské obrácení/prozření, a to je asi tak všechno. Za víc už mi momentálně nestojí, do křoví mlátit nebudu, a hlouběji se hodlám zabývat spíš těmi, kteří budou ovlivňovat budoucnost mou a naší země.

Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před

On, Tome, všechno prohrál. Jeho milovaní, kterým lízal ruku, jej odhodili jako nepotřebný balast do senkruvny. Babiš projel volby a současná vláda ho má na háku, protože ho nepotřebuje tak, jak ho potřeboval Andrej Babiš. On ví, že je podstatnou částí národa když ne nenáviděn, tak hodně silně nesnášen.
Tak aspoň ještě ty odbory.
Po odchodu z Hradu po něm neštěkne ani pes, ani Mynář nebo Nejedlý, protože ti už ho nepotřebují. Kůl v plotě je sice osamocen, ale aspoň trochu užitečný. Pan Zeman nebude ani to.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial