Pan bývalý prezident Klaus se nám rozohnil

Ve svém nejnovějším dílku tentokrát budí v Češích ty nejnižší pudy ve svém svatém boji proti Ukrajincům. Nad pomocí jim bychom se asi měli hodně zamyslet.

Celkově by se tento elaborát dal shrnout asi následovně: ty Ukrajinky zde zůstanou, přijdou za nimi muži, bude jich moc, svou kulturou k nám nezapadnou a bude zaděláno na problém.

Nechci ho citovat kompletně (ani mi to neumožňují pravidla blogu a rozsah, můžete kliknout na odkaz výše), vytáhnu jen některé pasáže, které stojí za to:

….. Ruská agrese vůči Ukrajině je výraznou většinou našich spoluobčanů zásadně odmítána. Je důrazně odmítána i těmi, kteří jsou jinak velmi citliví na propagandistická hesla a černobílé vidění světa…. U veřejnosti zpracovávané intenzivní propagandou není takový krátkozraký přístup úplně překvapivý …. mediální tvůrci veřejného mínění …. bude jejich začlenění snadné – dodávají naivně …. (Ukrajinci) míří tam, kde se – v jejich očích – v minulosti žilo snáze a lépe než u nich doma …. masové přesídlování lidí k nám i z těch oblastí Ukrajiny, kde žádné boje neprobíhaly a neprobíhají…. .

Nechutný slovník. Podsouvání že vlastně Ukrajinci míří za lepším. A co si dovolují ti, co prchají z míst, kde se neválčí (asi mají čekat na první raketu jako signál k odjezdu). Někdo je masově přesidluje. Prostě ke zvracení, doslova.

Takže bych rád panu exprezidentovi připomněl, že Ukrajinci zde v docela hojném počtu žijí už asi 30 let. Bez nich by už dávno kolabovalo stavebnictví, zdravotnictví, poslední dobou i veřejná doprava, o službách v pohostinství a hotelech ani nemluvě. A žádné významné problémy jsem nezaznamenal.

I za své vlády měl pan expremiér možnost nastavit takové podmínky, abychom se hodně množili a žádní přistěhovalci by nebyli potřeba. Alternativou je dnes vymírání a hospodářský pokles.

Nemám dojem, že by zde Ukrajinci chtěli masově dlouhodobě zůstávat. A ti, kteří zůstanou, jsou určitě potřeba. Nepamatuji si za posledních 30 let, že by zde nějaký Ukrajinec vyhodil do vzduchu sebe a k tomu pár desítek domorodců, že by vtrhl se samopalem do divadla a začal kolem sebe bezhlavě střílet, či že by se někde shlukovali a vytvářeli ghetta, kam se bojí chodit i policie. Naopak, jsou nám určitě kulturně bližší, než přistěhovalci z jiných částí světa.

Tohle je cílené vyvolávání nenávisti k nim. A vzhledem i k jiným vyjádřením pana exprezidenta si můžeme udělat i dobrou představu za jakým účelem. V Moskvě se o tomto vyjádření jeho institutu jistě brzy objeví pochvalný komentář.

Panu expremiérovi dávám stále palec nahoru za jeho kroky v 90. letech, i když se mnou mnozí nesouhlasí. Palec dolu jednoznačně za poslední léta. V součtu a celkově si jednou, jako bývalý prezident, pohřeb na lafetě nezaslouží.

Subscribe
Upozornit na
guest

1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Vladimír Ludvík
Vladimír Ludvík
1 rok před

Já myslím, že je dobré vědět, jak se dostali k penězům někteří multimiliardáři s pomocí třeba takového Sklounionu a pánů Přerosta a Popoviče, a je docela možné, že někteří z těchto multimiliardářů byli spíše velmi luxusními bílými koni něčích zájmů. Slyšel jsem, že zámeček Hanspaulku upravilo PDF pro Klause zadara a že tam byl a možné ještě je se svým institutem v pronájmu za jednu korunu ročně. K tomu si připočtěme skvadru kolem prezidenta Zemana a jsme doma. Ti se teď jen tetelí, že válka něco stojí a že to bude něco stát i nás všechny a že se jim… Číst vice »

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial