Přílet z Madeiry

Prožila jsem nádherné velikonoce jako jeden z turistů, který se vypravil na ostrov Madeira. Bylo nás tu víc lidí, kteří rádi poznáváme jiné kraje, a zatím si to ještě můžeme finančně dovolit. Třeba to bylo naposled, kdy jsem jela za takovouto exotikou, nevím, žiju hlavně přítomností.

Teď už i tady v ČR kvetou a pomalu se zelenají stromy, na Madeiře bylo nádherně zeleno a mnohé kvetlo už o velikonocích, třeba velké bílé kaly tu kvetou jako plevel, v horách nám přes cestou poklidně přecházejí ovce, projíždíme kolem lesů plných eukalyptů, všude ve městě vidíme na zahrádkách palmy s banány, vysazenou révu a brambory. Místní tu využívají půdu jak nejlépe to jde, přivádějí vodu z hor, stavějí si jen menší účelné domy, které jsou vsazené do hor jak perly do náhrdelníků.

Projeli jsme Madeiru autobusem celou, stavěli na vyhlídkách, procházeli se po horských stezkách, za stálého větru, a příjemného klimatu. Okusila jsem i oceán, jak jsem si přála, i když hodně bouřil, a na kamenech je třeba se pohybovat opatrně.

A teď zvažuji své kroky tady na Blogosféře, kam možná píšu naposled, nevím, začínají mi tu schvalovat komentáře, jako kdybych byla snad nějaký možný podvratný živel. Mám už toho hodně za sebou, a nemusím být všude, přátel mám dost, obdiv nepotřebuju.

Jen tedy zveřejním svou nejnovější malbu, která souvisí jak s Madeirou, tak i mou povahou. Mám ráda vodu, slunce, volnost letícího ptactva… a když by mi chtěl někdo křídla příliš přistříhávat, tak se vysmeknu. Nemám to zapotřebí. Mějte se tu fanfárově.

Subscribe
Upozornit na
guest

8 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Hana
Hana
1 rok před

Milá paní Vlasto, Madeira vždycky vlije člověku do žil energie a síly, jako vlny oceánu o pobřeží bijící. Ale žijí tam lidé milí a skromní, nikdy nás nenechali na pospas potížím, které se občas převalí poutníkům přes cestu. Blogosféru, prosím, neopouštějte. Kam budu za vámi pak běhat?😊Vlny se převalí a moře se zase bude mírně pohupovat. Těším se na vaše nové kamínky, obrázky i zážitky. Jak se vám líbily levady?

Sona Bulbeck
1 rok před

Ďakujem za závan morského vánku, tiež mi moc chýba a budú mi chýbať aj vaše texty, ktoré boli v týchto náročných časoch poväčšine povzbudivé a pozitívne…z môjho uhla pohľadu je schvaľovanie diskusných príspevkov na Blogosfére prínosom…keď som začala pred desiatimi rokmi blogovať na sme o Saudskej Arábii, vypočula som si toľko nepekných a hrubých slov, až no…zrazu bol každý odborník na islam…strašne ťažko som to rozchádzala a mnohokrát kvôli tomu chcela prestať s písaním…na blogosfére mi vyhovuje pocit bezpečia, že viem, že sa toho nemusím obávať a že som medzi priateľmi, ktorí chápu, o čom píšu…a aj keďd v poslednej… Číst vice »

Vlasta Fišrová
Vlasta Fišrová
1 rok před
Reply to  Sona Bulbeck

Soňo, já tady ale nebojuju za úplné zrušení schvalování komentářů, jen jsem se podivila, když jsem viděla – jako autor – v tom prostoru, kde píšeme nový článek to červené světýlko – neschválené komentáře, které byly slušné, a nechápala jsem, proč. Proč sem někteří lidé nemůžou. Proč musí někdo rozhodovat, zda tihle slušní lidé, jsou dost slušní… když zde zároveň může zcela neslušně komentovat paní Radka K. Ta má asi nějaká priviliegia. Je i kolikrát sprostá ve svých komentářích. A ti slušní čekají za dveřmi. O tohle mi šlo. Jaký se tu uplatňuje metr.

Tomáš
Admin
1 rok před

Z neznámých důvodů se pan Jeřábek musí vždy schválit adminem. Nejde o žádnou diskriminaci. Až se vrátím, dovolil bych si Vám napsat cosi více.

Vlasta Fišrová
Vlasta Fišrová
1 rok před
Reply to  Tomáš

Děkuji za milou odpověď, Tomáši. Vy jste vždycky tak galantní, už jste mi tu chyběl. 🙂

Jana Melišová
1 rok před

Je to krásny článok ako morské vlnky. Jemně šplouchajíci…Ja si vždy rada prečítam, čo napíšeš a pozerám si vždy obrázok, ktorý na mňa vždy nejako pozitívne zapôsobí, pohladí tam kam má. A nedá sa vždy písať pre všetkých, ale svojho čitateľa si to vždy nájde. Tak ako nič nie je náhoda. 💌

Vlasta Fišrová
Vlasta Fišrová
1 rok před

Děkuji, Jani, Madeira mě nadchla, každodenně i několikrát jsem sdílela fotky nádherné přírody svým přátelům na Fb, ráda sdílím dobré zážitky. Ať je víc toho dobrého než zlého, čemu dáváme pozornost. Nebo se to alespoň vyrovnává.

Jana Melišová
1 rok před

určite treba i lásku 🙂 🙂

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial