Táto, koukej na ty ukrajinský bouráky!

Ukrajinská uprchlická vlna se valí Českou republikou a jako každá událost sebou nese spoustu pečlivě sledovaných momentů. Jedním z nich jsou luxusní automobily emigrantů.

Jela jsem po dálnici a viděla dlouhou kolonu s ukrajinskou značkou. Nemysli si, to nejsou žádní chudáci. Přála bych ti vidět ty bouráky, říkala jedna osoba.

Za týden druhá osoba, pravila, že si to střihla po dálnici a potom valila oči na přehlídku luxusních aut s UA.

Hm, asi jeli po stejné trase a potkali tytéž movité uprchlíky, napadlo mě.

Další den mi na jedné sociální síti vyskočil před očima komentář: „Potkal jsem ty ubožáky zmučené válkou. Jeli po dálnici a jedno super auto za druhým. Ti si teda rozhodně špatně nežijí a my jim budeme cpát dávky.“

Nevím, kolik našinců opravdu takovou kolonu zahlédl a také kdo v ní vlastně jel. Možná to nebyli ti chudí „hodní“, ale ti „zlí“ bohatí. Možná má opravdu každý Ukrajinec luxusní bourák. Možná jde taky o Bludného Holanďana, protože ve skutečnosti žádná kolona neexistovala a buď pár lidí zahlédlo několik lepších aut s ukrajinskou značkou anebo si virtuální  komentáře ze sociálních sítí zhmotnili ve svých hlavách ve skutečnost.

Foto: https://pixabay.com/cs/photos/mclaren-supersport-auto-automobil-4223024/

Úřady vydávající pasy jsou relativně zahlceny žádostmi o doklady, z čehož vyplývá, že určitý počet českých obyvatel uvažuje o emigraci, v případě, že by Rusko rozšířilo své válečné aktivity směrem na západ. Žádná panika, jen tak pro jistotu. Kdyby k tomu náhodou došlo, bylo by velmi zajímavé vidět, jakými vozidly by se přesouvali naší občané.

V Česku je aktuálně 1,75 obyvatele na jeden automobil. Z toho se dá usoudit, že, v závislosti na tom, jaká situace by nastala, se většina lidí bude snažit přesunout do klidnějších zemí vlastním vozidlem a nebude chtít cestovat hromadnou dopravou.

Těžko říci, co dotyční svědci rozumí luxusním autem. Jsou to ty obrovské limuzíny pro deset osob, která jsou k vidění na Oskarech? Nebo dvoumístná sportovní žihadla z Rychle a zběsile? Nebo jde snad o SUV? Těch už se u nás prodává třetina a podle rostoucího počtu objednávek se odhaduje, že v roce 2025 se bude jednat o každé druhé prodané auto. Zájem o luxusní značky se rovněž nedá považovat za malý.

V každém případě jsme na seznamu zemí ne přátelských Rusku. Donedávna obsahoval pouze dva státy. Spojené státy americké a Českou republiku. Pokud by se nás Putin rozhodl rovněž denacifikovat, je pravděpodobné, že spousta našich obyvatel by vlast opustila, stejně jako je tomu u obyvatel ukrajinských.

Potom by zřejmě jela kolona aut s českými SPZ po německé dálnici. Když by ji míjel občan Spolkové republiky Německo s manželkou, ta by měla pronést: „Táto, koukej na ty české bouráky!“

Nebo ne?

Nebo tato otázka padá jen v zemích, kde vládne nesmrtelná teta Závist?

Psáno pro iDNES.cz

Píseň Auta, autoři Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák. YouTube.cz

Zdroje:

https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/statistika-registr-osobni-auto.A210126_124711_automoto_fdv

https://www.autoweb.cz/zajem-velka-auta-cechy-roste-jsou-usporna-jako-nikdy-drive-navic-prakticka/

https://www.denik.cz/ze_sveta/ruska-seznam-nepratelskych-zemi.html

Náhledová fotografie použita z Pixabay.com:

https://pixabay.com/cs/photos/ukrajina-vlajka-chlape%c4%8dek-zni%c4%8den%c3%ad-7068221/

Subscribe
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Alejandro Azamedo
1 rok před

českej člověk závidí i mrtvýmu rakev, bohužel

Filip Vracovský
Filip Vracovský
1 rok před

smutné a trefné…

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial